Отговори
# 15
  • Мнения: 213
Трикси, каква ще е тая капама ,ако в нея няма чакане/ударението е на е! Mr. Green/
Сега ще кажеш,че не знаеш какво е чакане/не като чакам...,а с ударение на е ,нали разбра!/ Mr. Green

Ми то няма да е банска капама, а някаква си нашенска или по-скоро меса в гювеч hahaha hahaha hahaha

# 16
  • София
  • Мнения: 428
Трикси истинската капама задължително има месо от хвъркато. Аз например я правя с пуешко, когато няма пуешко става и с пиле, кокошка, дори дивечова птица. Месото от птицата придава на капамата особен вкус. Аз пък слагам рядко телешко, защото в София по суперите трудно се намира истинско телешко месо. Слагам освен птичето месо, пържолки, пушени гърдички и между редовете - суджук нарязан на тънки резенчета. Парчетата месо увивам в листа от кисело зеле и стават като сърмички. А парчетата от пуешкото преди да ги увия в зелев лист ги увивам в сланинка или беконче. Така месцето става много сочно.Слагам между редовете чесън - нарязан на дребно, червен пипер, зехтин,черен пипер, заливам със зелев сок и малко бяло или червено вино! Абе става чудесна капама!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 213
Трикси истинската капама задължително има месо от хвъркато.
Е,значи със сигурност няма да му викам капама hahaha
Марги,а колко време го държиш във фурната? Вярно ли е ,че цялата нощ?

# 18
  • Мнения: 972
Трикси, каква ще е тая капама ,ако в нея няма чакане/ударението е на е! Mr. Green/
Сега ще кажеш,че не знаеш какво е чакане/не като чакам...,а с ударение на е ,нали разбра!/ Mr. Green

Ми то няма да е банска капама, а някаква си нашенска или по-скоро меса в гювеч hahaha hahaha hahaha

Браво ,мойто момиче! Това се казва то капама-истинска,банска...
А чаканЕто е и полезно-варите го,стържете го ,на сок го пиете-айде сега и в капамата,за цяла нощ на тих огън... Аз правих на Коледа-още се облизвам като се сетя...
сега и за новогодишната вечеря ще барна една,да смая гостЕто...
Сега да взема една салфетка да се Обърша,че се Окапах... hahaha

# 19
  • Мнения: 38
  Здравейте, Момичета!Минавам набързо само да ви поздравя с новата тема и да си пожелаем само хубави новини и по-малко новаци да се регистрират при нас,само такива които да ни поздравят, а не "колеги" по съдба!   bouquet  bouquet  bouquet
   Сис,бях сигурна,че всичко ще е ОК при теб! newsm10 newsm24 КЛИПА Е СТРАХОТЕН!Радвайте се всички на празниците и на живота!
   А, някой имаше кашлица?Аз когато започна да кашлям-отива повече от месец и е кошмар. Пробвам всякакви илачи- и народна медицина и традиционна и няма полза!Миналата година една колежка ми препоръча да взема от аптеката билков чай" Бромхопан" на "Евелин" на пакетчета и да го приготвя и изпия според указанието!Невероято ,но сякаш я отряза от раз!Пробвай-няма да ти навреди! Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 428
Капака на каления съд се облепва с тесто. Капамата се пече 3-4 часа на 160-170 градуса!

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 21:00 от margi4

# 21
  • Мнения: 972
Наистина започна да прилича на готварски форум... hahaha
Аз я слагам капамата към 12 вечерта и я оставям на 150 градуса до сутринта,около 7 часа...
Става разкошна...  chef cook Wine Glass

# 22
  • Мнения: 68
скъпи момичета,кога отворихте нова тема,кога изписахте 2 страници!браво на всички нас!
ето рецепти и от мен за...сода:1.СОДА С КЛЕНОВ СИРОП  - Sciroppo d'acero
Формулата е следната: смесват се 1 част готварска сода с 3 части (чист, 100%) кленов сироп в малък тиган (канче). Следва енергично разбъркване и подгряване на сместа за 5 минути. След това изпиваме една чаена лъжица – това се предлага от „Cancer Tutor”, но човек сигурно може да консумира неколкократно по една чаена лъжица в течение на деня. (Аз ще добавя, че човек трябва да се съобразява с аргументите на „Cancer Tutor”, че не е добре да се убиват наведнъж твърде много ракови клетки, понеже може да настъпи запушване на "дренажната система" на организма (лимфния поток) и да се стигне до нежелателни възпаления и отоци а това е основното, което трябва да се избягва при лечение на рак в терминална фаза).
Цял ден търсих,но все пак намерих тази рецепта.
Още искам да кажа как се лекува кашлицата в Украйна и после как се вари цвеклото.За кашлицата:затопляте в лъжичка мед и намазвате гърдите,а може и гърба,ако кашлицата е силна вече,отгоре слагате кърпичка намокрена в силна ракия или водка,отгоре найлонче,вестник и се омотавате с вълнен шал и така спите цялата нощ.Правите няколко нощи,колкото трябва.Така правя и на децата.
За цвеклото.Най-добре да го варите необелено,цяло,хубаво измито преди това.Тогава се запазва всичко полезно в него и остава хубавия цвят.След това го обелвате и рендосвате на едро ренде.Добавяте олио или зехтин,вкусно с майонеза,с орехи,с чесън,това вече зависи:кой какво харесва.А след празниците,ако поискате,ще ви кажа как се прави истински борщ,това е много полезно за всички и салата "венегрет".
Бъдете здрави и весели,прекрасни момичета!

# 23
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 004
Ейййй, човек ви чете му се доиажда...Аз тази година 6те посре6там НГ и няма да ми се налага да готвя, но като жи 4ета по4вам да сажелявам.
Веси, много ти мерси и аз за новата тема - да си жива и здрава...
Айде до скоро!!

# 24
  • Мнения: 88
Мама Лорън поздравява всички пораснали момичета със силна прегръдка.Браво на Весето за новата тема с пожелание за здраве и добри новини в нея.СИС смело напред и само добри новини.А бе момичета какви баклави какви 5лв. нали сладкото ни е забранено Mr. Green ThinkingОБИЧАМ ВИ
БОГ С ВАС

# 25
  • София
  • Мнения: 428
Благодаря на мама Лорън! Hug
Миленкаааа....аааа много ти е странен поста! да не си го писала на няколко чаши червено винце! Joy

# 26
  • Мнения: 972
.А бе момичета какви баклави какви 5лв. нали сладкото ни е забранено Mr. Green ThinkingОБИЧАМ ВИ

Някой май чете по диагонал... Thinking
Кой говори за баклава... newsm78
КАПАМА,моето момиче,банска капама с чаканЕ... Joy Joy Joy

Миленкееееее,спирай пиенето за тая вечер... Whistling

# 27
  • Мнения: 88
А  бе МАРГИЧ  в капамата няма ли лук? ЗА първи път чувам за капама на Нова година Outta Joint В нашия край пълним кокошка   chef  bouquet

# 28
  • Мнения: 88
А моля,моля без такива СИЛВАНКЕ. Пиша рядко , но чета редовно по няколко пъти Naughty Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 428
Мамо Лорън на киселото зеле не му трябва лук! Върви му чесън, черен пипер, червен пипер, даф. лист, чекане както кава Сис мазнинка по желание. Мама ме е учила, че най вкусно е с мас, но аз понеже не готвя с мас, слагам зехтин.
А колкото до това къде по страната какво се готви за Нова година, на тия бедни и гладни години си мисля, че се готви кой каквото има!

Общи условия

Активация на акаунт