Отговори
# 810
  • Мнения: 663
Привет на всички момичета!
Момичета аз вярвам, че много скоро учените ще открият лек срещу рака!!!!!!!! Peace Praynig
Вярвам и на това, че ние сме се излекували и няма да имаме нужда от него!  Peace Вие милички нали също вярвате!!!? Hug
Както вече съм казвала, много велики учени от цял свят работят по въпроса, много милиарди се влагат за великото откритие и аз знам, че ще дойде!!!!!!!  bouquet
newsm10 newsm10

# 811
  • Мнения: 708
Привет на всички момичета!
Момичета аз вярвам, че много скоро учените ще открият лек срещу рака!!!!!!!! Peace Praynig
Вярвам и на това, че ние сме се излекували и няма да имаме нужда от него!  Peace Вие милички нали също вярвате!!!? Hug
Както вече съм казвала, много велики учени от цял свят работят по въпроса, много милиарди се влагат за великото откритие и аз знам, че ще дойде!!!!!!!  bouquet
newsm10 newsm10
newsm10 newsm10 newsm10

# 812
  • Мнения: 115
Привет и от мен.
И да ви се оплача, че пак ще се набутам да си купя золадекса, още липсва за съжаление. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 813
  • Мнения: 75
Здравейте момичета.
за Ставринола намерих това http://stavrinol.ru/index.html  руски сайт с описание  координати за връзка.
До колкото се ориентирах се прилага по време на химиотерапия и увеличава многократно действието на
лекарствата, като същевременно намалява негативните състояния от терапията.
Хубав ден !

# 814
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
enny, и аз вчера ходих да питам за Золадекса, но ми казаха, че получили предния ден малко количество и веднага свършило. На въпросът ми "Нали е поименно?" , ми отговориха, че за пръв път идва така свободно и общо взето става, който свари. Казаха, че ще получат и останалото количество тези дни, но как ще се вредим не зная. Аптекарката ми каза, че чувала от пациентки, че от Турция си го доставяли по-евтино, но не знаела колко.

# 815
  • Мнения: 96
Ени,ти от Диспансера в София ли вземаш Золадекса?

# 816
  • Мнения: 68

здравейте,мили момичета!сега прочетох тази статия и бързам да я споделя с вас!

Аспиринът предпазва от рецидив на рак на гърдата
 
Американски изследователи са установили, че приемът на аспирин от пациентки, преживели онкологично заболяване на гърдата, предпазва от рецидив на болестта и получаването на разсейки в други органи.Според изслеването, публикувано в Журнала по клинична онкология, приемът на аспирин понижава риска от фатален изход при пациентки с рак на гърдата.
 

 

Резултатите се базират на данни, събрани от повече от 4000 медицински сестри,които редовно са приемали аспирин, за да се справят с проблеми със сърцето.
 


Резултатите показват, че жените, приемащи редовно аспирин имали 50% по-малък шанс за фатален изход при възникване на онкологично заболяване, както и 50% по-малка вероятност разсейки.
 

 
„Това е първото изследване, което показва, че аспиринът може значително да намали риска от разпространение на рака или смърт при жените, които са лекувани за начален стадий на рак на гърдата“, категорична е доктор Мишел Холмс от Харвардското медицинско училище, ръководила изследването.
 


Според авторите на изследването, ако откритието се потвърди при клинични изследвания, разпространеното хапче може да стане „евтино и относително безопасно средство да се помогне на жените с рак на гърдата да живеят по-дълъг и по-здрав живот“. Други лекарства от същия клас като аспирина може да имат подобен ефект, но засега няма достатъчно данни.
 


Екипът на Холмс подчертава, че пациентите не трябва да приемат аспирин, докато се подлагат на лъчева или химиотерапия поради риска от странични ефекти. Аспиринът може и да причини кървене в стомаха, така че трябва да се приема под лекарско наблюдение.

# 817
Имам останали няколко шишета Варумин, които в момента нямам нужда да пия, ако някои се интересува мога да ги продам по 115 лв.
e-mail:gua_13@hotmail.com

# 818
  • русе
  • Мнения: 141
Здравейте, момичета! Реших да вляза и да се запиша в темата заради моя баща - преди десетина дена му поставиха диагноза Неходжкинов лимфом 4 к.с. -фоликуларен. Както предполагате, всички вкъщти сме страшно объркани и притеснени. Изчетох доста в нета за лимфомите, но всяка практическа информация ще ми бъде от полза. Засега от Комитет лимфоми в София разгледаха документите му и другата седмица ще постъпи в Националната специализирана болница за активно лечение на хематологични заболявания в София. Другият ни вариант за лечение е Света Марина във Варна, тъй като ни е по-близо - от Русе сме. Дали някой се е лекувал във въпросната болница в кв.Дървеница?

# 819
  • Мнения: 430
          stef77 ,аз съм оперирана в Дървеница , пък и доста от момичетата тук.Нищо не знам за тази диагноза.Нормално е да си объркана и притеснена ,но трябва да знаеш, че борбата започва,не се отчайвай!
         Момичета , пускам ви телефон в Министерството на здравеопазването ,на хора, които отговарят за Золадекса - 02 9301350 д- р Илиева.Звъннете и питайте къде ви е лекарството!!!!

# 820
  • Костинброд
  • Мнения: 107
stef77 извинявай ако те притеснявам,но би ли написала как стигнахте до диагнозата-какво е усещал баща ти,колко време,какви изследвания е правил и т.н..Ако те притеснява може да не отговаряш.Благодаря.

# 821
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Здравейте, тия дни само ви чета, че нещо много съм се сдухала от работа. веднъж да тръгна на работа, че да си почина Mr. Green Сега търча, за да оправя Херцептина, който ми е в петък. Золадекса къде ми е така и не разбрах, но и него ще си търся.  #2gunfire
Въобще всяка седмица съм или по поликлиники или по диспансери или по болници и ми писвааааа smile3514, но така ще е ....до победата Joy Ох, дрънкам глупости Mr. Green Искам да ви споделя, че доскоро си мислех, че зимата е много топла или , че парното се е засилило, а то се оказаха вълни, които ме почнаха, но не можах веднага да се усетя. Усещането е неприятно , но преминава. Вечер си лягам с пижама, а се събуждам без, щото  и нощем ми е топло. Тази зима бая ще спестя от отопление, но на другите не им е лесно ,щото пък на тях им е хладно Rolling Eyes Колко време продължават тези вълни - 5 години ли? Не усещам да съм много по раздразнително от преди, ама то и преди си беше предостатъчно newsm62
Стеф, болницата в Дървеница по хематология е много добра. Аз бих отишла там Simple Smile Дано лечението на баща ти мине безпроблемно newsm10
Алиса, това за Аспирина е супер интересно newsm78

# 822
  • София
  • Мнения: 5 074
Стеф, ако питаш мен - няма да подложа на съмнение изобщо, къде трябва да отидете.
Естествено в Дървеница.
Милмич, душо  Embarassed
Знаеш ли какво ми беше преди години, като ме окастриха отвсякъде - и отгоре, и отдолу  newsm78
Ти си силно момиче и ще се справиш, ама просто съм сигурна !
Кви вълни маааааааа Joy Joy Joy

# 823
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Миленче, не те виждам, как ще ги съчетаеш ходенето на работа и бягането по доктори, като главата ти ражда непрекъснато някакви паники и съмнения?! А може би тогава съзнанието ти ще е ангажирано с работата и няма за имаш време за глупави мисли. Извинявай, че така ти говоря, ама е защото те обичкам Hug Hug Hug  love001  love001  love001.
Трикси, къде зачезна? Окатора ли се вече? Да не би като се стопи снега и да изпълзяхте по живота? smile3521
Весе, ще пускаш ли новата тема? Може би момичетата се притесняват да пишат, защото превишихме много.
Лека вечер на всички!  sleepuu

# 824
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,малко съм пораснала за вашата дружинка,но имам нужда от съвет.Оперирана съм от рак на гърдата - 2 операции, лъче- и химиотерапия.Вече съм 2 години съм на золадекс,разбрах че ще ми го продължат за 5 години.Но аз вече съм с тежка остеопороза и искам да спра поне золадекса. Пия и фемара. Спирам се на лапароскопско премахване на яйчниците,онколожката каза,че е добър вариант. Затова търся мнение за лекари и болници.И личната лекарка и онколожката казаха сама да се ориентирам и избера. Та затова имам нужда от помощ.Ако някой е минал по този път ,нека сподели Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт