на 5м. само по гръб?!

  • 3 433
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
На 5м.и половина е бебето,а не се обръща нито наляво,нито надясно!Като му подам ръце се набира.
Държи си ръцете,свити на юмрук

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Деси, доколкото си спомням той е недоносен, нали? 5 месеца от раждането ли броиш или от термин? И моя синковец отското се обръща, но вече не мога да го държа легнал по гръб.
Всяко дете е индивидуално! Ще почне да се обръща, спокич  Hug

# 2
  • Мнения: 114
Не се притеснявай моят син започна да се върти наляво и надясно чак към 8 месец.И аз доста се бях притеснила,но всяко дете си е различно,едни по рано други по късно.

# 3
  • Мнения: 9 973
да,недоносен 22 дни,1.800кг.,операция на сърцето преди 2м.
правим упражнения,ходихме на рехабилитации....Вече се притеснявам,но щом казвате... Grinning

Чудя се с какво да го стимулирам Thinking

# 4
  • Мнения: 1 512
Деси искам да ти кажа само едно - недей да сравняваш детето си с другите деца.Всяко дете е индивидуално и съответно на това твоето дете ще се развива различно от това на приятелката ти например или на някоя друга.А за да го стимулираш можеш да поставяш играчка или някъкав предмет към който бебчо проявява интерес на разстояние от него - ляво или дясно положение като преди това си му показала съответния предмет/ играчка и си привлякла интереса му.Спокойно, всичко с времето си. Peace

# 5
  • Мнения: 6 022
`Деси` всичко ще е наред ,моя син тъкмо беше започнал да се обръща на 4 м. и се наложи да го стопирам с ортопедични гащички за около 2 м. след това до средата на 9 м. отказваше каквото и да било движение,доки даже ми се караше че не го карам да се движи,и беше една гимнастика ,спомням си лява ръка и десен крак за да се обърне,но всичко за около 2 седмици се оправи не само че започна да се обръща ами и се изправи ,а на 11м. и проходи.
 

# 6
  • Мнения: 367
Деси, при дъщеря ни Ейми обръщането се случи след осмия месец и то след като я стимулирахме с една игра - слагахме я да легне на една страна и я претъркулвахме, радвахме се и пляскахме с ръце на "нейното постижение" и тя един ден го направи сама. Бяха нужни много повторения. Явно не всички деца се обръщат по график от гръб по корем, зависи от индивидуалността. При малкия Петьо обръщането се получи няколко пъти още във втория месец, но постепенно изгуби интерес към това. Иначе, аз вярвам, че стимулацията има най-голямо значение в развитието на децата ни.

# 7
  • Мнения: 9 973
преди 3-тия месец,преди операцията се обръщаше,но сега  newsm78
Страх ме е да не се забави двигателното развитие-седнало,право положение.Има лека опора на крачетата.Няма рефлекси на коленете-незнам дали така трябва да е

# 8
  • Мнения: 1 512
Деси радвай се че операцията е минала успешно и всичко е наред.А относно двигателното развитие - има и напълно здрави деца който започват да сядат,обръщат,изправят и прохождат доста по късно от връстниците си.Така че се успокой,не се паникьосвай,не губи надежда и всичко ще бъде наред.

# 9
  • Мнения: 362
Моят син(без здравословни проблеми) започна да се обръща някъде към 5-тия месец Peace
На сестра ми момченцето се роди недоносено,също е с операция на сърцето,в момента е на 2 год. и половина.Като цяло,всичко при него се случва по-късно.Дори мисля,че изобщо не се е завъртал и пълзял,направо проходи(по-късно от повечето му връстници).
Да ти е живо и здраво и детенцето Hug

Последна редакция: ср, 30 дек 2009, 15:42 от hrismi_13

# 10
  • Мнения: 1 335
Деси искам да ти кажа само едно - недей да сравняваш детето си с другите деца.Всяко дете е индивидуално и съответно на това твоето дете ще се развива различно от това на приятелката ти например или на някоя друга.
- Напълно съм съгласна!

За успокоение ще ти кажа, моята дъщеря (на 8 месеца) все още не желае да се обърне от гръб на корем, върти се настрани, набира се и ако има за какво да се хване сяда, но на корем - НЕ, а ако я обърна на корем почти веднага се връща на гръб....
И аз се притеснявах, но според двама педиатри е нормално, просто децата са различни.

# 11
  • Мнения: 9 973
май наистина се вманиачавам!До вчера ми беше все 200-само и само да оживее,а днес вече търся в какво да се вторачвам Embarassed
Детето е много интелигентно-познава всички,умира за батко си и баща си.Стои мирно и кротко,не плаче,яде си добре...а аз кусури му търся  Embarassed
Май ще го оставя на мира Heart Eyes

пп:Правени са му всички възможни изследнания-скенер,ТФЕ,ЕЕГ,ЕКГ....само на психиатър не е ходил Joy
Всички казват,че е добре! Praynig
Дано просто е по-мързелив,а и е по-шишкав.Малко расте на см.
Сега е 56см.-5.300кг.Може би си е от значение Hug

# 12
  • Мнения: 9 973
Всъщност вчера забелязах,че фонтанелата му е хлътнала.На 4.01 ще го заведа при педи Thinking

# 13
  • Мнения: 2 908
Не знам кое е чудно толкова на 5 месеца дете да е само по гръб-дъщеря ми беше до 7 месеца само по гръб,обърна се чак на 8 месеца.Нормално,здраво дете е. Вярно,че разни насадени норми има, но чак пък да не е  нормално...

# 14
  • Мнения: 9 973
а от кога се слага седнало,че педи ме напира,ама аз я смотавам,че го слагам подпрян на възглавници

Общи условия

Активация на акаунт