Имали ли сте кухненска мивка на Fat? Моля за отзиви

  • 55 601
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 006
nik_ap1 - Първо: Не викай! Не е културно!
Второ - не знам жена ти с какви препарати търка, ама май й е време да ги смени Satisfied

# 61
  • Мнения: 3 946
Имам мивка фатгранит от около година. Ниаква драма с почистването. Нито петна имам, нито се е надраскала. изливам гореща вода директно. Не знам съсипаната с какво се почиства и колко се цапа, моята я минавам само с веро и няма никакви забележки.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Аз съм с мивка fat от 2008 година.Моята е от полимермрамор,светло бежова.Тогава нямаше фатгранит.Мия я с веро след всяко миене на чинии,нямам съдомиялна.Има две съвсем леки отчупвания на гланца,може би с големина 3-4 мм.,но аз изпуснах тежък тиган преди години и тогава се отрониха. Иначе не е мръднала,няма петна и съм много доволна.
В новото жилище пак ще заложа на fat.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Здравейте, в момента се обзавеждаме и сега се чудим за кухненската мивка.
Fat ми допаднаха и най-вече тези, които са от фатгранит за вграждане - като на снимката. Някои има ли такава?
Чета, че са лесни за поддръжка, което е чудесно Simple Smile
Но от прочетеното малко се обърках и не знам дали ще е ок да заложим на по-скъпия и нов материал, или да изберем полимемрамор (продавачката в магазина ми каза, че се драска по-лесно от граниксита) или граниксит..

# 64
  • Мнения: 5 297
Отзиви за черна мивка от граниксит?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 916
От 1 месец и малко съм с такава. Много съм доволна.
Водата във Варна е доста варовита, но не остават бели петна, както ме плашеха. Мия я с евро и обезмаслител от време на време, но ползвам предимно съдомиялна.
П.п Извинявам се! Моята е фатгранит. Серия Авангард, черна, единична, без отцедник.

# 66
  • Мнения: 5 297
Благодаря! Оказа се, че само този вариант има лъскави частички и ми допада ))).

О, фатгранит е чисто черен.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Би трябвало да се почиства още по-лесно.

# 68
  • Мнения: 4
Може ли някой от последните писали за фатгранит да сподели опита си? Как се "държи", почиства  ли се лесно. Колебая се между граниксит (привлича ме, защото ми се струва по-лесен за поддръжка) и фатгранит (харесва ми как изглежда, много повече от граниксита), а след като изчетох всички коментари по темата се раздвоих още повече Sad

# 69
  • Мнения: 3 946
Може ли някой от последните писали за фатгранит да сподели опита си? Как се "държи", почиства  ли се лесно. Колебая се между граниксит (привлича ме, защото ми се струва по-лесен за поддръжка) и фатгранит (харесва ми как изглежда, много повече от граниксита), а след като изчетох всички коментари по темата се раздвоих още повече Sad
Аз съм писала малко по-нагоре за фат гранит. Година и половина по-късно, нямам забележки. Няма петна, почиства се супер лесно, не е захабена.

# 70
  • Мнения: 40 933
Аз някога ги проучвах и не знам как си решила, че можеш да сравняваш средния клас на една фирма с високия, и средният да е по-добър???

# 71
  • Мнения: 5 297
Аз след дълги терзания дали да е фатгранит, в крайна сметка взех тази  ))) https://www.schock.bg/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BD … -schock-nemo-n100
Цвят Оникс (да вметна, че на живо не е абсолютно черна, а е мат със сив оттенък и дискретни сребристи частички). Използвам я малко над две седмици - мнооого лесно се поддържа, изглежда красива. Едно забърсване с кухненска хартия и е готова.

# 72
  • Мнения: 4
Аз някога ги проучвах и не знам как си решила, че можеш да сравняваш средния клас на една фирма с високия, и средният да е по-добър???

Честно казано в предварителния разговор с мебелиста по повод на мивката ( от когото и научих за ФАТ ) ми беше обяснено, че граниксит е изключително лесен за поддръжка и обратната връзка от клиентите е в полза на граниксит. Обясни ми, че вкъщи е с фатгранит и бил труден за поддръжка и бързо се захабявал. От там тръгнах да разглеждам граниксит, но четейки описанията в брошурите видях, че фатгранит е удароустойчив и понася по-високи температури, за разлика от граниксит, и някъде там се роди колебанието, което ме доведе в тази тема.
 Тааа, прочитайки всички коментари (повечето от които в полза на граниксит) останах с много смесени чувства и не мисля, че мога да заключа обективно, НО по-високата цена, не винаги означава висок клас. Може да е показател за луксозна серия, което не е задължително да резонира с качеството, нали?
Моята логика, която поставям под голямо съмнение, ме навежда на мисълта, че граниксита е лъскава гладка повърхност, която се измива лесно. От друга страна фатгранит има един деликатен релеф, който може би е възможно да задържа повече мръсотия, но както заключиха и по нагоре всичко е въпрос на поддръжка.
Та в отговор на въпроса ти по същество, не съм решила, че е по-добър, а наистина искам да сондирам мнение, защото ми е трудно да преценя обективните достойнства на двата типа материал, тъй като имам опит само с полимермрамор и добрата стара алпака.
А ти какво избра след проучването?

# 73
  • Мнения: 40 933
Избрах "гранитна" мивка, но друга марка. По цвят и размер ми беше по-добре. А и Фатгранит още бяха нови.  Но матовите гранитни мивки не се чистят трудно, определено.

# 74
  • Мнения: 4
Може ли някой от последните писали за фатгранит да сподели опита си? Как се "държи", почиства  ли се лесно. Колебая се между граниксит (привлича ме, защото ми се струва по-лесен за поддръжка) и фатгранит (харесва ми как изглежда, много повече от граниксита), а след като изчетох всички коментари по темата се раздвоих още повече Sad
Аз съм писала малко по-нагоре за фат гранит. Година и половина по-късно, нямам забележки. Няма петна, почиства се супер лесно, не е захабена.

Звучи обнадеждаващо Relaxed А в какъв цвят е?

Общи условия

Активация на акаунт