Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 95

  • 73 102
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 000
Ванче, на мен пък много сложен ми се вижда тоз модел.Никога не мога го направи. А и се чудя нещо - ти като реши да го правиш по този начин беше ли сигурна, че ще се получи? И имаше ли резервен вариант? Пък за моята торта, релефни са си листата, ама не се виждат на снимката  Laughing Пък, че са дебели - така си е. Ама след цял ден украсяване на торти, не знам вие как сте, ама на мен ми писва и почвам да претупвам нещата. Особено и мъжо като почне да мърмори, че от тез торти не съм си поглеждала къщата.

# 676
  • Мнения: 29
Здравейте,мимичета кокичета!

Аз отдавна не съм писала,но пък ежадневно ви чета. Страхотни красоти пак сте показали!

Ванчето,много е хубав изтребителя! Искам да те попитам с какво покритие е? Фондант или нещо друго??

Буболика,както винаги невероятни фигурки.Останаха ми очите. Някой ден и аз ще ти копирам количката,когато трябва да правя торта за бебче Simple Smile

Гунди,извинявай,но не мисля,че си се изказала много подобаващо към момичетата в този форум! Това отношение ,което си показала в един от постовете ти е срамно,недостойно и обидно! Това говори много за човека,който пише,така че не очаквай добро отношение...знаеш поговорката " каквото почукало,такова се обадило ". Желая ти успех в тортоправенето!

# 677
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ванчето, благодаря за идеите Hug Надявам се, ако някой друг е правил нещо подобно, поне да каже какъв крем се слага, че съм супер боса в тая материя Embarassed

# 678
  • Canada
  • Мнения: 139
Гунди много рядко пиша и коментирам тук момичетата и тортите им,защото са на светлинни години пред мен и ми е неудобно.Тортите и работата им са впечатляващи!Момичетата са повече от отзивчиви!   Hug
Преди година случайно отворих темата и видях една от кошниците на Пепи.Ахнах!Разгледах страниците назад,разгледах и няколко теми още.Един месец само четях темата и библиотеката преди да задам въпрос.
При първата ми торта Рая отговори на всичко което я попитах.И после пак тя ме съветваше.  bouquet
Не смей така с лека ръка да даваш квалификаций NaughtyЗадала си си въпросите и ти е отговорено.Какво повече искаш?На чист български ти се обяснява!Или имаш проблем с асимилацията?Ползвай тълковен речник!
А за нервите пии чайчета и пак заповядай да четеш.
Аз по-дружелюбни хора пък не съм срещала,но преценката е  може би и въпрос на характер newsm78
Един съвет,ако ми позволиш.Направи си една папка и вътре си копирай рецепти и обяснения,и с времето там ще намериш повечето отговори които търсиш bowuu
Не си прави труда даже да се извиняваш,защото едва ли накой вече ще прочете твой пост!

# 679
  • Мнения: 1 965
gundie - Седя и се почесвам и се чудя дали изобщо да се хабя да пиша. Не бях чела темата почти цяла седмица, поради липса на време, но тия дни прочетох всичко и се втрещих. Всеки 3ти пост е твой. Най-често с по 1 изречение, в повечето случаи нищо не значещо. Незнам кое е "ужасното" според теб, но видях отговор  на всеки твой зададен въпрос. 2 поста по-надолу ти пак си повтаряш въпроса, още по-неразбрано и изкилифинчено. И пак си получавала отговор. Тоя маслен крем, те гледам че го дъвчеш от началото на седмицата. Ами, извинявай ама не се сдържах и изсипах килограм ирония в предишния си пост. И въпреки всичко ти отговорих подробно. Хубаво е, че си  прочела измежду редовете.  Наистина, тук се сипе доста спамочат и аз съм една от най-спамещите, но който не ме понася просто ми прескача постовете. И на мен не са ми приятни някои индивиди, но чета и даже отговарям ако мога. Бъди благодарна че все пак някой ти отговаря, защото след последното си изказване има голяма вероятност да си останеш само с въпросите.  Айде излей си и останалите мъки и обиди и да продължим по същество с тортите. Формулирай си правилно въпросите и си ги задай. Ще получиш отговорите си. Само по-кротичко. С нерви няма да стане.
Ванчето, благодаря за идеите Hug Надявам се, ако някой друг е правил нещо подобно, поне да каже какъв крем се слага, че съм супер боса в тая материя Embarassed
Нямам идея тази гипсоподобна маса от какво се получава, но изглежда много приятна за игра. Но, смятам че и с най-обикновенна сметана ще стане. Течна, подсладена сладкарска сметана която си разбиваш с миксер и след това оцветяваш. Останалото са бонбоки и разни желирани нещица, които можеш да намериш по нашите магазини. Тая мацка страшно ме кефи. От нищо прави нещо. Гледала съм и всичките клипчета, ей така, за разтоварване.
Ванче ........ ... ти откога имаш "съквартирант" Mr. Green Mr. Green Mr. Green Joy
Тази година ще станат 20 годинки. 15 от тях сме прекарали по частни квартири и затова, си ни е любим лаф. И малките съквартиранти и те го ползват даже.  Joy тортата на господина вече изстива на части в хладилника. Обещавам, ще е ... нестандартна.  Wink
А и се чудя нещо - ти като реши да го правиш по този начин беше ли сигурна, че ще се получи? И имаше ли резервен вариант?
Не, не бях сигурна. Но аз никога не съм сигурна какво ще се получи от моите фигури, така че рядко се замислям. Обикновенно ги правя по-отрано за да няма кофти изненади. Този път нямаше време. Резервните варианти бяха три. Или да изрежа чаршафа в средата и да направя поредния желатинов трансфер, ако и той се провалеше, щях  да плесна една цветна разпечатка от принтер или да притичам до някой магазин за пластмасов заместител. Хлапето ми е адски близко и можех да си позволя всякакви издънки.
miravarna - За фигурата - Смесени са една част шок. тесто и 2 части съхнещамаса на ИРИДА. А чаршафа си е шок. тесто с малко съхнеща маса. Може би 1/4. Нямам точни пропорции за нищо.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 23:46 от van444eto

# 680
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Благодаря, много си мила Hug Ще видя какви нещица ще намеря по нашите магазини Mr. Green Но и това е някаква насока Peace

# 681
  • Мнения: 1
Здравейте ,момичета! Много дълго ви следя темите..и на много работи се научих от вас,за което ви изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ  bouquet  bouquet  bouquet.Най-накрая,реших да ви покажа един мой скромен опит...Не правя за първи път торти,но с вашата помощ и съвети..определено станах по-добра. Отново ви благодаря...!
Аз понеже лично те познавам и не мога да не се стърпя да кажа, че си от хората с талант не само при тортите а изобщо в кулинарията и е крайно време да започнеш да споделяш своя опит     bouquet
На мен много ми хареса тади идея с шоколадовите топки, а за вкуса не се и съмнявам!!!  Hug

# 682
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
rodikan добре че mariachristou пусна такъв пълен цитат иначе наистина щеше да се изгуби тортата ти сред простотията в темата от последните дни... аз скоро ще имам сходна торта така че те поздравявам за инициативата - много апетитно изглежда - каква е тортата вътре? Чудесно включване!

Ванче както винаги идейна торта и перфектно изпълнение.

Катя чудесни торти си показала пак.

Стаси много апетитно парче.

Буболинка мерси за разяснението - наистина в крема няма нищо сгъстяващо та сигурно е бил доста течен - но звучи вкусно.

# 683
  • Мнения: 202
ГУНДИ,тук вече и аз ще се включа,за първи път откакто съм в темата,за да нахокам някого.Твоите постове ги чета откакто дойде тук  и трябва да ти кажа,че наистина не прочиташ това,което ти се пише или наистина не можеш да смелиш добре информацията.Обясни ти се 100 пъти първо,че с фондан не се маже,не се залива,а се покрива .....И още примери мога да дам,но ще разводня много темата,а не заслужаваш още няколко страници да пълним с обяснения към теб.Аз съм тук  от 1 година,задавала съм и продължавам да задавам тъпи въпроси и НИКОГА не съм срещнала лошо отношение от момичетата.Някои от тях правят по 5-6 торти на ден и намират време да правят снимки,стъпка по стъпка,да отговарят на всеки въпрос.И това е за такива като нас.Правят го без пари и всичко е на добра воля.Мери си приказките,всичко в теб говори за лошо възпитание и нахално държание.

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 02:40 от iskrone

# 684
  • Мнения: 681
Имам един въпрос към мамите от USA. Новата ми страст са cookie cutters  и тази зима един приятел ми донесе една дузина която си бях поръчала предварително. Сега обаче той няма да си идва до лятото,аз искам да се снабдя с още, а сайтът не доставя до Европа. Питането ми е следното, много ли е скъпо да се прати колет до България? Колко е горе-долу на килограм? Защото съм решила да си купя още и той да ми ги пусне по пощата.

# 685
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Raulista пробвай ако искаш този калкулатор - http://ircalc.usps.gov/  а пък момичетата от щатите сигурно ще ти кажат от личен опит нещата. Мернах че малък пакет от 1.8 кг е около 30 долара.

# 686
  • Мнения: 1 173
Raulista 1кг е около 18 $ ...да скъпичко си е , уви . Те формичките за сладки не тежат , доста ще си купиш и все пак .
Дай линк към сайта за който говориш ,  дали няма да ги има тези формички в Хоби Лоби или Майкълс . Тези магазини имат купони за 40% или 50 % намаление , така биха ти излезли по-изгодно . 

# 687
  • Мнения: 335
ГУНДИ, ако иксаш да пишеш в темата няма проблем, ако искаш да задаваш въпроси, пак си добре дошла, но задавай по един въпрос, изчакй да ти отговорят, прочети писаното и тогава ако има нещо пак попитай
това тук не е просто тема за правенето на торти, това си е краста направо, не знам дали всички правят като мен, но предполагам почти всички, аз по цял ден чета тук какво се пише в темата, гледам всяко дадено и показано клипче и торта... и допълнително си се ровя в нета за модели, снимки рецепти, и ако не съм на компа съм в кухнята и работя по въпроса с прочетеното
експериментирай, трябва да попорази6 няколко яйца, и малко ток и така ще разбере6, тук колкото и да ти обясняваме, докато самичка не пробва6 няколко рецепти няма да стане
принтира6 си рецепттаат от компа и отива6 в кухнята и по4ва6
като накрая не стане ни6то идва6 и обяснява6 какво си направила и някои ако може 6те те посъветва вече ако не6то не ти е ясно
обаче раабери че не всеки знае отговора на въпросите си, аз например торта династия не съм правила и не мога да ти кажа з анея.. но някои каза 6том не пи6е в рецептата че трябв ада се сиорпира няма да сиропора6, но ако иска6 си сиропирай и ела да сподели6 с нас какъв е бил резултата, открии не6то ново и кажи дали е добре или не... лека работа и успехите нека са ти повече от неясностите
Peace

# 688
  • София
  • Мнения: 1 163
Имам малко спам-въпрос как се справяте с мърморещите роднини?
Ванче , спомням си че преди време се беше ядосала на сестра ти , че само ти критикувала тортите, които й правиш "това що така, онова защо не е иначе", свикна ли й на мърморенето или вече не й правиш торти Mr. Green, че май и аз почвам да се сблъсквам с тоя проблем.Или може би като поръчват торти преди това да ни ги дават нарисувани на лист, как си ги представят за да няма недоразумения  Mr. Green.

# 689
  • Мнения: 2 000
При мен единствения критикуващ за сега е мъжа ми Simple Smile Ама аз много не му обръщам внимание.

Общи условия

Активация на акаунт