В ЮЛСКИТЕ тумбачета има лъвчета и рачета

  • 19 542
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 424
Момичета, в понеделник съм на ФМ - трябва ли мехурът ми да е пълен, както при 2Д?    
     Не. Peace
     Про кого си на ФМ,ако не е тайна? Simple Smile

# 61
  • Мнения: 128
Добро утро и от мен! Виждам, че обсъждате движенията на бебетата, аз също от няколко дни усещам бебо и то е като някакво почукване като ритниче.Аз не се притеснявам, че ще ми се смеят напротив сигурна съм в усещането и го споделям с нашият татко, а той е много радостен.
Приятен ден на всички! Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Селма, аз съм от Пловдив. На ФМ съм при Даскалов от Медикус алфа. Тук из форума се спрягат още 3-4 имена, но сякаш най-много положителни отзиви имаше за Даскалов.
Утре като мина прегледа, ще върна информация тук, въпреки, че май няма много юлски тумбачето от Пловдив  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 7 424
Селма, аз съм от Пловдив. На ФМ съм при Даскалов от Медикус алфа. Тук из форума се спрягат още 3-4 имена, но сякаш най-много положителни отзиви имаше за Даскалов.
Утре като мина прегледа, ще върна информация тук, въпреки, че май няма много юлски тумбачето от Пловдив  Mr. Green
    Aaaaaaaaaa....Ясно! Simple Smile
    Успех на прегледа!Ще чакаме да споделиш как е минал! Hug
    БХС ще си правиш ли?

# 64
  • Мнения: 526
Ади, при мен баща  ми има таласемия, обаче разбра след като я откриха при мен и препоръчаха семейството ми също да се изследва. Иначе ми я откриха случайно, след като АГ-то се усъмнио, как след 2 опаковки с ампули желязо хемоглобина ми не е мръднал. Прати ме на хематолог и така истината лъсна:) Обаче при таласемия допълнителние прием на желязо не  е препоръчителен, а понякога и много вреден. Затова е важно преди да ти изпишат желязо да е установено точно вида на анемията. За съжаление повечето доктори без да се замислят решават, че щом си бременна анемията задължително е желязодефицитна. При таласемия минор (както сме ние - с половин дефектен ген) има някакво нарушение в образуването на хемоглобиновата верига, и резултата е че имаме голям брой незрели еритроцити, които пренасят по-малко количество хемоглобин, и освен това разпада на еритроцитите е повишен и те живеят по-кратко от нормалното - резултата е анемия, но не от липса на желязо. Обикновено желязото е в норма, а понякога дори е в повече защото не може да се усвои пълноценно.
А проклетото хашимото ми го откриха едва миналата година, и то след като 6 месеца не можех да забременея, - оказа се проблем със щитовидната - тсх-то ми беше 11,23. А антителта (тат и мат) също бяха много високи. Сега пия всеки ден еутирокс, но антителата са ми много високи - анти ТПО ми е 800 #Crazy. Имам препоръки за вливане на имуновенин, но за съжаление нямам финансова възможност за това, а и малко ме е страх от тези вливания. Лошото е че тези антитела сами по себе си повишават риска от спонтанен аборт. Не знам дали от тях но наистина загубих предната бременност, преди половин година. Иначе от хашимотото се слабее само ако е във хипертиреоидна фаза, в другата - хипо - става обратното. При мен честно казано няма влияние над килцата общо взето от години си стоя на около 50, но високото тсх ми се отрази най вече с косопад, чупливи нокти и главоболие. Едва сега след като пия еутирокса, тези неща отшумяха.

# 65
  • Мнения: 526
Момичета, гледам, че коментирате първите усещания за движенията на бебчето:) Когато бях бременна с дъщеря ми те се появиха някъде към 4тия месец. Усеща се точно все едно имаш пеперуда в коремчето и тя пърха с крилца. Някъде много точно бяха описания тия движения като "пърхане на пеперуда". Не е необходимо да се взирате и ослушвате за тези движения, защото когато се появят те не могат да се сбъркат с друго - много са специфични. Казват, че уж при вторите бременности се усещали по-рано, малко ме съмнява да е кой знае колко по-рано, но ще видим Simple Smile
Когато аз ги усетих за първи път бях в един магазин и си търсех по-свободна ролкичка за лятото, вече имах малко коремче и съм била в четвъртия месец, но коя седмица..нямам спомен. Просто  както си разглеждах рокличките на закачалките..изведнъж нещо запо4на да пърха в коремчето ми - много е вълнувашо!! Нямам търпение да запона да го изпитвам пак:)

# 66
  • Мнения: 4
Момичета, от доста време само си ви чета, но за празниците, все пак да се отчета.
Честита  Нова 2010, нека е много щастлива за всички ни, да сме здрави ние и нашите близки и на лято да гушкаме сладки бебоци!

# 67
  • Мнения: X
Здравейте, мацки и за много години!

Не съм писала отдавна, но ви чета постоянно. При нас всичко е наред, като изключим, че съм леко настинала и редя едни сополи.  Cry

Хубав ден желая на всички и поздрави!   bouquet  bouquet

# 68
  • Мнения: 69
момичета тази сутрин като кихнах ме захапа кръста ,направо е ужасно не мога да вървя .обаждах се на лекарката тя ми каза да не ходя на криволак в никъкав случай . да се мажа с някъква паста, ама мен и с пасти ме е шубе да се мажа ,пък ужасно ме боли  Cry

# 69
  • Варна
  • Мнения: 18 105
момичета тази сутрин като кихнах ме захапа кръста ,направо е ужасно не мога да вървя .обаждах се на лекарката тя ми каза да не ходя на криволак в никъкав случай . да се мажа с някъква паста, ама мен и с пасти ме е шубе да се мажа ,пък ужасно ме боли  Cry

 Sad Какво е криволак - чакръкчия, кинезитерапевт ли?
Каква е пастата с която ще се мажеш, може пък да е безвредна, прочети добре листовката. да те боли също не е добре.

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен   bouquet
гледам че сте писали че усещате бебето
и аз но си мислех че преувеличавам но днес пак мръдна
мисля че като се обръща и го усещам Simple Smile

# 71
  • Мнения: 526
Вили, в коя седмица си? Сигурна ли си, че не са газове, как го усещаш?

# 72
  • Мнения: 108
Алоооо другарки,като ви казвам,че е време сладурите да ни посритат малко вие не вярвате !  Wink
На усетилите - честито,на неусетилите скоро да усетят. Grinning

Да ви кажа,че моят корем направо се закръгли.Имах си коремче отпреди,но сега направо изпъкна напред,без да ми се набират сланинките и се втвърди.Като на бременна,аз съм си де !  Grinning
Купих си едни дънки за бременни,таман да не ми изстива кръста,налага ми се все да ги дигам нагоре,но както си похапвам,може напролет да са ми таман.

Сю-то липсва.Къде ли е ?! Thinking

# 73
  • Мнения: 108
Мацки,да добавя за първескините.Ритане на бебето е мноого грубо казано.Правилно е трепване на дадена част от корема,пулсиране,пърхане като все едно пепрудка.Наистина е много специфично,но няма как да се сбърка.Снощи усетих същото вечерта и мъжът ми се опули Shocked ама верно ли?! Laughing

# 74
  • Мнения: 11
Здравейте момичета първо Честита Нова Година да сте живи здрави и Юли месец да се радваме на хубави бебенца.
Аз не съм писала доста отдавна, защото тръгнах на работа, но вече доста често ще ви навестявам. Новата година почна за мен с много притеснения. На 1 през нощта ме заболя много силно стомаха и кръста точно като контракциите като раждах предния път, натъпках се с хапчета и мина. Но на другия ден се появи кървене което тази вечер много се засили ходих на преглед при лекаря си каза че бебчо е наред нищо му няма, но се е получило леко отлепване на плацентата и другия проблем бил че била ниска. И ми препоръча пазене на леглото и никакво ставане до второ нареждане. За усещането на бебо не знам внушение ли е от моя страна или наистина го усещам. Досега 2 или 3 пъти ми се стори че е то, но и аз си мисля че е прекалено рано.

Общи условия

Активация на акаунт