2010 година дойде,а ОКТОМВРИйка е с най-прекрасния дар на ръце!

  • 18 025
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 199
Здравейте,

Mvinsenz аз си мислех, че още се чудите за новото жилище, а то било факт вече Simple Smile, да ви е честито и много хубави моменти да изживеете в него Simple Smile
Ронка,kaliii на една мама от ноемврийките детето и имаше такава реакция след Пентаксим, сума ти време продължи проблема, водиха го по гастроентеролози, незнам обаче какво се установи накрая,а може и нещо друго да е допринесло и просто да е съвпадение, те и нашите лекари нали в повечето случаи са страшни "специалисти" Crazy. Дано бързо да им минава на дечицата ви Praynig Дано лесно и без неприятни последствия да понесат ваксините дечицата ни, за съжаление в другата ни отчетна имаше доста неприятен случай след Пентаксима (не свързан със зеленото аки) Sad 
Styllisima според мен на повечето, които кърмят не им е идвал цикъла още (и аз в това число), по скоро е изключение цикъла по време на кърмене. С баткото ми дойде, когато стана на годинка и 1 месец чак.
Гер4о за Калиста думи нямам  ooooh! Crazy. Дано намерите нещо свястно, наистина на човек да му се отще да почива. Честити дрешки Simple Smile
Мегс аз съм имала подобен случай преди време, купих си нови ботуши и си ги забравих в един магазин докато разглеждах дрешки ooooh! Blush. Мъжа ми се шокира като се прибрах и се усетих какво е станало. Но на другият ден си ги взех, пазеха ми ги Laughing Браво, че и при вас така е станало Simple Smile

За породените деца-аз засега съм много доволна, (дано не дръпна дявола за опашката) пълно ми е вкъщи Heart Eyes. Баткото се държи като голямо момче, тяхната разлика и не е съвсем малка де - 2 години. Луд е по Деян, постоянно го целува и прегръща, само ако малкият кихне, той го завива, носи памперси, успокоява го като плаче, люшка го в шезлонга, направо си имам отмяна  Heart Eyes.  И най-важното много е разумен и го пази винаги, случвало се е да го удари понякога, но винаги е било без да иска. А малкото само му се смейка и му пее и той е много добричък, страшна гледка са Heart Eyes. Надявам се да си бъдат другарчета. А аз съм много по-организирана, върша винаги по 2-3 неща едновременно и ми остава много повече време откакто като имах едно дете, а освен това нали е второ и съм по-спокойна, та така наслаждавам им се пълно Heart Eyes. Иначе си ги гледам сама и двамата
 и се чувствам много по-ненатоварена от първото майчинство, но явно е и въпрос на нагласа.
 А в другата отчетна сме назад с бременностите-аз бях първа с втора бременност Simple Smile, а разликата на моите им е 2 годинки. Няколко седмици след мен още една мама забременя(вече си има ноемврийче тя), други няма засега Simple Smile.
За играчките- Деян го слагам от няколко дни на активната, че я бях забутала и не се сещах за нея. Та и той хваща играчките.

Оставям ви да ходя да готвя, целувки Heart Eyes

# 676
  • Мнения: 15
На мен кърмата ми спря отведнъж и имах цикъл за пръв път от както забременях в края на декември-направо беше кошмар-обилно и около 7 дни ми тече. ooooh! направо ужас!

# 677
  • Мнения: 617
лилчо,каква е била реакцията след ваксината?  Confused
Мойте големите са с 1,9г разлика.И аз сама си ги гледах  и ми беше много по-лесно отколкото да ми се върти някоя баба.Сега като порастнаха много се бият, ама и се защитават и са си големи приятели.

# 678
  • Мнения: 20
Момичета, дядо ми почина....нещо не знам как ни тръгва тази година така!!! Cry

# 679
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Мегс съжелявам мила. лека му пръс на дядо ти.  Flowers Rose


  И аз нямам цикъл но пък пия церазет и няма вероятност да съм бременна.

# 680
  • Мнения: 1
megs, моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose Дано това е първото и последно лошо нещо, което ви се случва през тази година  Hug

# 681
  • Мнения: 909
megs ,моите съболезнования!   Flowers Rose Flowers Rose

...по въпроса за цикъла и на мене още не ми е идвало... Simple Smile
Добре момичета лека вечер ви желая ,че имаме гости и трябва да се включвам и аз  Peace

# 682
  • София
  • Мнения: 9

      Здравейте,

искам да почерпя за нашата месечинка !

  Днес бяхме на разходка в Пловдив, по пътя имаше доста мъгла, но там времето беше супер -мнооого го харесвам този град!


     Нашето кенгуру е Чико е съм доволна -ок е за сега!

    Спа хотели - освен Лъки Банско, в онзи край сме доволни и от спато на Катарино, във Велинград хотел Бор, хотел Пирин в Сандански е страхотен, мноого добър ....


  Тигъра се разбуди..., исках още да пиша , ама....  bouquet







# 683
  • Мнения: 571
Megs съболезнования  Hug
Честита месечинка на родените днес  Simple Smile

Аз днес не си показах носа навън.
Големия беше навън с колелото, малкия спеше кротко, а аз слушах музика с мъжо и се отдадохме на  luvbed
...няколко пъти  Sunglasses

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Мегс ,много съжалявам Confused.Аз винаги си казвам,че някой не си е отишъл от нас,докато има кой да го пази в сърцето си и когато ми е тъжно си спомням все хубавите моменти с напусналите ни хора и ми става по-леко Hug

За породените деца.....Надявам се да си бъдат другарчета. А аз съм много по-организирана, върша винаги по 2-3 неща едновременно и ми остава много повече време откакто като имах едно дете, а освен това нали е второ и съм по-спокойна, та така наслаждавам им се пълно Heart Eyes. Иначе си ги гледам сама и двамата
 и се чувствам много по-ненатоварена от първото майчинство, но явно е и въпрос на нагласа.....
 
Това напълно описва и моите мисли и чувства Hug.Често се питам ,какво толкова правих с Крис(без да обиждам другите майчета,съчувствам напълно и знам как се чувстват).Първите 6 месеца почти не си ги спомням,вървях и спях,бях станала като сянка,не можех да се събудя и мъжът ми ме вдигаше да храня малкия Tired,но с всяко нещо се свиква.
Пък и аз съм на принципа ''няма начин-да няма начин'' и като типичен представител на зодия Лъв-организацията ми е в кръвта Grinning Mr. Green
Сега се оправям ,смея да твърдя добре, и намирам време за всичко.

Само за вметка-първата мама от нашите февруарки ,похвалила се с хубавата вест,беше точно на  3-тия  месец.Да са и живи и здрави,с една година разлика Flutter Crazy.Много и се възхищавам Heart Eyes,но общо взето в онази тема яко сме се абонирали за клуба на Породените Mr. Green
....
Оффф,да ви се оплача,цяла седмица пиша един реферат и днес щях да го изнасям,но излиза едно момиче първо(на мен не ми стигна чак дотам смелостта Embarassed )и хоп-същия казус.Умрях ви казвам,много кофти ми стана,защото си го бях разработила,а не беше просто копи-пейст. Confused.И отидох да говоря после с преподавателката и ми даде шанс да подготвя нещо за утре сутрин-9 часа,защото за другата седмица са страшно много хора и просто ще стане страшно.Та сега ще се пише по нощите,дано да успея да го доизкусуря,че не обичам половинчати неща.
.....

Хайде целувки и до утре Heart Eyes

# 685
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Мегс, моите съболезнования миличка.

За хващането на играчките от един месец се опитва да ги докопа, обаче само посяга и ги бута. Ръцете й са свити в юмручета и не й идва на акъла да ги разпере и да хване. Но днес хванала на баща си показалеца и се опитала да го захапе Mr. Green Иначе по цял ден ръцете й са в устата, от вчера насам и двете. Много е смешна, защото като усети, че са й ръцете прави едни смешни физиономии, пуска ги и след 5 мин. пак. Mr. Green

Герчо голямо съвпадение и на мен вчера кърмата ми секна пак от раз и вече не знам какво да мисля, пет дни бол кърма, гърди преливащи, два дни никой няма, дори капка. Вече взех да си въобразявам някакви неща. Да не би да е на хормонална основа. Снощи малката се буди четири пъти /като се има предвид, че тя нощно време не яде още от първия месец-сама се отказа/. Днес положението беше малко по-добре, но има още какво да се желае. Аз също съм си поставила цел най-малко  6м. и се надявам да устискам до тогава. Иначе е много спокойна. В момента спи като къпана, а имам чувството, че на предното ядене не се нахрани както трябва, но може би само така ми се струва.

Мооон, така се смях с постъпката на баткото Joy hahaha Joy

# 686
  • Мнения: 1 341
Меги, моите съболезнования! Sad

Момичета, нормално е кърмата да намалява понякога-било от стреес, умора, изнервеност...Има много фактори които оказват влияние. Според мен не трябва да го мислите и само да се вайкате, че кърма няма. Кърма има!!! ако се кърми. Аддри, за да има криза в кърменето, има и причина. Според ме ще си отговориш на този въпрос с кърменето на следващото ти детенце/и аз с ема си мислех, че някои неща които пишат момичетата във форума не ми се връзват, тогава, но сега, да/.
И аз бях така преди няколко дни...ми имах чувството, че капка не капва, но не мога да съм сигурна, тъй като цеденето не е показател, за това дали бебока изсуква нещо и колко като количество. Каквата и криза да има, важното е да се кърми. Тогава всичко е решимо. Но за това се изисква много воля...от липса на воля доста майки се отказват и си намират оправдания/дано не засегна пак някого/.
По време на цикъл вкуса на кърмата също се променя малко, тогава някои бебоци се опитват да стачкуват, но бързо отминава. На мен и двете деца не са ми правили проблеми.

Калли, бебеоците имат предпочитания в повечето случаи към лявата гърда, защото е по-близо до майчиното съце. Heart Eyes Бъди настоятелна и ще успееш. Аз не бях с Ема и не успях.

Криско не хваща играчки още. Сега само вдига ръчички и сочи с пръстче. Много ми е сладък и интересен, Ема не е правила така.

Моят мъж отиде на РД. Аз си останах у дома с децата. На рд ще има 30 човека и съм далеч от мисълта, че някой ще се съобразява с моето бебе. Та реших да си остана на спокойствие у дома. А и навън е един стууууд и сняг... Улиците са лед, тук няма снегорини/освен няколко много мънички/, ръсят със сол.

# 687
  • Мнения: X

Момичета, нормално е кърмата да намалява понякога-било от стреес, умора, изнервеност...Има много фактори които оказват влияние. Според мен не трябва да го мислите и само да се вайкате, че кърма няма. Кърма има!!! ако се кърми. Аддри, за да има криза в кърменето, има и причина. Според ме ще си отговориш на този въпрос с кърменето на следващото ти детенце/и аз с ема си мислех, че някои неща които пишат момичетата във форума не ми се връзват, тогава, но сега, да/.
И аз бях така преди няколко дни...ми имах чувството, че капка не капва, но не мога да съм сигурна, тъй като цеденето не е показател, за това дали бебока изсуква нещо и колко като количество. Каквата и криза да има, важното е да се кърми. Тогава всичко е решимо. Но за това се изисква много воля...от липса на воля доста майки се отказват и си намират оправдания/дано не засегна пак някого/.

Peace Съгласна съм с теб, че се иска много воля, търпение и..... известна доза инат Mr. Green

# 688
  • Мнения: 203
megs-моите съболезнования Flowers Rose Flowers Rose
Този Церазет от България може ли да се намери и на каква е цена?Освен това става ли за кърмачки и от кой ден се пиеха,че съм забравила newsm78

# 689
  • София
  • Мнения: 1 573
Megs, съжалявам за загубата ти... преди време, още преди да родим някой беше писал в темата за едно поверие - Че когато се роди скорпионче в същата или следващата година умира някой член на семейството. Тогава ми се стори ужасно, а и аз не вярвам хич в такива неща, но когато почина баба ми си спомних за това и настръхнах. Вики беше със скорпионско терминче и аз зорлем го направих везна като си уговорих доста по-ранна дата за секциото...  Confused

Силве, Церазет могат да се приемат от кърмачки. Всъщност това им е и особеното. Водят се мини-хапчета и са със съвсем различно съдържание от другите противозачатъчни. Могат да се започнат по всяко едно време и на третият ден от приема вече си защитена от забременяване. Не са евтини обаче - 30лв излизат за един месец. За съжаление в БГ никъде не се предлагат. Можеш да си го поръчаш от някои чужди сайтове, но трябва да приложиш рецепта защото не го дават без. Но не е сложно. Можеш да си поискаш от всеки лекар да ти я напише. На мен ми го носи кумата от Италия. Сега обаче тя е бременна и не знам кой аптекар ще й продаде противозачатъчни като почне да й личи  Crazy Laughing

Общи условия

Активация на акаунт