2010 година дойде,а ОКТОМВРИйка е с най-прекрасния дар на ръце!

  • 18 027
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Мегс, моите съболезнования.

И на мен все още не ми е дошъл цикъла, а след като родих щерката ми дойде на 40 ден. Та сега се учудих, че не ми дойде, само бях чувала, че  докато си кърмачка може да те "пропусне" цикъла.
Да ви се похваля, моето слънчице от 3 дни се смее с глас и се приспива като си "пее" /само през деня/. Вече се заиграва на активната гимнастика, бута играчките и имам случаи в които си кротува и по час и половина, а иначе си го разхождам с количката из къщи. Вече стиска яко като му подадеш ръка, а как скубеее...
За кенгурото, аз съм с Бейби Биорн и съм доволна.
Момичета, аз съм с мнооого наднормени килограми и като седна на едно място, после много трудно се раздвижвам. В смисъл, че много ме болят краката и си мисля, че е от многото килограми. А иначе от тази вечер спрях да вечерям т.е. изхрупах 500гр. моркови и очаквам сутринта като стана да са ми пораснали ушите като на заек  Joy При вас как е, имате ли проблем с краката /по точно ходилата/?

# 691
  • Мнения: 1 668
Мегс, силна прегръдка от мен...
Ронка, при мен спирането на кърмата беше повече от явно, защото аз проблеми с цеденето нямам - цедя по 450 задължително, а понякога до 1 литър дневно. Слава богу, нормаризираха се нещата. За гърдите, моята Ева има слабост към дясната, защото лявата тече много силно и я дави яко. давам и я само ако преди това съм цедила от нея, че да е намаляла струята (това разбира се не се отнасяше за последните 2 дни  Joy Joy Joy дето нямаше никой). Незнам на какво се дължаха проблемите с липската на кърма, ама първия ден се ошашках яко. Ева се изнерви, но всичко мина.
Руми, иди на преглед при ортопед. Това, което описваш ми звучи като плоскостъпие. Получава се от наднормените килограми и ако не вземеш мерки става все позле.
Сиско, в Катарино няма никакви условия за деца... Поне преди 2 години Иван трябваше да тича по коридорите и в лобито, че нямаше една стая, дето да може да играе. Няма да повторя в тоя хотел. А в пирин джакузито го мият всеки вторник следобед  hahaha hahaha hahaha. така ми казаха на рецепцията, като ги помолих да направят нещо срещу мръсната пяна в него... А вътрешния басейн си е яко студ ако трябва да сме честни. А високоскоростния интернет имаше толкова висока скорост, че никой не успя да го хване  Joy. А и като казах, че съм бременна масажа беше погалване но гръб, а с погалването мъж ми се справя отлично без да му плащам тея пари на час. сега четах хубави отзиви за Бор - и него го гледам, ама в понеделник резервирам нещо, че вече полудях. Аз толкова не съм чела като избирам лятна почивка, камо ли сега за 2 нощи...

# 692
  • Мнения: 1 107
Мегс, моите съболезнования  Hug
И аз посред нощ се намърдах на компютъра - заспала съм може би  неудобно ли , що ли ( заспах кърмейки за пореден път), но явно ми се е запушил канал на гърдата( усещам я на буци от едната страна). Правих топъл компрес и цедих, но засега ефект няма...а малкото "будилниче" като никога спи, не мога да го събудя да суче...дано нскоро ми мине, че не стига че с тези малки гърди и най-малкото слизане на кърма ме боли Sad
Герчо, успех с почивката...като чета, голяма одисея е да "почиваш"- то човек се изнервя достатъчно докато го организира, поне да е пълноценно накрая

# 693
  • Мнения: 63
Мегс, моите саболезнования. Бъди силна и пази хубавите спомени.

Мария, аз също взимам Церазет и ми дойде веднъж докато ги пиех и оттогава не е, а трябваше преди 2 седмици да дойде. За сметка на това си имам през седмица леко прокървяване, но в листовката на хапчетата пише, че е нормално и затова не се шашкам
Ахам, така е Адри. И при мен беше така докато ги пиех. Откакто ги спрях нищо не идва.  newsm78

Аз за Церазет знам, че не са много добре предпазващи и затова не бива да се забравят. При тях има само един хормон. Аз доколкото знам трябва да минат поне 2 седмици, за да има предпазване, а на мен даже лекарката ми каза 1 месец. Могат да се вземат от един месец след раждането. Поне на мен така ми ги изписаха.

# 694
  • Мнения: 199
Добро утро Simple Smile

Мегс съжалявам за загубата ти Flowers Rose Flowers Rose
Monnn ами след ваксината детенцето го приеха в болница и едва го спасиха  Sad, неофициално се оказа, че е от компонента коклюш. Слава Богу момиченцето се оправи и сега е красива порастнала девойка Grinning. Много ме е яд на себе си, че го споменах, ужасно мразя такива черни мисли и споделяне на негативни неща, така че се извинявам Blush. Лоши неща се случват, а и след като не се уточни със сигурност кой знае и какви други фактори е имало. Неприятни случаи всякакви, при положение, че нищо не можем да променим и няма как да се предпазим да ме пита човек защо ги коментирам Crazy
Мирка оказва се, че сме и от една и съща зодия Grinning, това обяснява нещата  Laughing. А аз да си призная много положително се повлиях още от бременността като ви четях от положителната ти нагласа. Звучеше много спокойно, спомням си като пишеше как искаш да ти протече раждането и си сигурна, че ще бъде така, беше пуснала и линк към темата за естественото раждане, та и там четох... и незнам, но наистина го изживях така, освен че мина леко като по учебник без шевове изживях всичко абсолютно всичко спомням си всеки миг от появата на човечето, за разлика от първия път, в който раждането също беше бързо и леко, но аз от страх имам много бели петна.  Hug. Успех с реферата Peace
Силве чакаме те за кафенцето  Simple Smile

Днес имаме уговорена пица с ниемврийките. Ще се опитам да отида, макар че незнам как ще се измъкна от момчетата  Laughing.
Приятен ден

# 695
  • Мнения: 203
Ето гоооо Lilcho

Добро утрооо и от мен

# 696
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте Simple Smile

Мойто дете има ужасни колики от няколко дни комбинирани със запек  Confused Имам подозрения, че се дължи на новия български Инфакол дето уж само опаковката му била българска  Rolling Eyes Точно откакто ми свърши Инфаколът от Англия и започнах да му давам от българския стана това... може и да е просто съвпадение, но такива ужасни колики не е имал от доста време  Sad

Иначе от днес сутринта Чебурашка (заради щръкналите и космати ушички) съвсем целенасочено и сръчно си хваща едната от играчките и си я завира в устата  Laughing Това за него е повод за страхотна радост и неистово махане с ръчички и крачета чак докато се задъха

# 697
  • Мнения: 0
Добър ден и от нас.

Мегс - съболезнования

Да ви кажа - то било супер при мама. Вчера съм спала до 12 часа на обяд - егати кефа. Събуждаха ме само да храня Калоян през 3 часа. Супер. Да не говорим, че тя го друса, орига, приспива и тн. Релакс.

Относно цикъла - на мен ми дойде оше на 40 ден и от тогава на всяко 4то число. Разликата е, че е безболезнено. И един-два дни преди да ми дойде кърмата ми намалява. Бебока яде по-често и чувствам гърдите си тотално изпразнени след неговото хахпване.

Днес бебока се смя с глас - голям сладур. Относно хващането на предметите - хваща и се опитва да ги набута в устата, но не успява и личи, че се ядосва. А да не говорим, че имам чувството че ще си извади някое око - така се бие.

Две нощи го усещам, че се буди в 1 и 3 през нощта, но хапва съвсем малко - може би се буди по навик. Ще видим как ще се развият нещата. Иначе сутрин в 7 най-късно сме станали.

# 698
  • Мнения: 99
Здравейте  Hug

Мегс  Flowers Rose Flowers Rose  Sad

Честито на месечинките  Hug Hug Hug

За цикъла - не ме притеснява, че не идва, даже така ми е по-добре, ама ме е страх да не стане гаф а аз да разбера късно  ooooh!

Girl from Ipanema ще ти кажа аз как си махнах бучките в гърдите - взех си Окситоцин и 20-тина минути преди кърмене си слагах тампочете в носа напоени с него, след кърмене доизцеждах гърдата и така се справих с бучките  Peace Този метод ми го каза д-р Гемеджиев (мамолог) при който отидох точно заради бучиците.



# 699
  • Мнения: 617
Лилчо, винаги,  когато има проблем го прави тоя гаден коклюш.Аз също съм чела за пострадали дечица, та затова питам.А нали затова го купуваме- за да няма такива реакции, да не е жива ваксина. CloseДобре, че се е оправило детенцето!  А на кой прием стана тава?

# 700
  • Мнения: 1 107
styllisima - мерси много за съвета  bouquet, но тук такива лекарства са само с предписание, затова приложих упоито сукане и май има ефект Simple Smile

# 701
  • Мнения: 99
Естествено, сукането е най-добрият лек  Hug

# 702
  • Мнения: 1 668
За ваксините. За да няма проблеми, ваксините се държат при специални условия. Ако не е посддържана нужната температура може да има лоши последствия. Аз съм изхвърляла ваксина, защото чистачката беше размразявала хладилника  #Cussing out. Също така педито ми е разказвало за случаи на майки, които в най-голямата жега си правят по 2-3 часа разходки по път за поликлиниката с ваксината в чантата. Нямам представа какъв е случая, важното е, че детето е живо и здраво. Пентаксима е една от най-добрите ваксини, но дори и най-добрата винаги може да има страничен ефект.

# 703
  • Мнения: 103
Здравейте!
Да се включа и аз за малко.
Мегс, съжалявам за дядо ти! Нека почива в мир
Да споделя нещо, може и да има отговор. Днес отиваме да видим бебчето на братовчед ми, което оперираха от херния онзи ден. То вече си е вкъщи и е добре.Папка, пишка, ака и спинка. Ала нашата Катерина като влязохме у тях и са разплака, ама едно жално и не спира. не знам какво й стана. И хайде вкъщи обратно.Напръсках я със светена водичка, но пак лека нервна беше.Легнахме си двете, засука и заспа. Сега се събуди и е в прекрасно настроение,гучи и се смее.Притесних се, защото никога не ми е плакала така дълго и жално.  Cry  newsm78
Притесни ме и това, че като се разплака и очичките и челото й порвеняха, като алергия. Кажете - може ли да е алергия или какво е тогава?
Ооооо - днес ставаме на 3 месеца и ви черпя по случая! Честито и на другите ни адаши!

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 15:42 от chip4e

# 704
  • Мнения: 103
Здравейте и от нас !!!
Мегс, съжалявам  Hug !
Ние сме добре- спинкаме, хапваме... И на мен от време на време ми се струва, че Габи не успява да се нахрани- почва да си върти главата, да нервничи и аз не настоявам, но след това пък спи и си будува по 2-3 часа до следващото хранене... И тя не харесва дясната гърда и такава борба пада, докато я накарам да се позадържи на нея- тя инат, ама и аз два пъти...
Миркамче, успех с реферата  Peace.
Чипче, не знам какво може да е това !?!
Ронка, все забравям да те питам нещо- след като си кърмила Ема само от едната гърда, след като приключихте с кърменето имаше ли качествена и количествена разлика между двете гърди (как се изразих само)  Embarassed. Все се чудя как ли ще изглеждат моите след кърменето  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт