До мамите използващи електрически помпи за кърма

  • 7 815
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 150
Ползвам електрическата на Авент и като цяло съм доволна, но предвид цената и аз бих те посъветвала да изчакаш с покупката. Едва ли ще ти е нужна помпа, ако бебето успее да засуче както трябва. Пък и цеденето и хранене с шише е ужасна хамалогия, ако не се налага хич не се захващай с това.

# 16
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
И аз съм с Medela Swing. Много съм доволна.

# 17
  • Мнения: 5
Аз ползвам вече почти 7 месеца електрическа помпа MEDELA Swing и съм много доволна. Peace  Препоръчвам я на всички майки, които имат желанието детето им да е на кърма и търпението да се цедят. Изкарвам достатъчно мляко за бебето, дори и в повече. Във фризера имам замразена почти 30 литра кърма, но вероятно няма да ми е необходима, тъй като си имам още, а срока на замразената мисля че вече изтича. Но както и да е... Важното е , че има.  Wink

# 18
  • Мнения: 9 501
Аз ползвам вече почти 7 месеца електрическа помпа MEDELA Swing и съм много доволна. Peace  Препоръчвам я на всички майки, които имат желанието детето им да е на кърма и търпението да се цедят. Изкарвам достатъчно мляко за бебето, дори и в повече. Във фризера имам замразена почти 30 литра кърма, но вероятно няма да ми е необходима, тъй като си имам още, а срока на замразената мисля че вече изтича. Но както и да е... Важното е , че има.  Wink

Ако фризера ти е -18 и надолу-немаш грижи Wink
Нашият бе пълен само с кърма-всичката я използвах при захранването на сина ни. Купувах безмлечни каши, правех карт. пюре също с нея, разреждах гъстите пюрета, захранен е след 6,5мес Peace

# 19
  • Мнения: 448
Кажете ми как става това да имам 30 литра замразена кърма,толкова искам да му приготвям кремчетата с кърма.Как да напълня и аз фризера Grinning отделно ли изцеждате или просто имате в повече и замразявате?

# 20
  • Мнения: 3 595
Julkata Julkata, за да се цедят такива количества, обикновено майката има свръхлактация. Ако бебето ти суче преди и след хранене и освен твърдата храна му предлагаш да суче винаги, когато има необходимост, то по-скоро ще получава нужното млякото директно от гърдата. Ако детето си набавя адекватно количество мляко от гърдите, не е необходимо и кремчетата да се правят с кърма. Майките, които са се сблъскали с хиперлактация знаят колко изтощително е постоянното цедене и с какви допълнителни трудности е съпроводена. А при все, че имат замразена кърма я оползотворяват кой за храните на децата, кой за баня при кожни проблеми и т.н.  Peace

# 21
  • Мнения: 448
Julkata Julkata, за да се цедят такива количества, обикновено майката има свръхлактация. Ако бебето ти суче преди и след хранене и освен твърдата храна му предлагаш да суче винаги, когато има необходимост, то по-скоро ще получава нужното млякото директно от гърдата. Ако детето си набавя адекватно количество мляко от гърдите, не е необходимо и кремчетата да се правят с кърма. Майките, които са се сблъскали с хиперлактация знаят колко изтощително е постоянното цедене и с какви допълнителни трудности е съпроводена. А при все, че имат замразена кърма я оползотворяват кой за храните на децата, кой за баня при кожни проблеми и т.н.  Peace
Много благодаря за отговора  bouquet Сигурно е изтощително да се цеди постоянно.Моето бебе въпреки,че е на близо 12 месеца,суче поне веднъж на час.Но когато приготвям кремчетата му ги правя с прясно,с вода не са апетитни.Тогава по-добър ли е варианта да ги правя с адаптирано мляко?Купих една малка готова опаковка на аптамил,но толкова съм предубедена към АМ,че направо взех да му готвя с краве мляко.Моля за съвет,въпреки,че не това е моята тема и не е предмет на обсъждане тук.Ако е по-коректно на ЛС няма проблем и там да ми отговориш ако намериш време.Благодаря предварително  bouquet

# 22
  • Мнения: 9 501
Julkata Julkata -да, аз именно от незнание си докарах хиперлактация навремето и въпросния пълен фризер с кърма Mr. Green

Не влезнах в подробности защо Ivoventa има и тя толкова много замразена..просто ѝ казах, че спокойно може да я реализира..а Ivy вече ти е отговорила подробно Hug

# 23
  • Мнения: 3 595
Действително темата се измести, писах ти на лични  Hug

# 24
  • Мнения: 5
Ами моя калпазан не искаше да суче от гърда и се хранеше единствено и само от шише с изцедена кърма. В началото се цедях на 3 часа, след всяко негово хранене, после на 3 и половина, 4.. в зависимост как яде той. Но винаги се получаваше така че имах 1 изцеждане в повече на ден. Много е важно /мой съвет/ да ставате да се цедите нощно време /между 3ч. и 6ч./, за да се поддържа лактацията. Обикновено това време съвпада с нощното хапване на бебето. Нашият например отказа нощното хранене още на 2 месеца, но аз продължавах да си ставам да се цедя. А и ако не съм се издела, на сутринта съм....  Shocked
Получаваше се така, че всеки ден имах около 120-160 мл. излишна кърма, която не я хвърлях в мивката, а я събирах в специални пликчета за замразяване на кърма. И за 6 месеца препълних фризера, сега продължавам да изливам в мивката... Съответно не бих казала, че съм си докарала хиперлактация... Извинявам се на всички за дългите обяснения, но се надявам да съм била полезна. Аз самата много се лутах, докато разбера какво трябва да правя...  Wink

MTV, ти до кой месец я ползваше тази във фризера? Как да разбера дали не е стара?

# 25
  • Мнения: 3 595
Обикновено има свръхлактация, когато майката освен, че кърми и цеди големи количества. Разбира се, че има и други ситуации, в които нещата са по-различни, както при храненето с изцедена кърма. Реално ти си имала много малко повече от нужното за детето Wink
Тук има указания за съхранение на кърма   bouquet

# 26
  • Мнения: 9 501
Ivoventa значи, реализирах от първо замразената (надписвах на коя дата съм замразявала, и дефакто не съм събирала в хладилник; каквото изцеждах директно замразявах..), та започнах да размразявам от 6,5месечна, но имаше и такава към година -нищо ѝ нямаше Peace
Ако след размразяването (аз го правех в съд с топла вода) ти стои на парцали-това не значи че е развалена, -просто я разклати.

# 27
  • Мнения: 5
Ivy, благодаря за линка!!!  Hug

# 28
  • Мнения: 5
А на MTV за инфото   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт