Рискове при секцио

  • 30 010
  • 260
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 373
за рисковете от секцио попитайте наблюдаващия гинеколог или този, който би извършил операцията - не пускайте търсени в Гугъл и не пействайте фермани без източник, пълни с глупости.

съветвам да прочетете листовката на аспирина - раздел вредни ефекти. ще ви падне шапката на какви рискове се излагате, гълтайки безобидното аспиринче.

в едно информирано съгласие за медицинска процедура се описват всички възможни и невъзможни рискове, за да си вържат лекарите гащите от правна гледна точка - ако  случайно стане, да не кажеш, че не са те предупредили. чудя се как са пропуснали риска от падане от операционната маса и счупване на прешлен поради това....

# 31
  • Мнения: 1 677
И двете ми деца са родени със секцио, не по мое желание. След операциите имам много сраствания и до ден днеше от време на време и болки, които лекарите твърдят, че са следствие на срастванията. Възстанових се трудно и с проблеми и след двете. Но след първото секцио, въпреки проблемите, реших и имам и второ дете.
Към мамите които ще раждат със секцио, не се тревожете, по-добре е да сте информирани за рисковете от раждане със секцио и да бъдете подготвени психологически. Пожелавам Ви леко раждане и бързо възстановяване!

# 32
  • Мнения: 1 428
Рисковете при секцио, както и болката, са по-малко и за бебето и за майката.

Това за болката е много относително.
Изтърпях си 7 часа контракциите и при пълно разкритие ми се наложи спешно секцио...не съжалявам за нищо,спомням си с много хубави чувства раждането...но болката след операцията лично за мен беше много по-силна от тази при контракциите ми,и по-продължителна.На всяка минала по този път жена е ясно как не можеш да се изкашляш,изкихаш,засмееш,изправиш,преместиш в леглото поне първите 4-5 дена без това да причини болка.А на тези,на които това им предстои - трябва да са наясно,че БОЛКА има,независимо как раждаш.И ако единствено страха от болката е това,което кара една жена да избере секцио,то нека бъде ясно,че и от секциото боли достатъчно!

Аз изтърпях малко повече от 8 часа болезнени контракций и почти бях изпаднала в безсъзнание от болка,като се наложи секцио по спешност.Лично за мен болката след секциото е нищо в сравнение с болката в следствие на контракцийте.
.....................

# 33
  • Мнения: X
Здравей!ЧНГ и на теб!
Аз родих планово секцио именно поради причините,които ти описваш.Казвах си по-добре да ме боли след като са извадили бебето,а не когато е още вътре.Рискаве естествено има,както за теб,така и за детето.Трябва да си сигурна обаче в доктора ,при който ще избереш да родиш.
Беше ме страх да родя нормално,защото бях чувала какви ли не легенди за него.
Не съжалявам за избара си и живот и здраве да забременея отново,пак така ще родя Peace

За мен ето от тук идва всичко, дали предпочиташ болката преди разждането на бебчето или след  Wink Болка има и при двата вида, рискове също има, вече е въпрос на психическа нагласа. Докато нормалното раждане се свързва с жестока болка, кръв, разрези, "железа" (някой беше споменал по напред в темата) е нормално да те плаши. Всъщност всички тия неща ги има и при секциото  Wink  Аз лично бил предпочела болка преди раждането, а не след, след това искам да съм свежа за да мога пълноценно да се отдам на грижите за дребчо в първите му часове   bouquet

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След като вече всичко е минало болката не плаши така и тогава нещата вече са под твой контрол. Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Относно срастванията- има ги при всяка операция.

# 35
  • Мнения: 1 796
Е,аз родих секцио и се възстанових много бързо,а миналия месец бях на преглед-сраствания нямам,така че не е задължително секциото да означава доживотни болки.

# 36
  • Мнения: 625
Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Peace Това ми хареса.

# 37
  • Мнения: 362
Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Peace Това ми хареса.
Може и да не сте чували,но има и такива случаи ConfusedКато моя милост,например PeaceМоже би,защото разрезът ми е правен от пъпа надолу,върху стара операция(не е можело да се направи по друг начин),но болката беше направо жестока.
Да ми е живо и здраво детенцето,за него бих го изтърпяла още един път Peace

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
hrismi_13, тогава предполагам, че болката при теб е съпоставима с тази при нормалното раждане. Но това все пак е изключение.
Естетвено, че всичко бихме изтърпяли за децата си Peace Някога се е практикувало секцио без упойка Confused - в името на детето.

# 39
  • Мнения: 216
Родих първото си детенце с планово секцио. Беше с пълна упойка. Аз така и поисках, защото много се страхувах от местната. Исках да се събудя, когато вече всичко е приключило и да си гушна бебчето. Всичко мина перфектно. Е, първите няколко дни наистина болките от операцията са неприятни, но са поносими. След това кърмих успешно цели 10 месеца. Така че като цяло съм много доволна!!! Живот и здраве след един месец ще родя по същият начин. Дано пак всичко мине както трябва  Praynig Praynig Praynig.
Но човек трябва да е оптимист и да вярва в това, което много силно иска! Не се настройвай предварително за страхотиите, които бяха изписани на първа страница. Те звучат направо стряскащо и зловещо!
Пожелавам ти успех и горе главата  Hug  bouquet

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 321
Аз родих с планово секцио през август и не съжалявам.След операцията ми биха обезболяващи ,а след 2 часа ми донесоха бебка Grinning.на другия ден вече вървях из коридора.Възстанових се много бързо.
Ако трябва да раждам втори път ,ще избера секцио.

# 41
  • Мнения: 269
Няма по хубаво от това да родиш нормално!Налага се обаче по някога секцио,както при мен мъчих се 11h но така и не успях нормално.Наложи се след толкова болки секцио по спешност защото единственото,което чух преди да ме оперират беше губим детето CryСава на БОГ жив и здрав ми е!А колкото до болките след това не ги чувствах,защото вече имах сина си HugБЛАГОДАРЯ НА п-р МИЛЧЕВ  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 271
И аз родих секцио след опит за естествено раждане и пълно разкритие. Поне при мен болката след операцията (и в сравнение с контракциите) не ми се стори особено голяма, а просто като много силна мускулна треска и то когато пробвах да се смея или да правя по-рязко движение. Не знам при други как е било, но много по-неприятен спомен ми остави вливането на лекарството през абоката през следващите пет дни newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 2 348
Докато болничното вагинално раждане в България е такова каквото е, все повече ентусиастки ще има за секцио и това е напълно разбираемо според мен. Мен за първото раждане ме спря само страха от усложнения при секциото и по-бавното въстановяване, евентуално.
 А когато дойде времето за второ смятам пак да родя, нормално, но само защото вече се смятам за добре информирана, че реално раждането не е касапница, викове, 100 човека между краката ми изкуствени контракции предизвикани от системата, непоносима болка предизвикана от ровичкане на лекарските пръсти в мен, треперене дали другия път няма аз да отнеса крясъците, че не лежа погръб...

 Разбирам ви, тези които сте направили свободен избор за секцио. Напълно ви разбирам!  Но е добре човек да знае, че има и по-безопасен начин за вагинално раждане от скокове върху коремите ни и 30 шева, които сигурно болят повече от раната при секцио.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт