Рискове при секцио

  • 29 865
  • 260
  •   1
Отговори
# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Скреч, добре си описала опасенията ми от нормалното раждане  Confused Точно така изглежда в представите ми... и не само....

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 557
Като мед. лице мога да ти кажа ,че рискове има и при нормално раждане и при секцио . Но аз лично избрах секциото.

# 47
  • Мнения: X
Доста грешна представа за нормалното раждане, мислех да не се бъркам в темата.

Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Peace Това ми хареса.

Но съм виждала жена, която по време на нормално раждане си говореше адекватно, смееше се и изглеждаше доста добре, но не съм виждала жена в такова състояние след секцио.
Така че нека пак кажем колко е относително всичко  Peace



# 48
  • Мнения: 1 677
Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Peace Това ми хареса.
Има такива, но аз сигурно съм от изключенията. След първото секцио припаднах пред детското отделение от болки. След второто имах такова главоболие, че сълзи ми течаха от очите и стисках зъби, за да не викам. Но искам да подчертая, че не пиша това, за да пляша някого. Имам две познати, които за разлика от мен много бързо и добре се възстановиха.

# 49
  • Мнения: 31 294
Целия живот е един голям риск.

# 50
  • Мнения: 85
Аз нямам опит с раждането все още,но искам само да кажа на авторката на поста-НЕ СЛУШАЙ ДРУГИТЕ КАК СА РАЖДАЛИ И КАКВО Е БИЛО ПРИ ТЯХ.Бях на курс за раждане и акушерките ни обесняваха,че ВСЯКО раждане е различно,дори и при една и съща жена(както и всяка бременност).Така че можеш да попиваш само информация,но това не означава че и при теб ще е така.И съм съгласна с ема-мария,че ако страхът от болката ти е ориентиращ към какво раждане да се насочиш-то болка има и при 2-те.Успех каквото и да избереш
П.С.Добре че си в БГ и имаш право на избор-в чужбина се практикува нормално раждане,а секцио е само по преценка на лекаря и при спешност.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 367

Но съм виждала жена, която по време на нормално раждане си говореше адекватно, смееше се и изглеждаше доста добре, но не съм виждала жена в такова състояние след секцио.
Така че нека пак кажем колко е относително всичко  Peace


колко жени след секцио си видяла? освен ако не си акушер-гинеколог, мнението ти изобщо не е меродавно. да беше видяла мен. съвсем си бях адекватна.

# 52
  • Мнения: 183

Но съм виждала жена, която по време на нормално раждане си говореше адекватно, смееше се и изглеждаше доста добре, но не съм виждала жена в такова състояние след секцио.
Така че нека пак кажем колко е относително всичко  Peace


колко жени след секцио си видяла? освен ако не си акушер-гинеколог, мнението ти изобщо не е меродавно. да беше видяла мен. съвсем си бях адекватна.

кой те излъга за това? Донесоха ми детето след като се събудих в реанимацията и мъжото и майка бяха при мен, поне два часа, през който си лафихме, съвсем адекватно. Единствено малко ме опъваше като се смеех.

# 53
  • Мнения: 4 555
Повечето раждания, независимо дали със секцио или вагинално, завършват успешно и жените, които могат да се похвалят, че при тях всичко е било идеално, са мнозинство.
Фрапиращите случаи на силна и непоносима болка са по-скоро рядкост. Ако не беше така, кой би се навил да мине през това втори път?
Няма какво да се плашим едни други с ужасяващи разкази. В секциото няма нищо страшно. Рискът от усложнения е в пъти по-малък от този да пострадате по друг начин в ежедневието си.

В България има проблем с естественото раждане. Персоналът и остарелите практики го правят непоносимо, но това не е "заслуга" на самото естествено раждане. В повечето европейски страни се ражда масово с епидурална упойка, ако майката поиска, в комфортна обстановка и жените и хал хабер си  нямат, че било страшно, тежко и болезнено.

Според мен най-безболезненият вариант за раждане е вагинално с епидурална упойка. Хем не те боли по време на раждането, хем не се държиш за корема 5 дни след това. Който се страхува от болка, по-добре да обмисли този вариант като приоритетен.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Доста грешна представа за нормалното раждане, мислех да не се бъркам в темата.
Още не съм чула жена да крещи от болка след секцио.
Peace Това ми хареса.
Но съм виждала жена, която по време на нормално раждане си говореше адекватно, смееше се и изглеждаше доста добре, но не съм виждала жена в такова състояние след секцио.
Така че нека пак кажем колко е относително всичко  Peace
Относително е всяко нормално раждане и всяко секцио, но за интензитът на болката никой не може да ме убеди.
Аз пък съм виждала родилки в реанимацията в отлично настроение.

# 55
  • Мнения: X

Но съм виждала жена, която по време на нормално раждане си говореше адекватно, смееше се и изглеждаше доста добре, но не съм виждала жена в такова състояние след секцио.
Така че нека пак кажем колко е относително всичко  Peace


колко жени след секцио си видяла? освен ако не си акушер-гинеколог, мнението ти изобщо не е меродавно. да беше видяла мен. съвсем си бях адекватна.

Ами да кажем че вече две години карам стаж в акушеро-гинекологично отделение и съм видяла доста и от двата, така че да се обобщи болката при едното и при другото раждане е просто невъзможно. Има и жени и жени, и болка, и болка. Съвсем нещата не могат да бъдат вкарани в някакви рамки  Naughty Щото е Окей че ти си си била адекватна и си се чувствала добре, но имаше жена която нито знаеше коя дата е, нито колко е часа или поне кое време на деня е... въобще не знаеше къде се намира, тъй че случай всякакви.

Ескарина чудесно мнение  newsm10

Аз пак искам да кажа не защитавам едното или другото, смятам че е въпрос на личен избор, просто да казвате че след секцио не боли само защото няма викове (а както разбрахме при много жени е имало) е заблуда според мен  Wink

# 56
  • Мнения: 3 453
  Моето мнение се припокрива с това на Ескарина.

 Мактуб, много стряскащи факти.Направо ми призля.Бях секцио и след време пак ще бъда по медицински причини, но ще пропусна тези рискове.Сега набързо ги погледнах Wink

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... имаше жена която нито знаеше коя дата е, нито колко е часа или поне кое време на деня е... въобще не знаеше къде се намира, тъй че случай всякакви.
Предполагам това е станало при излизане от пълна упойка, т.е. в един сравнително кратък момент и при анестезия, която се практикува рядко. Човек може да се чувства така и след дълбок сън.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 367
... имаше жена която нито знаеше коя дата е, нито колко е часа или поне кое време на деня е... въобще не знаеше къде се намира, тъй че случай всякакви.
Предполагам това е станало при излизане от пълна упойка, т.е. в един сравнително кратък момент и при анестезия, която се практикува рядко. Човек може да се чувства така и след дълбок сън.

именно. ако Герганчето е медицинско лице, щом стажувала из АГ-отделения, не е редно да заблуждава аудиторията, като приписва на секциото подобни явления. такива могат да се наблюдават при всякаква интервенция, свързана с анестезия и се дължат на анестезията, а не на секциото само по себе си!

каква разлика по отношение на адекватността има между секцио с епидурална упойка (прави се и такова) и вагинално раждане с епидурална упойка???

# 59
  • Мнения: 3 675
Цитат
каква разлика по отношение на адекватността има между секцио с епидурална упойка (прави се и такова) и вагинално раждане с епидурална упойка??? 
 
Олеле бясна съм бяснаааааааааааааааааааа  #Cussing out
Защо пишете тези глупости и се правите на големи специалисти каквито НЕ СТЕ?
Поне малко от малко се образовайте и си направете труда да разберете за разликата между епидурана и спинална анестезия преди да пишете глупости  smile3511

Общи условия

Активация на акаунт