Какви са тези родители - безотговорни или луди?

  • 55 175
  • 1 252
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 6 274
Аз така и не разбрах - извинете ме, уважаеми защитници на рицарската швейцарско- немска кауза, според вас това с плацентата нормално ли е?
И има ли ползи от това?
А евентуални вреди?
Някой няма ли да каже нещо най- накрая или ще продължаваме с глупавите изказвания от сорта на:
"....както дебелата циганка от другия вход казва..."???
 Tired

# 1 186
  • Мнения: 4 586
А ползата от червеното конче на ръчичката на бебе 2010 каква е? А от прощъпулника? А от кръщенето?
Ползата е душевно равновесие на вярващите.

# 1 187
  • София
  • Мнения: 6 375
Поставени сме в условия, в които всеки сам си преценява рисковете. Като влезеш в родилното обясняват ли ти риска от упойката, секциото или издърпването на плацентата? А скачането по корема? От това последното си имам допълнителна екстра- хипертония. Като си говорим за рискове- това е.

разбира се, че ти обясняват. подписваш информирано съгласие за всяка инвазивна медицинска процедура. явно не ти се е случвало, та не знаеш.

а скачането върху корема и хипертонията като последица.... извини ме, ама ме прости Stuck Out Tongue

# 1 188
  • Мнения: 6 274
А ползата от червеното конче на ръчичсата на бебе 2010 каква е? А от прощъпулника? А от кръщенето?

Вълчо, ще се повторя, ама явно иначе не се разбираме.
От нито едно от гореизброените не знам някое бебе да е умряло.
А тук има съвсем реален риск това да се случи.
Наистина ли не виждаш разлика или просто ти харесва да си бърборкаме глупости?

# 1 189
  • Мнения: X
А ползата от червеното конче на ръчичката на бебе 2010 каква е? А от прощъпулника? А от кръщенето?
Ползата е душевно равновесие на вярващите.

Едно е да ти виси мърша от тялото и съвсем друго да си имаш гривничка, да изкъпеш бебето и да направиш погача.

# 1 190
  • Мнения: 2 978
Преди 4-5г (ако не се лъжа) тук имаше един Емил или нещо подобно, който пишеше много.

Агитираше към раждане у дома. Живееха с жена му, някъде из родопските села и той четеше, информираше се и т.н.

Интересно ми е какво ли стана с тях и как роди жена му? Как е детето им? Умно или тъпо?
Шеф ли е на детската градина вече, или пасе овцете? Crazy

# 1 191
  • Мнения: 6 274
Да не е Людмил?   newsm78

# 1 192
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А ползата от червеното конче на ръчичката на бебе 2010 каква е? А от прощъпулника? А от кръщенето?
Ползата е душевно равновесие на вярващите.
Аслъ.


Едно е да ти виси мърша от тялото и съвсем друго да си имаш гривничка, да изкъпеш бебето и да направиш погача.
А да го обрежеш? Без упойка, на 8 дни, заобиколено от тумба екзалтирани роднини?
Ама не сте тръгнали да спасявате целия еврейски народ от невежеството му, нали?

# 1 193
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 994
Добре ЧеКа, тъкмо ровнах за нужните референции, така търсени от всички. и видях, че вече си постнала единствената Simple Smile
 
хе-хе-хе , mishka_moja, а ти колко успя да намериш с "огромния риск от инфекция"? Grinning Този линк, който си  постнала, е направо рекламна брошура на Лотус Бърд. Ще вземе да ми се преражда така или пък петиция ще спретна.   Grinning

Още веднъж да кажа, на мен ми трябва повече инфо от 2 минутно ровене из нета и ТВ репортажи с оплакващи родилката лекари, за да се слея в хор с възмутените маси.  Отбелязвам обаче как за тези 2 минутни из нета така и не попаднах на статия, която да говори за "огромните рискове" . (Нито пък ти, като лекар, успя да ме убедиш...  Wink ) Не успях и да видя някъде да е забранен този вид практика, което би било резонно ако действително се смята за опасно.

П.С. Видях линка за Кралството.  Именно. Close monitoring и нужда от проучвания, но не и отричането на тази практика просто ей така....


Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 17:38 от ЧеКа

# 1 194
  • Мнения: 6 274
А, екстра, ЧеКа поне е интелигентна жена.    bouquet

 Извини необразованото ми питане, но съвсем сериозно се интересувам - каква е ползата от това тая гнусна вече плацента да виси с дни от бебето?
Би ли ми казала, ако знаеш, моля?
Пък и не само на мен, мисля, че на повечето от нас тук ще им е интересно.
Това съвсем сериозно, някой да не помисли, че се заяждам.
 Naughty

# 1 195
  • Мнения: 2 978


аааа да бе..той е! Благодаря.

# 1 196
  • Мнения: 270
Можем само да гадаем какво би могло да се случи, ако...
Факт е обаче, че изходът е добър, бебето- здраво, родителите- щастливи. Колкото и да се пеним ние тук.
 selikon , ако попадам случайно в категорията на толерантните, бих отговорила, че разбирам и подкрепям правото на мнение на всички, независимо дали то съвпада с моето. Но войнстващата простащина трудно мога да понеса.

напълно съм съгласна с теб

# 1 197
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Откровено казано последните 25 страници ги прескочих. Ще си позволя да отбележа обаче, че всеки който вече е писал в тази тема по един или друг начин бърка в на някого паничката, така че ако сте толкова толерантни и не ви касае чуждата паничка, защо пишете изобщо тук. Възмущавате се от нашите писания и по този начин бъркате в нашата паничка. Та по темата. Това че матрака е на земята, ами какво пък и японците спят на земята. Друг е въпроса какъв е нашия стил на живот и какви  са нашите представи за добри грижи около детето и т.н. Мисля си едно, те са били със сигурност, поне аз оставам с такова впечатление, много щастливи, преживели са един невероятно щастлив момент. Колкото до спокойствието съм съгласна, че са имали спокойствие. Аз като си спомня, как ме посрещна акушерката с думите: "Още една.. единадесетата... разчекнахте се да раждате тая вечер, а аз от утре слава Богу излизам в отпуска и слава Богу няма ми досаждате повече!" и продължи да си лежи на леглото предназначено за евентуална родилка и да си чете книгата с крака кръстосани един върху друг. А при самото раждане, лекаря ми изкрещя, че ако не престана да викам, ще ме набие и направи многозначителен жест с ръка. И двамата се държаха така, като че ли не раждах първото си дете, а десетото и съм ветеран по отношение на раждането. Извинете за отклонението, но сравнено с това отношение на тази акушерка и този лекар, ами съгласна съм, имали са спокойствие и  всичко и тя си е видяла детето след като го е родила, а моето го видях едва като ми го донесоха за първи път да го кърмя. Дори не ми го показаха след като се роди, че то пък се роди точно в 05:50h и точно се сменяха и нямали време да ми го покажат дори, та след това преживяване- ДА!!!-  за спокойствието съм съгласна. Знам че има и лекари и акушерки, които са много любезни, обаче това си е тото, може да улучи човек шестицата, но в повечето случаи не улучва  нищо????
И за да не остана погрешно разбрана, за спокойствието съм съгласна, но това с осолената плацента и това че детето е покрито само с лека завивка,
прескача моите представи за добро отношение към дете изобщо, това на мен ми идва твърде в повече и не го разбирам.

# 1 198
  • Мнения: 690
Вълчо, ще се повторя, ама явно иначе не се разбираме.
От нито едно от гореизброените не знам някое бебе да е умряло.
А тук има съвсем реален риск това да се случи.
Наистина ли не виждаш разлика или просто ти харесва да си бърборкаме глупости?[/b]
Риск има да се случи най-лошото и в болницата, при съответните специалисти!
 Джулка, стига парадира...ти самата имаш кучета вкъщи, да не говорим, че не ваксинираш децата си, което не по-малко застрашава живота им.
 Както каза Ивонска-двойните стандарти са във вихъра си! ooooh!
 

# 1 199
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

 Извини необразованото ми питане, но съвсем сериозно се интересувам - каква е ползата от това тая гнусна вече плацента да виси с дни от бебето?
Би ли ми казала, ако знаеш, моля?
Пък и не само на мен, мисля, че на повечето от нас тук ще им е интересно.
Това съвсем сериозно, някой да не помисли, че се заяждам.[/b]  Naughty
he practice gained notice in the yoga practitioner community when Jeannine Parvati Baker, author of the first book on prenatal yoga in the West, Prenatal Yoga & Natural Childbirth practiced umbilical nonseverance for two of her own births, seeing it as a practical application of the yogic value of ahimsa as well as the core yoga teaching inherent in the primal bonding process that "All attachments will fall away of their own accord."

Umbilical nonseverance, or Lotus Birth, is an informed choice option currently practiced by a minority of homebirth and hospital birth families [See the research of Sarah Buckley, M.D. and Int'l Midwife Robin Lim], and an increasingly popular continuing education topic for licensed midwives and certified nurse midwives in publications such as the magazine Midwifery Today and Mothering. Particularly compelling to these professionals is the reported absence of healthy neonatal weight loss and breastfeeding jaundice in lotus birth scenarios; however, studies of this correlation have indicated a significantly increased risk of jaundice in infants where the umbilical cord is clamped later than 60 seconds after birth.[5]


Детето няма жълтеница и не губи тегло след раждането. Плюс някакъв мъгляв йогийски принцип.
Така казва леля Уики. Не съм специалист, не смея да изкажа мнение.

Общи условия

Активация на акаунт