Болница Токуда - тема 4

  • 79 061
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 215
Дора, за последно относно моето раждане и твоето виждане по въпроса - чак да съм се гърчила - не съм и то благодарение на епидруалната упойка. А що се отнася до екстрите - мисля, че са много повече от тези, от които аз се "възпозлвах". За което благодаря на екипа от доктор, анестезиолог и акушерки! Peace Щях да съм недоволна, ако бяха ползвали окситоцина, за да предизвикат раждане например - изрично заявих, че не желая такова нещо и желанието ми беше зачетено, но нямах против да ми го влеят, за да се ускори разкритоето. Ако ти си готова да раждаш цяла седмица, аз не бях. Но както и да е. Успех! Peace
Бръмбарче, не се коси отсега дали детето ти ще суче или не. Няма смисъл да се затормозяваш излишно. Всяко бебе, даже и да се дърпа, при упорита майка и наличие на кърма, може да се накара да суче  Peace

# 691
  • Мнения: 650
Олди, мила, честно казано предпочитам да нямам този проблем, защото аз чакам две бебчета  Grinning и определено ще ми е голяма мъка и това да се дърпат, защото са им давали шишета. Всъщност, на теб окситоцин са ти сложили, за да ускорят разкритието, но би ли споделила колко време преди окситоцина го чакахте това разкритие и подробности, ако може. Предвид, че аз предпочитам вагинално раждане, затова питам, но, ако ми се наложи секцио, предпочитам да съм изяснила подробностите с док и при двата варианта. Затова така разпитвам  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 236
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_4605_0.html

http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_4497_0.html

Няма жена родила в къщи на спокойствие и без намеси, която да е раждала една седмица, напротив, става много по бързо и лесно.Както и раждане в родилна къща с нужните условия(нямам предвид скалпели и системи).
За това ,ако се подобрят нещата в нашите болници, ще се ражда с по малко усложнения, забавяния на процеса, без нужда от упойки , разкъсвания, форсиране и т.н.О.к, вие сте доволни, но има още какво да се желае.
И това няма да се промени от днес за утре, но няма да се промени и ако се примиряваме с това което ни дават сега .
Мислех да не пиша повече.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 00:09 от dora7511

# 693
  • Мнения: X
Мислех да не пиша повече.

Пиши, но по конкретната тема. Иначе твойта работа стана малко като развалена грамофонна плоча.

# 694
  • Мнения: 734
Бръмбарче, не се коси отсега дали детето ти ще суче или не. Няма смисъл да се затормозяваш излишно. Всяко бебе, даже и да се дърпа, при упорита майка и наличие на кърма, може да се накара да суче  Peace

Напълно споделям мнението ти!   bouquet

Няма жена родила в къщи на спокойствие и без намеси, която да е раждала една седмица, напротив, става много по бързо и лесно.Както и раждане в родилна къща с нужните условия(нямам предвид скалпели и системи).

Да-да, затова навремето нашите баби като са раждали са оцелявали 3 от 10 деца (съвсем реален случай)......Те не са раждали в болници, не са им вливали окситоцин или епидурална....
Ако нямаш какво да споделиш от личен опит, престани в тази тема да превъзнасяш толкова нещата, в които вярваш на теория. Който го интересува, ще влезе в съответната тема да си прочете. Ставаш досадна.

# 695
  • Мнения: 236
Точно така, упойките и окситоцина спасяват положението.Вярвайте си в каквото искате.
Моята баба е родила две, в къщи и всичко е било наред.Не ви ли минава през ума че може да има и други причини за тази смъртност на времето?
За вас явно раждането е нещо много страшно, при което определено нещо ще се обърка и трябва да вярвате някому(сляпо)  и да не поемате отговорност.
Така е по лесно, те докторите са абсолютно прави за всичко, знаят всичко, оставям се на тях и каквто стане, това ми е било писано, но те в никакъв случай нямат вина.
Аз може да не съм раждала в къщи, но много други са.Не енужно да се хвърля под влака, за да мога да твърдя,че е кофти, боли и  се умира!

# 696
  • Мнения: 236
Безнадеждни сте, но понеже продължавате да ми отговаряте, и аз не се сдържам smile3533

# 697
  • Мнения: 734
Точно така, упойките и окситоцина спасяват положението.Вярвайте си в каквото искате.
За вас явно раждането е нещо много страшно, при което определено нещо ще се обърка и трябва да вярвате някому(сляпо)  и да не поемате отговорност.


Добре, че си ти да ми разясниш в какво вярвам и в какво не!  hahaha hahaha hahaha Много ти е зле логиката, да знаеш. Ако някой те критикува, че не е тук мястото за твоите изказвания - веднага е заклеймен! ха-ха-ха Излагаш се все повече и повече...ама явно не осъзнаваш....

П.С. Има бутонче "Редактирай", не е необходимо да пишеш 2 мнения едно след друго.

# 698
  • Мнения: 236
Фактите около вашите раждания, и това че сте доволни от всичко това, говорят сами за това в което вие вярвате.
Както  и това ,че казаното от мен ви дразни и ме пращате в другата крайност( при която всички раждат на къра и половината бебета умират) на  цялостно отричане на медицината.А моята позиция не е такава.
Избирате най малкото зло от наличното по нашите болници, че си и вярвате че сте получили най -доброто.
Вместо да се пообразовате и да изисквате повече.
Ваша работа.Ай със здраве.

# 699
  • Мнения: 411
dora7511  
Вие имате ли непосредствени наблюдения на родилната помощ в Б-я, или констатациите Ви почиван на писания във форумите и махленски истории. имате ли идея, като статистика, в колко страни в Европа се практикува раждане в къщи или "родилна къща".
извинявам се на авторите на темата за това отклонение  

# 700
  • Мнения: 3 215
Понеже сме безнадеждни и безотговорни и много ни е страх от раждането, очаквам в скоро време да се намеси модератор....

Бръмбарче, аз имах контракции двете нощи, предхождащи раждането, и разкритие от 2см, което не се увеличи, макар че контракциите се засилиха през втората нощ. Peace Не знаех, че чакаш двойна радост. Стискам плаци! Praynig

# 701
  • Мнения: 8
Мили дами,

случайно, някоя от вас в близките една - две седмици да й предстои престой в Токуда?   bouquet

# 702
  • Мнения: 3 215
Престой - не, но утре следобед ще водим бебето за ваксина и теглене. Мога ли да съм ти полезна с нещо?

# 703
  • Мнения: 4 358
Олдче ти пакет на бебето ли си взе?
За каква ваксина става дума newsm78.Аз да не изтърва нещо Mr. Green

# 704
  • Мнения: 3 215
Хъни, не сме взели пакет. Просто още се колебаем къде да ни бъде личният лекар и затова ходим в Токуда при д-р Калайджиева. Ваксината е втората за хепатит Б, ако не се лъжа - най-вероятно на вас ще ви я сложат при втория безплатен преглед, който ви се полага  Peace
По-горе ти бях честитила, но за всеки случай пак - да ви е живо и здраво детенцето и да сте много щастливи покрай него!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт