Относно водите и тапата???

  • 15 950
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Днес обаче ми се отдели голямо количество бяло- жълта слуз. Та въпросът ми е какъв цвят са водите, Thinking да не би да са като слуз.Четох, че са безцветни като вода.   А  нали тапата трябва да е с кървави нишки????
Тапа е  Peace Не е задължително да има нишки, мойта тапа си беше чистичка и точно такава каквото описваш. А водите наистина са безцветни (при наслояване в превръзка даже леееко жълтеят белезникаво). При мен тапата падаше на части два последователни дни. Успех! Започнало се е! Peace Hug

# 16
  • Мнения: 1 473
Водите са си съвсем като вода, прозрачни, като тръгнат да текат се чувстваш все едно се напикаваш, но не можеш да се контролираш и да спреш. Каквото и да е , нали ходиш на преглед да следят тоновете, там ще ти кажат какво ти е.
Успех и леко раждане!

# 17
  • Мнения: 1 763
Ако ти е паднала тапата, не е задължително да ти изтекат водите. Аз родих 10 дена след като ми падна тапата ( имаше кървави нишки), а водите ми ги спукаха в болницата и въобще не видях как изглеждат.

# 18
  • София
  • Мнения: 373
Все още си чакам. Днес му дръпнах една гимнастика.  Grinning Дано да не пренося, че това чакане е много досадно, а още по досадни са обажданията по телефона по 10 пъти на ден да ме питат: Как си?  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 6 274
Естествено, че е "тапата".
Водата си е ВОДА, за това се казва "вода".
Ако беше слуз, едва ли щяха да й казват "вода".

Леко раждане на всички, които чакат.

# 20
  • Мнения: 1 428
Дано да не пренося, че това чакане е много досадно, а още по досадни са обажданията по телефона по 10 пъти на ден да ме питат: Как си?  Twisted Evil
Аз преносих 10 дни.Наистина е много дразнещо постоянно да ти се обаждат да те питат как си.

Леко раждане ви пожелавам   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 763
Дано да не пренося, че това чакане е много досадно, а още по досадни са обажданията по телефона по 10 пъти на ден да ме питат: Как си?  Twisted Evil
Аз преносих 10 дни.Наистина е много дразнещо постоянно да ти се обаждат да те питат как си.

Леко раждане ви пожелавам   bouquet

Мдаа...И ако решиш да се обадиш на някой, усещаш треперене на гласа му, все едно ще припадне. Човекът очаква да чуе, че си родила, а ти искаш просто да си побъбриш с него  Grinning

# 22
  • Мнения: 344
да ме питат: Как си?  Twisted Evil
Което всъщност значи "Роди ли?" - досадно е наистина.
Успех!

# 23
  • Мнения: 403
Дано да не пренося, че това чакане е много досадно, а още по досадни са обажданията по телефона по 10 пъти на ден да ме питат: Как си?  Twisted Evil
Аз преносих 10 дни.Наистина е много дразнещо постоянно да ти се обаждат да те питат как си.

Леко раждане ви пожелавам   bouquet

Мдаа...И ако решиш да се обадиш на някой, усещаш треперене на гласа му, все едно ще припадне. Човекът очаква да чуе, че си родила, а ти искаш просто да си побъбриш с него  Grinning

Олеее, а още по - дразнещо е ,че домашните спят с дрехи, за да тръгнат веднага за родилния дом и  при всяко твое "ох" заемат стартова позиция пред вратата. Бях полудяла, изключих си всички телефони и изгоних всички от къщи. В болницата отидох сама /на планираната дата/ и излъгах всички, че ще рождам на 13 /предизвикано/, а пък аз си раждах на 12 /пак предизвикано/  и никой не подозираше измамата ми Laughing Така че в сюблинния момент нямаше припаднали и маршируващи в коридора Hug

# 24
  • Мнения: 135
Моята тапа беше жълтеникаво-бяла слуз,както и ти описваш.Падна,когато започнаха да ми изтичат водите.

Леко и безпроблемно раждане ти желая.

# 25
  • Мнения: 92
Имоята тапа беше бледо жълта и падна 3 дни преди да ми изтекат водите.Колкото до цвета на водите зная,че зависи от това дали до бебо достига достатъчно кислород.Моите бяха бистри,а на момичето до мен на което постоянно подаваха кислород,бяха зелени.Леко раждане и здрави бебоци ви желая! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 23 143
И аз се присъединявам с мнение, че това е била тапата!
Родих два дни след като ми падна, 10 дни преди термина  Peace
Да не забравиш да ни се похвалиш после със здраво и хубаво бебе   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 373
Да не забравиш да ни се похвалиш после със здраво и хубаво бебе   bouquet
Дай Боже да се похваля, само да се накани да излезе!!!

# 28
  • Мнения: 1 740
Да не забравиш да ни се похвалиш после със здраво и хубаво бебе   bouquet
Дай Боже да се похваля, само да се накани да излезе!!!
Ще се накани ,няма къде да иде.  Laughing
Леко раждане на всички, които чакат бебета в темата.

# 29
  • Мнения: 3 499
Непременно тук да пишеш после Hug  bouquet

(зелените води - в тях има мекониум, от това зеленеят, но това наистина означава страдание на бебето по една или друга причина)

Общи условия

Активация на акаунт