Къде ще учат първокласниците ни във ВАРНА?

  • 46 520
  • 428
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 17 414
Мненията на другите родители минаха на най- най- последно място, след като видях учителката. Изначално бях взела препоръките предвид, да.

# 391
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Светкавица, когато говориш с някой и ти хвали или критикува учител, питай защо мисли така.
На мен като ми кажат, че някой е добър учител това ми е безполезно като информация. Като кажат, че е добър понеже..... и конкретно изброят, е друго Simple Smile Същото важи за "ужасните" Ужасното за мен, може да е перфектното за друг Wink

Не винаги децата харесват началните учители, а и има неща, които един поглед, особено мамешки Simple Smile,  разконспирира бързо и бепогрешно независимо какво е говорено.

Има строги учители, благи учители, мекошави, обгрижващи, любящи, стриктни и т.н. и "правилният тип ее различен за всяко дете. Та питай и разпитвай при всяка възможност.

# 392
  • Мнения: 134
На мен като ми кажат, че някой е добър учител това ми е безполезно като информация. Като кажат, че е добър понеже..... и конкретно изброят, е друго Simple Smile Същото важи за "ужасните" Ужасното за мен, може да е перфектното за друг Wink

  Да, трябват конкретни неща.

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 16:02 от el_an

# 393
  • Мнения: 134
Майчета, има ли други, които ще учат в Априлов? Ще ми е интересно да си пишем.

# 394
  • Варна
  • Мнения: 11 340
chockolina, моята е в Найден Геров. Ако живеех у вас  Laughing нямаше да се замисля въобще! И да ти кажа, често ти завиждам като мина покрай вас и ми се ще вече да съм си у дома, сори за спама. Stop Mr. Green

Хихи, това съм го пропуснала. Mr. Green

А как разпитвате родителите, като не ги познавате?!  newsm78

# 395
  • Мнения: 17 414
E, все познаваме родители на деца от района Grinning

# 396
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не съм разпитвала родители - само персонал.
Но мен са ме препитвали в двора на училището Wink
Извиняваш се, питаш там ли учи детето и може ли да попиташ и действаш Simple Smile Всички са минали през те' трезания и нормалните хора отоговарят Simple Smile

# 397
  • Мнения: 12 000
Аз започнах да разпитвам по малко колежки и приятелки, които живеят наблизо и имат по-големи деца.Започвам да се замислям, че наистина най-важно е каква е госпожата.Всъщност убедих се още когато синът ми за една година беше в две различни градини, поради санирането, но мислех, че за училище ще е по-различно.За училището-приоритет ми беше да е по-близо до работата ми или до дома ни, но май ще се преориентирам, като предпочета у-ще според преподавателката.

# 398
  • Мнения: 134
Аз започнах да разпитвам по малко колежки и приятелки, които живеят наблизо и имат по-големи деца.Започвам да се замислям, че наистина най-важно е каква е госпожата.Всъщност убедих се още когато синът ми за една година беше в две различни градини, поради санирането, но мислех, че за училище ще е по-различно.За училището-приоритет ми беше да е по-близо до работата ми или до дома ни, но май ще се преориентирам, като предпочета у-ще според преподавателката.

  Не е ли късно вече? В смисъл, ще ви приемат ли точно при нея?

# 399
  • Мнения: 12 000
О, за нас дори е рано, още сме на градинска възраст, но се интересувам отсега, за да не съм неподготвена.С приятелки, които са майки на по-големи деца разговарям и някои се ядосват, че предварително не са проучили нещата, затова моята работа още "рибата в морето", но аз да си "избера тигана" Simple Smile

# 400
  • Мнения: 2 898
Светкавица, правилен подход  newsm10 !

# 401
  • Мнения: 17 414
И все пак- доста се преиграва напоследък, имам предвид избора на учител.   Оставам с впечатлението, че част от родителите възприемат избрания от тях  като някакво божествено същество, което ще превърне децата им в гении.  Laughing
Първите седем, ех.....

П.П. Споделям лични впечатления и написаното не конкретно към някого от темата.

# 402
  • Мнения: 23
Напълно споделям мнението на Дренка. Понякога учителят се натоварва с прекомерни очаквания - едва ли не ще направи чудо. А да не забравяме, че учението е преди всичко труд - не само от страна на учителя, но и от страна на ученика.

# 403
  • Варна
  • Мнения: 957
Напълно споделям мнението на Дренка. Понякога учителят се натоварва с прекомерни очаквания - едва ли не ще направи чудо. А да не забравяме, че учението е преди всичко труд - не само от страна на учителя, но и от страна на ученика.

И без труд от страна на родителя също няма как да стане. Да не говорим, че учителите се пенсионират, напускат, пътуват, местят. В руското, още от първи клас, по различните предмети преподават различни учители, отчитам го като голям плюс.

# 404
  • Мнения: 12 000
Аз, разбира се, не очаквам чудеса от учителя, тази професия ми е особено близка/ не професионално, а лично/ и  много добре зная че прекомерните очаквания в посока учителят да създаде "вундеркинд" са нереалистични.А и ненужни и натоварващи всички- и учител, и родител , и дете.

Но съдейки по споделеното от близки и от мои наблюдения,  преценявам, че  учителят има огромна роля в това детето да се чувства спокойно и уверено в учебния процес  и изобщо в училищната среда.Учителят  може да накара детето да заобича училището,  а може и непростимо да го отблъсне.За това става въпрос при подбор на учител.

Общи условия

Активация на акаунт