Хол и кухня на едно място

  • 115 188
  • 349
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0

Дайте идеи, моля.  Hug С две думи искам да се храня на висока маса, но и да имам достатъчно място да посрещна 10-ина човека като се наложи и да имам диванче срещу тв-то за почивка. Blush

В един средностатистически или по-малък апартамент сега няма къде да сложиш голяма маса с 12 стола. Пък и аз не познавам хора, които биха го направили. Гости се посрещат на диванче и холна масичка...табуретки... може и трапезни столове край диванчето, ако е необходимо. А ако случая е специален и изисква трапезна маса, винаги можеш да имаш още една сгъваема някъде със сгъваеми столчета. Разпъваш я, слагаш една покривка и готово. Щом като се замисляш за това, значи апартамента ти няма да е много малък и ще има къде да ги сложиш.
А пък ако нито едно от тези неща не те устройва, може да се обърнеш към дизайнер, който ще ти реши проблема някак.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 302
  Някои има ли вариант в трапезарията да не е с маса със столове, а с кухненско канапе и столове? При мен там където е трапезарията повечето е ниша около 2,5 метра широка и в момента с голяма маса и столове отстрани, няма много място да се минава между столовете и масата. Затова се чудя ако сложа на буквата Г от едната страна канапе, а от другата столове, допълващи се дали няма да спестя място и да има възможност за минаване покрай стола и стената, а и едновременно с това да побира повече хора при нужда.

# 77
  • при моите любими
  • Мнения: 2 582
Според мен в 29кв.м (стига да няма много чупки и ниши), може да се побере и маса с шест стола и да си купиш допълнително 4-5 сгъваеми и един ъглов диван с малка холна масичка. A щом сте и 5 човека, спокойно единия край на масата може да се опре на някоя стена и да си имате само 5 постоянни стола, така ще се спестиш и място, а да я изместваш при нужда, когато имате гости. Дай ако искаш някаква скица на стаята.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 23:24 от cydonia

# 78
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 265
Има трапезни дивани, които са походящи за трапезна маса, а от другите страни - столове.
Те са ръзлични - по-високи от ъгловите дивани.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 302
  Да аз гледах това например - http://www.mebelibanko.com/index.php?m=320&category=177& … %E4%E8&lang=1
  Долната част реално е висока колкото е седалката на стола, а горната до облегалката на стола. Въпроса ми е по-скоро дали няма да е съвсем грозно от едната страна такова нещо, а от другата столове. и много неудобно ли ще е ако има такова канапе предвид сядане и ставане, макар че от другата страна ще има на едното място три стола, и от късата страна още един стол...

# 80
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 265
Не, не е грозно, защото като височина са съоброзени с масата, а от другата страна може да сложиш 1-2 стола, а да си имам 1-2 сгъваеми за гости - ако си избереш модел трапезен ъгъл, който ти харесва - за мен, лично, е много уютно, а и удобно, да гледаш ТВ.

# 81
  • при моите любими
  • Мнения: 2 582
Аз имам предвид, да се убособят два различни къта, един за хранене и един за почивка пред ТВ. Не знам защо, но не си представям в едно помещение и кухненски ъгъл и дневен такъв диван или други дивани 2ки или 3ки. Може би при Aila би могло да се получи, защото е ниша, но пак много зависи от цялостното помещение и подредба.

# 82
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 265
Сега ни е така в новия апартамент - купихме си от един модел холна и трапезна маса - трапезната е за 6-8 стола, а при холната - предвиждаме ъглов дивам, но парите свършиха и сега сме само с маса в холната част от общото помещение.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 302
  Нещо подобно имах в предвид
 

# 84
  • Мнения: 0
  Нещо подобно имах в предвид
 

Според мен с диван няма да стане по-широко, но не разбрах какъв е проблема. Скосяване ли има?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 571
...... A щом сте и 5 човека, спокойно единия край на масата може да се опре на някоя стена и да си имате само 5 постоянни стола, така ще се спестиш и място, а да я изместваш при нужда, когато имате гости. Дай ако искаш някаква скица на стаята.
За мен това е по-добрия вариянт. Масата може да е разтегателна а столовете които не се събират около нея и не се ползват, можеш да рахвърляш в другите стаи, пред бюро, в спалнята.... или да вземеш сгъваеми.
Като гледам скицата и диван може да се събере, но той не заема по-малко място от столовете. Не мога да преценя добре, но помисли да не си препълниш помещението с мебели и накрая да няма въздух. За мен е по-важно да има простор, и само когато дойдат гостите да се запълва с безброй столове. Имай предвид и че мястото с маса и много столове около нея е много досадно за чистене, трябва да преместиш всичко за да изчистиш, после пак да върнеш... от тази гледна точка с диванче май е по-удобно...и двете решения си имат плюсове и минуси  Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 12 302
  Въпроса е че дивана ще е долепен до стената масата близко до него и реално от другата страна, където ще са столовете ще има достатъчно място да се минава между тях и стената. В момента както е само със столове от двете страни на масата, стари и за смяна столове, няма достатъчно място и от двете страни да се минава и това е което ме дразни.

# 87
# 88
  • Мнения: 0
  Въпроса е че дивана ще е долепен до стената масата близко до него и реално от другата страна, където ще са столовете ще има достатъчно място да се минава между тях и стената. В момента както е само със столове от двете страни на масата, стари и за смяна столове, няма достатъчно място и от двете страни да се минава и това е което ме дразни.
А не може ли просто да ги смениш със столове, които могат да влизат под масата?

# 89
  • София
  • Мнения: 12 302
  Ясно, че ще влизат под масата, но когато се седи на тях няма как да се мине зад тях или поне е трудно. То вкъщи всички сме финни, но пак не е особено удобно особено ако сервираш нещо....

Общи условия

Активация на акаунт