Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 787
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
Верим благодаря за новата тема   bouquet

Да ти отговоря от предната - не ме притеснява конопа и лена, ама не зная дали не е рано за него. Не можеах да намеря междудругото тази кафява сол. От къде я купувате?

# 16
  • Мнения: 4 370
Нивея, трябва да я има на Кауфланд!

# 17
  • Мнения: 5 713
Нивеа, конопът е богат на протеини. Давам го на Ясен малко след като направи годинка. За лена, може би знаеш, че трябва да се внимава заради цианидите. Така че, ако ще даваш ежедневно от него, по-добре ленено олио.
А понеже сега се сещам, че ти за солта питаше конкретно, смятам, че няма проблем относно количествата.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 18:14 от Вери

# 18
  • Мнения: 1 048
А н и и аз това казвам,все по нещо изкача ,че е вредно и все повече и повече се затваря кръга от полезни или поне не вредни неща .А ги продават в Здарвословните магазини.

Вери  bouquet

Момичета кога според вас мога да давам кълнове и с какви и по колко горе-долу да почна?А какво ще кажете за мед,пчелен прашец,пчелно млечице,меласа?А ядки?

# 19
  • Мнения: 7 803
аз кафявата сол я взех от хит

# 20
  • Мнения: 743
Здравейте мйчета!Искам да ви питам-моето момченце е на 2 и половина години.Замислих се,че всеки ден яде яйце,в хляба му има,закуската му почти винаги съдържа яйце,правя кексове,сладки,които също се правят с яйца,и вероятно за деня му се събира 1 цяло яйце.Много често купувам и пъдпъдъчи,защото са по-богати.Това добре ли е,нямаме оплаквания,но все пак реших да ви попитам?

# 21
  • Мнения: 561
Запомнила съм отнякъде, че не трябва да се ядат повече от 4 яйца седмично за възрастен и го спазвам. За дете е до 2 яйца седмично предполагам  newsm78

# 22
  • Мнения: 19 306
А н и и аз това казвам,все по нещо изкача ,че е вредно и все повече и повече се затваря кръга от полезни или поне не вредни неща .А ги продават в Здарвословните магазини.

Вери  bouquet

Момичета кога според вас мога да давам кълнове и с какви и по колко горе-долу да почна?А какво ще кажете за мед,пчелен прашец,пчелно млечице,меласа?А ядки?
Това потвърдено ли е, че са вредни?
Днес гледах в био магазина даже и от амарант.

С яйцата при нас е различно. Сигурно се събира по 1 на седмица. Ако реши да яде омлет може и повече да стават.

# 23
  • Мнения: 514
Здравейте! И аз ще следя темата с интерес, защото е много полезна. Опитвам се да храня моя син здравословно - повече плодове, зеленчуци, кисело мляко, месо, но е доста трудно. Например за закуска в училище редовно до скоро му слагах банан, но вече не мога. Държи да е сандвич, и то с бял хляб. И дори да му сложа плод, отново си хапва от боклуците, които им дават за закуска в училище.

# 24
  • Мнения: 2 652
Вери  Hug страхотно оформление. По-нататък ще разгледам линковете подробно.

Да ви питам някой намирал ли е агар-агар по София?

# 25
  • Мнения: 2 132
Вери  Hug страхотно оформление. По-нататък ще разгледам линковете подробно.

Да ви питам някой намирал ли е агар-агар по София?
Да. В китайския на Пиротска. Какво ще правиш с него, че аз имам един пакет и му се чудя Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 849
Ето за агара и аз бях търсила: http://www.analytica-bg.com/bg/enzymes-food-additives/pages/agar_agar/. Естествен растителен желатин от водорасли, а не от кости!
Може да добавиш в желе, конфитюр за стягане, за сладолед или желе с плодове - за торта, за хляб или кекс - особено безглутеновите, защото глутена държи връзките по-стегнати, а агара играе същата роля.За желирано кисело мляко - сигурно също ще стане  newsm78  Аз слагам ябълков пектин, защото не намерих агар.

Малкия варени яйца не яде или с домати, или на миш-маш - задушени чушки, домат, сирене и 1 яйце - и на фурна става. Яде така по 1 път на 2 седмици. Давам яйца в сладкиши или солени печива - баница напр. или добруджанки.

За закуска давам и кремче, мляко с ориз или елда с масло и мед, млечна торта, гофрети или палачинки. Гледам яйцата да са от свободни кокошки, а мляко -био или домашно.
Аламинути - сирене по шопски, гювече, запечен кашкавал, качамак със сирене, варени картофки с масло (зехтин),

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 10:39 от M_Nik

# 27
  • Мнения: 232
Благодаря за новата теча.

За сушените плодове- идеално стават в дехидратор.

Норчи, мед след годинка, но внимателно и по малко.Кълнове , аз давах преди месец за пръв път.

# 28
  • Мнения: 197
Здравейте,искам да попитам десерчетата тип Киндер Пингуи вредни ли са? Имам предвид отвреме - навреме ,разбира се,не всеки ден... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 096
а от къде мога да се снабдя с дехидратор

Общи условия

Активация на акаунт