Разочарование от лаборатория Кандиларов

  • 58 334
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Да, "Кандиларов" бяха една от добрите лаборатории в началото. Като във всяко начало. И аз имам вече резерви към тях и не ходя, нито пращам. Така беше и с Токуда. И те се .... осраха, без извинение.
Хубаво е, че има смели да си кажат и предупредят другите, след тях....
Жалко, че няма контрол.
Знам за лаборатории, които пишат изследванията.... ориентировъчно. Wink
Лично аз съм си правила експерименти да нося в различни лаборатории от една и съща кръв в един и същи ден, час. Резултатите - съвсем различни! Едната показва идеално здраве, другата - анемия и промяна в ДКК. ЗА вземане на адекватно решение трябваше да се види и резултат от трета лаборатория, но това изискваше време, пари, а и не се знае коя всъщност е вярната?!?

# 16
  • Мнения: 113
Ужасно некадърни са! Първо изгубиха картона с кръвната ми група, сега взеха кръв на майка ми, а резултат няма с извинението, че епруветката не била достатъчна.Е, да не би ние да определяме колко кръв да ни вземат?! Да не говорим, че най-вероятно са я счупили или са я затрили. Днес мама ги е направила на 2 стотинки по телефона и е отишла да си вземе парите. Много е тъпо, защото има хора на които резултатите са им спешни. Аз си чаках кръвната група 2 седмици. Недейте да ходите в Кандиларов - те са едни некадърни измамници. #Cussing out

# 17
  • Мнения: 0
За съжаление и аз се разочаровах от тази лаборатория. И то не веднъж. Но случайно открих друга - ПРОЛАБ. Намира се точно срещу бариерата на Майчин дом. Адресът е ул. Здраве 13, ет. 1. Отношението на персонала е страхотно, обръщат внимание на всеки ( правих обременяване с глюкоза и седях там около 3 часа). Отговарят на всичките ни въпроси, който понякога са малко неадекватни, но то е разбираемо, все пак повечето от нас са притеснени. Резултатите стават бързо, принтират ги много пригледно - ако нещо не е в норма е в червено, а от дясно са норм. граници. Така не се налага да гледам, проверявам и т.н. докато сърцето ми трепери всичко ок ли ще е. Просто останах приятно изненадана! Значи и в България МОЖЕЛО!!!

# 18
  • Мнения: 115
Здравейте, предстои ми изследване хормонално на щитовидната жлеза, Кандиларов в Младост ми е най-добна и работи в събота, което е голшм плюс, за да не се налага да излизам от работа, но нещо съм доста разколебана дали това да е лабораторията. Другиш вариант е Бодимед.

# 19
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
От филиала има във Варна, съм много доволна. Работят бързо и имат подход към деца. Никакви проблеми не съм имала с никои от резултатите ни. А там водя и детето, и мъжа, и себе си.

# 20
  • Мнения: 115
Благодаря много за отговора, то на мен ще ми взимат кръв, или каквото там се взима за хормонални изследвания на щитовидната жлеза но по-скоро ме притеснява, че губели проби, замърсявали и т.н. Не знам до колко мога да се доверя на резултатите, които ще получа.

# 21
  • Мнения: 2
Спешно ми трябва да си направя кръвна проба. Къде бихте ми препоръчали в София да отида?

# 22
  • Мнения: 8
Темата е започната няколко години назад, но за съжаление Кандиларов са си същите мърлячи и непрофесионалисти!

Във вторник ходих в тяхна приемна за кръвна картина, сряда трябваше да са готови всички изследвания, но уви ... не стана точно както обещаваха. В четвъртък им звъннах - след 17 часа ще има, мина 17 часа, пак звъннах, казаха ми че чак на другия ден (ПЕТЪК) след 17 часа ще станат. Местели лабораторията. Ами като ще я местят и не могат да обработват пробите - ами да затворят манипулационните, но не, ще изгубят парички. Предпочитат да направят лошо впечатление и да оставят хората без изследвания в нормалния срок, но да не губят печалба! Ужасни са! Няма да стъпа повече там НИКОГА! Утре сутринта трябва да си занеса изследванията при лекаря, но уви .... Кандиларов ме прецакаха!

# 23
  • Мнения: 0
От вчера ме лъжат,  че ще ми качат резултати.  Изпуснах си часа за ендокринолог,  а чакам от месец и половина.  Направлението също си има срок. Пропилях си деня и съответната отпуска.  Изследването си плащам сама.  Хич не им пука. Ако и утре не ми излезе биохимията,  ще пиша на някоя телевизия, че да не се лъжат хората.

# 24
  • Мнения: 846
Да изкажа и аз огромното си разочарование от Кандиларов. Докторът ни ги препоръча, казаха резултати ги чакайте днес, отиваме днес на майна си райна, защото ни е далеч като разстояние и сестрата казва: Ми те не са готови, елате другата седмица, защото техниката ни не работела. Е, толкова ли не можете да му се невиди един телефон да звъннете. Имаме час за доктор, който трябва да се промени, а състоянието ни не ни позволява да чакаме 1 седмица, за да се назначи адекватно лечение.

Най- много ме е яд, че прочетох темата преди да отидем при Кандиларов и си казах, че има доста негативни мнения и пак отидохме като се надявах да минем между капките.

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, няма да ви подмине и Вас, това е извода. Да не говорим, че едно изследване е 50лв. и ще го чакаме 2 седмици  ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Аз да ви се оплача, първо се появи една лаборантка с гъбички по ноктите , не сложи ръкавици и не използва шпатула за взимане на гърлен секрет, разчекан устата на детето ми с голи ръце , попитах не използват ли гореспоменатите консумативи ...отговора беше НЯМАМЕ! Полудях , такава мундарщина не съм виждала до сега.
А да не ви казвам как ми заявиха ,че гъбите няма растеж в събота и неделя защото били почивни дни.Това е безумие и немарливост!

# 26
  • Мнения: 8
Аз по-напред бях писала в темата колко съм недоволна от тях, сега искам да добавя нов аспект.
ММ си пусна тогава (ноември 2013) с мене чернодробни изследвания в Кандиларов, бяха няколко показателя и му взеха над 30 лв, тази седмица си пусна същите показатели в друга лаборатория (няма да казвам коя, за да не звучи като реклама) му взеха за всичките 6 лв в пакет!!!

Сега им погледнах цените, намалили са ги, но много добре си спомням как ни резнаха главата с по 8 лв на показател за 4-ри показателя .... 32лв. Не искам да звучи дребнаво, но разликата не е 1 лв ...

# 27
  • Мнения: 360
Добре, че прочетох вашите мнения, защото и на мен резултатите са ми обезпоксоителни, пък знаете какво е да се притесняваш нощем...  bouquet
Ще отида в друга...например цибалаб-ама изниква въпроса дали и там са добри?!?

# 28
  • Мнения: 12
Да допълня и моето разочарование от Кандиралов. Направих комплект изследвания за ин витро процедура, които подведоха гинеколога. Изследване на ТСХ, под 0,005, в последствие отчетено 2,92, за ин витро трябва да е под 2,5. Изследване на Пролактин - от вратата на стола, защото 2 баби бързаха за сериала си и куриера щеше да дойде след 15 минути... (пролактин се изследва след покой от 30 минути) - изследване в норма 383 (би трябвало да е много по-висок, защото не съм била в покой), направено второ изследване в друга лаборатория 1600, изследване на ЧХГ 0,001 на 17 ден от ЕТ, след  5 дни  НОВ ТЕСТ ПО НАСТОЯВАНЕ НА ГИНЕКОЛОГА и спиране на лекарствата за ин витро от моя страна и започнал спонтанен аборт стойност  2. Повече не стъпвам там! В момента си правя изследвания в друга лаборатория, където знам че всичко се следи коректно. Не мога да преценя- стъкмили са изследванията за  да са подходящи за ин витро процедура, били са немарливи или резултатите в деня на вземането на кръв са действително такива. Това което мен ме притеснява, че те са сертифицирани по ИСО 9001:2008 и доста клиенти се лъжат, че има някакво качество, но връзката между депата им за приемане на кръвни проби, транспортирането и самото изследване в лабораторията се губи.

# 29
  • Мнения: 12
И още нещо. Кръвните проби взети сутринта излизат онлайн чак след 17,30 часа. Ходила съм и в централния им офис на Бузлуджа. Вече посещавам друга лаборатория, до два часа след като са взели кръвните проби вече са  в онлайн пространството. Тъкмо докато стигна до лекаря и всичко е излязло. Не пиша името на лабораторията, за да не прозвучи като реклама.

Общи условия

Активация на акаунт