Таен клиент

  • 29 815
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не бих казала, че не се изкарват пари като таен клиент (mistery shopper). Проверяват се не само магазини, но всякакви други обекти в сферата на услугите - банки, бензиностанции, хотели и т.н.

Таен клиент се наема или чрез специални фирми за това (все още твърде малко в България) или чрез друг подизълнител (например рекламна агенция). Аз самата също съм наемала за наши клиенти.

# 16
  • Мнения: 4 585
Къде ги намирате тези обяви? Току що пуснах търсене в джобс-а, не излиза такава позиция.
Нали е тайна.

Ето предишната тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154276.0 професията има и друго име визитатор, може би затва не излиза в ДЖОбс?

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 21:28 от Вълкът с дълъг ник

# 17
  • София
  • Мнения: 2 429
интересно ми е колко плащат все пак? Т.е. човек би ли си покрил разходите по това да свърши задачата? Никой не казва колко, пък всеки вика - малко е.  newsm78

# 18
  • Мнения: 5 228
Много варират хонорарите - в зависимост от проекта. Зависи какво трябва да оцениш, в какъв вид да си представиш доклада, какъв да ти е сценария, какъв е обекта - все пак една бензиностанция можеш да оцениш за 10 минути, а хотел - за 3 дни. Разходите обикновено се покриват отделно - транспортни, разходи за консумация или настаняване, или пък имаш определен бюджет, ако ще оценяваш магазин примерно. Ниски са хонорарите, в смисъл, че не можеш да си докараш приличен месечен доход, ако това ти е основното занимание.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 176
Аз съм била "таен клиент". Обикновено инспекциите се правят в големи вериги магазини, ресторанти за бързо хранене, бензиностанции. Определят ти лимит, който се покрива от агенцията. Например в заведение за бързо хранене ти покриват 10 лв от поръчката. Останалото е за твоя сметка. Хонорарите варират между 5 и 10 лв на инспекция. Никак не е много. Но ако се направят нялколко инспекции в края на месеца може и да направиш около 50 лв , в които обаче са включени и вече предварително изхарчените пари за консумацията. Попълват се въпросници, които често са много подробни и се прилага касов бон за достоверност, понякога искат и снимков материал.

# 20
  • Мнения: 2
Екстра работа,само за мен  Grinning
Ще ходя по магазините/не,че сега не го правя/ и ще мрънкам и капризнича на магазинерките.
И в кафетата ще си мрънкам за допълн. пакетчета захар,за лъжичка,защото ми е паднала и тем подобни изнервящи капризи за сервитьорките.
Някъде и боя мога да си изпрося  Mr. Green

# 21
  • софия
  • Мнения: 379
Екстра работа,само за мен  Grinning
Ще ходя по магазините/не,че сега не го правя/ и ще мрънкам и капризнича на магазинерките.
И в кафетата ще си мрънкам за допълн. пакетчета захар,за лъжичка,защото ми е паднала и тем подобни изнервящи капризи за сервитьорките.
Някъде и боя мога да си изпрося  Mr. Green

и аз искам!!! и без това само обикалям по магазини и заведения!

# 22
  • Мнения: 5 228
Както се казва, тази работа не е като онази работа. Звучи много приятно и лесно - отиваш, ядеш и пиеш за чужда сметка, вдигаш някой скандалец и готово. На мен ми се е случвало да пиша доклад от оценка 5-6 часа. Освен това ако се правиш на интересен и те разкрият, забравяш за хонорара. Предварително трябва да си много добре подготвен, за да свършиш работата както трябва. Малко фирми в България обаче работят на такова ниво.

# 23
  • Мнения: 2
Освен това ако се правиш на интересен и те разкрият, забравяш за хонорара. .

НЕма да ме разкрият,такъв невинен и наивен вид имам,че циганките все мен спират да ми гледат  Mr. Green
Ама аз като вдигна децибелите и много бързо ги отказвам  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 192
Освен това ако се правиш на интересен и те разкрият, забравяш за хонорара. .

НЕма да ме разкрият,такъв невинен и наивен вид имам,че циганките все мен спират да ми гледат  Mr. Green


И аз съм така, доста тъповата изглеждам (понякога е умишлено, така си почивам)  Laughing Онзи ден влезнах за втори път в един магазин- продавачката първо искаше да ми продаде част (като го претегли) от разпечатан плик на замразено пилешко филе, после ми чукна рибешкото пюре за заешко, т.е 30ст. повече, даже го пише и на касовата бележка- много грешен ход да има печалба по такъв дребнав начин, камоли да трупа клиенти...Е, повече в такъв магазин не влизам...

# 25
  • Мнения: 3 157
Тъпо ми изглежда за 5-10лв да се правя на циганка,да следя,да слухтя,да пиша доклад,да губя време...ама някой ги кефи.
Ако държа да вдигна скандал няма е,защото някой ще ми плати 5лв.

# 26
  • Мнения: 1 192
Тъпо ми изглежда за 5-10лв да се правя на циганка,да следя,да слухтя,да пиша доклад,да губя време...ама някой ги кефи.
Ако държа да вдигна скандал няма е,защото някой ще ми плати 5лв.
Това е с цел - чрез контрол се подобрява качеството на обслужване, от това печелим всички (не финансово), коректив, който толкова много ни липсва в цялото общество... Има мнения в темата, които подкрепят думите ми...
Даже бих се радвала и пациентите на лекарите да се използват като тайни агенти...Щеше да е идеално някой да чете анкети попълнени от пациенти  Peace

# 27
  • Мнения: 5 228
Всеобща заблуда е, че трябва да се вдига скандал. Точно обратното - поведението ти трябва да е възможно най-ненатрапчиво, но да имаш специфични изисквания. И не навсякъде хонорарът е 10 лв., във фирмата, в която съм работила, бяха доста по-високи, но там и оценките бяха много по-сложни.

# 28
  • Мнения: 2
Всеобща заблуда е, че трябва да се вдига скандал. Точно обратното - поведението ти трябва да е възможно най-ненатрапчиво, но да имаш специфични изисквания. И не навсякъде хонорарът е 10 лв., във фирмата, в която съм работила, бяха доста по-високи, но там и оценките бяха много по-сложни.

 Peace
Съгласна съм с теб!
Кой е казал,че трябва да се вдига скандал,нещата могат да се направят фино и невинно,но изнервящо персонала.
/За циганките - врачки е съвсем друг въпроса.Там викам като за световно  Mr. Green/.
А пък ние не откриваме топлата вода.
Както се разбра,това е многогодишна практика в др. страни.

# 29
  • Мнения: 3 630
Е..ти професията.Нещо, много несериозно.     ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт