В помощ на кандидат-осиновителя

  • 279 644
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 153
Значи само вие имате право да нaпaдaте! !!Аз просто исках да попитaм нещо и като разбрахте че съм ПР почнахa нападките, това което коментирaм го знам със сигурност не казвам че съм вещa във всичко! !! ЗА какво ПР да са  виновни за нещо свързано със документациятa !!!Ужас направо ме изумявaте вече такава злоба не съм срещалa. ...

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 23:00 от genkova1111@abv.bg

# 1 366
  • Мнения: 4 871
Леле, защо всички скочихте на Genkova?! Shocked Изобщо ли не ви интересува, че детето ще си намери дом при хора, които са се грижили за него и то вече е свикнало с тях?

# 1 367
  • Мнения: 142
Никога не съм си позволявала толкова остър тон, но вече ми писна да ми обясняват как кандидат осиновителите чакали много защото искали бели,руси и със светли очи дете.В обкръжението ми има много семейства които са осиновили и мога да кажа ,че на почти всички децата не са такива.Моята голяма дъщеря е мургава с черна коса и тъмни очи , а аз съм светла със сини очи.
Нападките започнаха не от това че сте ПР , а от това че сте сигурна ,че ще осиновите бебето което е при вас.Питам се  ако детето беше на 6-7 години или по голямо дали щяхте да искате да го осиновите.
И по тази логика хайде всички деца в приемни семейства да се осиновят от тях.Не искам повече да споря.

# 1 368
  • Мнения: 153
Spring, много ти благодаря, намери се един човек да ме защити .Аз също се изумявaм какво толкова лошо ще направя освен да дам дом и много обич на едно дете.    ПП Какво лошо има, като ПР осинови дете, аз познавам много такива.

Последна редакция: пт, 14 окт 2016, 10:43 от genkova1111@abv.bg

# 1 369
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Генкова, успех и дано скоро да станеш мама на твоето дете  Hug

Ние днес за съжаление ще пратим отказ за предложеното ни дететнце. То е перфектно. Но като гледах приемните родители с каква обич и топлина го гледаха и как таткото се разплака, сърцето ми се сви. Не се усетих готова точно сега да дам същите чувства. Някак приех приемните родители като реални и се конкурирах с тях. Усетих, че ще има по-подходящо семейство за слънчевия бебчо. Ще дойде една мама, която ще го гушне с безусловна любов, дано тя е една от вас, момичета.
А се търси подходящо семейство за детето, на дете за бездетни семейства, нали, не го забравяме  Hug

# 1 370
  • Мнения: 153
Perunika, много ти благодаря за пожелaниятa  Hugдано скоро се почуствaш готовa и намериш твоето дете  bouquetНие точно за това искаме да осиновим нашето бебче ,не можем да си представим живота без него.

# 1 371
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Perunika,4 г.чакаш и отказваш бебе,защото на 1та среща не си го почувствала като свое?или защото вече имаш свое,което не си посочила в соц.доклад.
Ами за мен е несериозно,добре поне,че си дала веднага отказ.

# 1 372
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Точно наличието на биологично дете ме мотивира в по-голяма степен да осиновя. Преди и идея нямах какво е да имаш дете. Нямаме близки и познати с малки деца. Отдавна са за женене.  Сега съм напълно наясно и си дадох сметка какво и как трябва да е.

# 1 373
  • Мнения: 436

perunika, жалко, че сте отказали това бебе. И аз това си мислех като взимахме нашия син, и нашия приемен родител се разплака на втората и следващите срещи, но колкото и сълзи да виждаш в очите им не искат да осиновяват децата, които гледат за съжаление. За тях това е работа. Има и изключения разбира се. Казвам това, защото като мине повече време децата много се привързват към ПС, както и ПС към детето. После раздялата е като 2-ра първична рана. Ще си продължите ли документите за още 2 години или сте до тук?

А се търси подходящо семейство за детето, на дете за бездетни семейства, нали, не го забравяме  Hug

Това е една заучена фраза от социалните. Кой знае кое точно семейство е подходящо за едно дете? Аз лично го приемем като чисто тото. И всеки е със своя късмет.

# 1 374
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Усещам, че взехме правилното решение.
Някак сега съм спокойна. Да, ще си продължим документите.
Свекърът беше неизлечимо болен. Тази вечер почина. Мисле, че добре постъпихме за момента.

# 1 375
  • Мнения: X
Съболезнования, перу.

# 1 376
  • Колибите
  • Мнения: 357
Не съм нова Simple Smile, но от три години, т.е. откакто съм с моето слънце и живот, не съм се разписвала много тук.
Форумът бе безценен за мен, получих много подкрепа, много конкретни и полезни съвети, създадох и много приятелства, които продължаваме на живо - сами мами и мами и татковци с осиновени деца. Не знам какъв щеше да бъде животът ми и на дъщеря ми, ако не бях започнала за чета и пиша тук.

Пожелавам на всички чакащи и надяващи се успех, от вашия успех и съдба зависи и съдбата на едно или повече деца, които нямат мама и тати, и много, ама много искат да имат.

И нека не забравяме, да не газим душите, животите и децата на другите хора.

На добър час bouquet Hug!

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 08:54 от Розмариня

# 1 377
  • Мнения: 33
Здравейте, бих искала да Ви попитам дали кандидат-осиновителите имат право на достъп до досието на детето, за което са избрани да осиновят, или само до мед. документи? Благодаря!

# 1 378
  • София
  • Мнения: 1 865
Здравейте, бих искала да Ви попитам дали кандидат-осиновителите имат право на достъп до досието на детето, за което са избрани да осиновят, или само до мед. документи? Благодаря!

В софийското РДСП нямаше пряк достъп до досието, при предварителната среща социалната четеше извадки от него и правеше справки в него по въпросите, които задавах. Здравното досие е част от цялото досие и не са ми давали да го гледам.
Когато излезе решението за осиновяване поисках в съда, като страна по делото да разгледам всички приложени документи и тогава прочетох цялото досие на детето. Така беше преди 4 години в СГС, сега как е - да кажат по-пресните мами  Simple Smile

# 1 379
  • Мнения: 436
Здравейте, бих искала да Ви попитам дали кандидат-осиновителите имат право на достъп до досието на детето, за което са избрани да осиновят, или само до мед. документи? Благодаря!
sosweetbaby, социалния работник ви запознава с "част" от  досието и "част" от медицинските документи на детето. Вие нямате право да виждате нищо. Когато подадете документи, че желаете да осиновите това дете може да подадете молба да видите документите в деня преди делото.

Общи условия

Активация на акаунт