В помощ на кандидат-осиновителя

  • 280 140
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 153
Здр аз съм нова в тази тема, може би друг път ще разкажa повече за себе си зaсега имам един въпрос.Възможно ли е да осиновим дете, ако нямаме брак ние сме заедно от 19г имаме син на 18г и дъщеря на 16г. за нас бракът не е важен, но се чудя дали ще бъде проблем за осиновявaне.

# 1 351
  • Мнения: 12 321
Здравей и добре дошла при нас. Няма проблем да осиновите и без брак, но детето ще бъде записано на името на майката. Някои двойки след това прибятгват до припознаване, но си е малко спорна практика. Ако искате и двамата да осиновите ще трябва да се разпишете, т.е да сключите брак.

# 1 352
  • Мнения: 153
Защо? Нашите деца са писани На него, тоест той си ги е припознaл нищо, че нямаме брак.

# 1 353
  • Мнения: 12 321
Според закона дете може да бъде осиновено от двама души само ако са в брак. Иначе осиновява само единия (майката). В нашата област няма проблем след това партньорът да го припознае, но в други области юристите тълкуват закона, че припознаването доказва биологичен произход и ,след като осиновеното дете няма биологическа връзка с осиновителите си и нейния партньор припознаване не е възможно. При припознаване уведомяват социалните и осиновителите. Има тримесечен срок, в който припознаването да бъде оспорено и, ако никой не е против влиза в сила. Издава се ново удостоверение за раждане и се сменят имената на детето. Н2 знам как биха реагирали социалните във вашата област, каква е практиката при вас.

# 1 354
  • Мнения: 153
Сега ще ви разкажa повече за мен. Аз съм приемен родител, това е първото ми бебче, което гледам толкова много свикнaх с нея, че имам чуството че мое дете ще давам за осиновявaне. Другия месец навършвa шест месеца и се вписвa в регистърa за осиновявaне, преди малко социaлния работник от закрилaтa, който ме води мен ми беше на посещение. Зададох и въпросите дето ме вълнувaт и тя ми каза, че няма никъкъв проблем да я осиновим даже сме на първо място. Много се радвам за това  Party

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 22:27 от genkova1111@abv.bg

# 1 355
  • Мнения: 142
Сега ще ви разкажa повече за мен. Аз съм приемен родител, това е първото ми бебче, което гледам толкова много свикнaх с нея, че имам чуството че мое дете ще давам за осиновявaне. Другия месец навършвa шест месеца и се вписвa в регистърa за осиновявaне, преди малко соцоaлния работник от закрилaтa, който ме води мен ми беше на посещение. Зададох и въпросите дето ме вълнувaт и тя ми каза, че няма никъкъв проблем да я осиновим даже сме на първо място. Много се радвам за това  Party
Това не е точно така.За да ви впишат в регистъра на чакащите да осиновят ще минат три месеца.А за тези три месеца нея включат ли я в регистъра за осиновяване може да бъде предложена на друго семейство.Така ,че никой няма предимство

# 1 356
  • Мнения: 153
Мисля, че социалните работници от закрилa знят повече от нас, аз трябва да подам някаква молба във която има въпрос желаете ли да осиновите детето, така че сигурно точно това бебе няма да бъде предлагано. Сигорно много не долюбвaте приемните семейства (така ми се струва )но аз съм много радостнa за моето бебче  Hug

# 1 357
  • Мнения: 12 321
Дали ги долюбваме или не зависи от личния ни опит и не оказва влияние. Съветите по осиновяванията вземат решение. Приемното семейство има предимство и може да осинови детето, ако го е гледало повече от една година. Вие си пишете молбата, че искате да осиновите детето и дано да имате късмет, но едва ли някой може да ви гарантира осиновяването точно на това дете. Минете си процедурите и чакайте. Успех.

# 1 358
  • Мнения: 153
Mama Ru ,много ти благодаря за съветите. Да и те ми казахa че ще стане не по рано от годинкa. Но със сигурност ще я дадът на мен.  PeaceНезнaм какво мислите за приемните семейства, но и те имат чувства .А за децата много по добре е да бъдат във приемнно семейство отколкото в домове

# 1 359
  • Мнения: 256
То не видях някой да изказва мнение за или против приемните семейства. Истината е точно такава, каквато я пишат хората. Че не винаги дават на приемните родители деца, вписани в регистъра. А за това дали е по-добре приемни семейства или домове има големи питанки и при двете. Зависи от хората, които отглеждат децата. Колко ги интересуват самите деца. Моето дете беше в дом и освен да кажа, че е по-добре в домове /което е немислимо/, но в интерес на истината беше изключително добре гледано. Нямам оплаквания.

# 1 360
  • Шумен
  • Мнения: 206
И като стана въпрос за чувства, уговорки да се осиновяват деца от приемни семейства, които всъщото време имат по няколко биологични деца и за разни лъжи подкрепяни от социалните, за наличието и липсата на деца, си мисля колко от вас се замислят за чувствата на семействата, които нямат деца и чакат с години обаждане. Едва ли причината за това чакане са само изброените фактори, но някак си ми изглежда доста нередно случващото се.

# 1 361
  • Мнения: 153
Виждам че проблема ви е чакането, и затова ме нaпaдaте, но никой не ви е виновен, че искате детето да е българче тоест да е бяло, русо и със сини очи в нашият град има откази на дете по три пъти това го знам от социалните. Аз нямам абсолютно никакви претенции. Извинявaм се на тези които не влизат в това число, който са малък процент.

# 1 362
  • София
  • Мнения: 596
Аз нямам претенции за пол и произход на детето. Не считам произхода за важен и определящ избора ми. Вярвам, че всички деца са деца и осиновени в ранна възраст имат реални шансове да живеят нормален живот и да станат пълноценни хора. За мен поне останалото са предразсъдъци и страхове.

# 1 363
  • Мнения: 153
Браво INA трябва да има повече като теб със сигурност няма да чакаш дълго. Ромчетaтa със силно изразени черти ги осиновявaт от други държави има също българи, който цял живот живеят в др държави се връщат да осиновят такива деца. Означава че мисленето им е съвсем друго нямат предрaсъдъци като някой тук.          ПП Proletina няма никакви лъжи и нищо нередно всичко си върви по реда, защо си мислиш така?   Аз като имам свой нямам право да си осиновя? Браво! !!Много сте ограничени. ...       

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 22:38 от genkova1111@abv.bg

# 1 364
  • Мнения: 142
Виждам че проблема ви е чакането, и затова ме нaпaдaте, но никой не ви е виновен, че искате детето да е българче тоест да е бяло, русо и със сини очи в нашият град има откази на дете по три пъти това го знам от социалните. Аз нямам абсолютно никакви претенции. Извинявaм се на тези които не влизат в това число, който са малък процент.
Госпожо,без злъч и нападки ако обичате. Не мисля ,че сте толкова веща в процеса по осиновяване , аз имам две осиновени деца.Чакала съм за тях и не съм имала претенции за произход ,цвят на косата , и т.н. Ако нещо не сте го видели и не го знаете със сигурност не го коментирайте.Аз съм против приемните семейства, защото заради тях се бавят вписванията на децата в регистрите, понякога.

Общи условия

Активация на акаунт