В помощ на кандидат-осиновителя

  • 280 705
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 411
Тогава пишете конкретни нейни данни, всичко, което знаете, освен име, например къде е настанена. Щом е конкретно дете, според мен е добре да пишете, че искате да запазите връзката между децата и затова молите да разгледат и вашата кандидатура за това дете.

# 1 336
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Така.
Както писах на предишната страничка - 4 години ще станат след месец, откакто чакаме.
Тази сутрин трябваше да записвам час за преглед и да стартираме нова инвитро процедура - няма за кога да чакам за второ дете.
При първия път тайничкло се надявах да не ми се обадят за дете, а да стане с инвитро опита.
Сега се молих да не минавам през ужаса на процедурите.
И тази сутрин ми се обадиха за първи път.
В петък ще го видя - дете на 5 месеца. А социалните ни повтаряха, че на тази възраст най-малко на 3-4 години да чакам.

# 1 337
  • Мнения: X
Много се радвам за теб.
Само да попитам, дано не съм нетактична -
За твоята възраст ли? Или че искаш дете на определена възраст?

# 1 338
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, за моята.
ПРедпочитата да дават бебета на млади родители, около 30г.

# 1 339
  • София
  • Мнения: 301
Успех, Перу!  Hug
Вие бяхте ли посочили в документите, че имате едно дете, или са ви разглеждали като семейство без деца?

# 1 340
  • Мнения: 436
Перуника, успех. Дано е вашето детенце. Момченце или момиченце? Доста дълго си почакахте  ooooh!.

# 1 341
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Момче. Не бяхме посочили, че имаме дете. Така се разбрахме със социалната. Иначе щяхме още да си чакаме още.

# 1 342
  • София
  • Мнения: 301
Добре сте направили. От сърце ти желая да се познаете с малчо!  Hug

# 1 343
  • София
  • Мнения: 301
Аз сега след двете моми се хващам да си мисля за момченце и се чудя дали да не си използвам третата заповед за инвитро, или да не си подновим документите за осиновяване Simple Smile Лошото при инвитрото е, че никой не може да ми гарантира момченце  Joy

# 1 344
  • Мнения: 411
Момче. Не бяхме посочили, че имаме дете. Така се разбрахме със социалната. Иначе щяхме още да си чакаме още.

Вие сериозно ли? Укрили сте информация със знанието на социалните?

# 1 345
  • Мнения: 38
Явно и аз затова все още чакам  Sad (имам 2 дечица).

# 1 346
  • София
  • Мнения: 596
Означава ли, че семействата, които имат дете ще чакат много повече от тези,  които нямат? Sad

# 1 347
  • Мнения: 12 509
Това, че със съдействието на социалните се укрива информация наистина звучи зле. Ина, не знам по какви критерии предпочитат да предложат детето на определени кандидати, но се съмнявам наличието на дете да им е основен. На курса казваха, че на първо място предпочитат семейства, на второ съжителстващи и едва на края самотни осиновители. Чаках две години за първо предложение, но мисля, че не защото съм сама, а защото имах ограничения за пол и произход. На срещата едва ли не ми се извиниха, че ми предлагат детето само защото съм посочила, че бих взела дете със здравословен проблем и искали да й дадат шанс да остане в България. Подновявах регистрацията за делото и поисках да не я прекратяват след делото, а да чакам за второ дете. Дори не се надявах да стане в рамките на двете години, още повече, че исках "е такова дете няма", т.е. към всичко друго и бебе до 6м. Познай! Девет месеца след първото писмо - второ. Моя приятелка с партньор осинови след близо три години и няколко отказа, а след около две години и нещо получи още едно предложение, което за съжаление отказа по лични причини. Е нямам нито връзки, нито съм богата, живея от една заплата (трицифрена при това). Та едва ли семействата с деца чакат повече, поради този факт. По-скоро е въпрос на шанс и съвпадащи критерии с профила на детенце. Не се обезкуражавай. Ще осиновите. А и детето е само твое, съпругът ти няма деца, нали?

# 1 348
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Реакцията беше - ами след като имате дете, колко семейства са без деца и чакат. Да, имаме дете, но при последното подновяване на документите него го нямаше. И следваше една бременност пълна с въпроси, на фона на това, че 4 години никой не ми се е обадил от Д "СП". Както се казва, бяха ни забравили, че и ние тях.

В крайна сметка от нашата Д"СП" говориха с тази, където се намира детето и ги попитаха - дете търсите за определено семейство или семейство за детето. Защото явно те държаха на първия модел.

# 1 349
  • Мнения: 411
Наличието на дете/деца в семейството не определя колко ще чакате.

Общи условия

Активация на акаунт