Старчески дом?

  • 34 792
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Дядо ми - 2 години на легло, баба ми - 3 и половина на легло  Crazy
Склероза, дименция, операции, невъзможност за никакво обслужване, нито ставане.
Но в дом не сме ги дали. Това е въпрос на възпитание и виждане. Вместо да даваш 600-700лв за дом - дай ги на помощно лице вкъщи. Но...всеки знае себе си. Не съдя никого, изказвам мнението си, защото ми стана малко криво, но темата не е за или против, така че спирам и ще се опитам да помогна:
http://domslance.com/ - 499-599лв
http://hospismarinela.com/index.html - хоспис
http://iv-sezona.hit.bg/about.html - 440лв
Също така знам, че към доста манастири има старчески домове. Също така цените малко по-далеч от Сф са много по ниски.

# 16
  • видин
  • Мнения: 358
тези дни ми попадна вестник "Ретро" - имаше обява за набиране на хора в новооткрит старчески дом. подробности не мога да дам - само мернах обявата. вестника е от минала седмица, предполагам,че майка ми вече го е изхвърлила.

# 17
  • Мнения: 2 966
Много се съмнявам, че това са действителните цени! Лятото ми се наложи за един месец да намеря такъв дом - най-евтиното беше по 35 лв . на ден / под една седмица по 40 лв/.Другото  беше по 50лв. на ден. Не съм давала обаче допълнително пари за други консумативи/ памперси и др./ Така че за  тези цени, които са доста ниски, трябва да се види и какво  искат още....

# 18
  • София
  • Мнения: 8 000
Дядо ми - 2 години на легло, баба ми - 3 и половина на легло  Crazy
Склероза, дименция, операции, невъзможност за никакво обслужване, нито ставане.
Но в дом не сме ги дали. Това е въпрос на възпитание и виждане. Вместо да даваш 600-700лв за дом - дай ги на помощно лице вкъщи.

Моли се да не ти идва до главата, за да не разбираш какво означава. Възрастни хора в такова състояние изисват преди всичко адекватни и денонощни медицински грижи, които колкото и да се старае семейството, в повечето случаи не може да осигури. А ако старците са двама (двойка), тогава купонът е още по-пълен. А и ако е повече от 5-6 години, съвсем. Не бързай да съдиш чуждите действия и да ги обявяваш за въпрос на виждане и възпитание, защото не е. Хората прибягват до такива действия, когато са изчерпали всички други алтернативи и са безсилни да помогнат на близките си.

# 19
  • Мнения: 7 947
Абе какво да се моля, като това ми се случи  ooooh!
Никога, при никакви обстоятелства няма да дам болен възрастен роднина в дом! Няма аз да живея спокойно в безхаберие, когато знам, че тоя човек си отива далеч от мен! Защо ме караш да изреждам защо съм против? Сто пъти казах, че не съдя, просто не го приемам! И се опитах да дам полезно инфо, което явно не ви интересува, защото сте гузни и се оправдавате само, ОК - няма да помествам повече, нито ще пиша  Whistling

# 20
  • София
  • Мнения: 8 000
Не съм гузна, защото съм минала по моя път и съм решила въпроса по един или друг начин. Това, на което обърнах внимание, е да уважаваш чуждите решения. Това, че ти "никога, при никакви обстоятелства" няма да дадеш болен възрастен в дом, не означава, че друг не е принуден от обстоятелствата да го направи.
Както и да е, спирам и аз да спамя по темата.

# 21
  • Мнения: 2 046
Момичета, не се карайте!
Тук става въпрос за най- доброто решение за всички!
Не всеки може да си позволи да плаща много пари, не само за дом, но и за помощ у дома!
Ужаса, стреса и взимането на решението не го пожелавам дори и на врага си!
Ако имаше начин бих предпочела близките ми да бъдат обгрижвани в дом, защото никога не си простих, че е можело да бъде и по- добре!
Дори съм решила като усетя, че моя момент е дошъл, лично да си запазя ред в такъв- ако съм с акъла си!
Аз съм се грижила за 3 човека на легло, работила съм в частна фирма и сама съм гледала и издържала финансово и тинейджърче!
Има много самотни хора и ако някой се съгласи може да помогне в такъв случай- като изход от ситуацията.
Срещу храна, подслон, мин. заплащане или според договорка.
Да попаднеш на такъв човек е като да удариш 6/49, ама...
Каквото и да решите в такъв момент, то е най- доброто!

# 22
  • Мнения: 79
За сега разбрах, че хосписа е в Лозенец, някаква малка и много хубава къща.Цената е била 600лв.Утре сутринта ще ми донесат визитка, така че ако искаш, можеш да се обадиш за справка.
Хубаво е да няма повече спорове по темата- тежка е. Аз лично направих своя избор, но има ситуации, в които просто само това е решението.Болно ми е да се връщам към тези моменти, но само ще кажа,че е имало толкова стресови ситуации, пълни с толкова много болка...преди да се обездвижи имаше моменти, в които беше опасно за живота на детето, и за нея също...Боже...
И ако си сам, например, или с бебе, тогава ще се наложи да вземеш такова решение.Едно е медицинско лице да идва и да помага, но при мен жената си заживя в къщи...иначе как щеше да е...

# 23
  • София
  • Мнения: 71
За сега разбрах, че хосписа е в Лозенец, някаква малка и много хубава къща.Цената е била 600лв.Утре сутринта ще ми донесат визитка, така че ако искаш, можеш да се обадиш за справка.
Аз също ще съм благодарна за информация, пък и живея в Лозенец. Досега не бях чувала обаче, че някъде в квартала има хоспис. Може би е новооткрит? newsm78 600 лева също не са никак малко пари, но все пак може да се попита и провери.
nachi   bouquet

# 24
  • Мнения: 7 947
хоспис Дар
Телефон: (02) 9385130; 8985130
Електронна поща: hospis_dar@bg.com
Мобилен телефон: /0888242363
хоспис Милосърдие http://www.hospice-miloserdie.hit.bg/resource.html

# 25
  • София
  • Мнения: 71
хоспис Дар
Телефон: (02) 9385130; 8985130
Електронна поща: hospis_dar@bg.com
Мобилен телефон: /0888242363
Изпратих запитване до този хоспис, като описах в какво състояние е нашата баба и ето какво ми отговориха:

Здравейте!
Месечната такса за такива пациенти е 850 лв. В цената е включено
лекарско наблюдение, 24 часово обслужване, рехабилитация и храна. Не
влизат медикаменти и консумативи, които на определен период от време
или се възстановяват или се заплащат допълнително, въпрос на
договаряне. Жената може да бъде настанена не по рано от 15.01.2010 г.
Управител: Ася Шопова

Такъв отговор съм получавала и от други хосписи, с малки вариации в цената, но общо взето не пада под 1000 лева месечно, като се прибавят разходите за памперси, консумативи и прочие неща, като лекарства например. Абсолютно непосилен разход за мен......... ooooh!
Все пак благодаря на viliko!  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 947
Слушах за програмата снощи за соц.помощник/асистент или нещо такова - че роднини имат право да кандидатстват.
Дали няма да помогне на някого от вас...

ето тук има в софия http://maps.google.com/maps?hl=bg&source=hp&um=1&ie= … p;ved=0CCEQtQMwAA

и тук още http://www.---спам-спам-спам---/content/%D1%85%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F - оф линка не излиза, но е от хапчето.ком

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 14:17 от viliko

# 27
  • София
  • Мнения: 71
Доколкото разбрах (не твърдя, че е точно така), за асистент могат да кандидатстват безработни хора. Ние все още, слава Богу, си имаме работа. Но тази информация би могла наистина да помогне на някого.  bouquet

# 28
  • Мнения: 79
Извинете за забавянето- аз и корема ми бяхме в наложителна почивка.
Ако все още ви интересува утре сутрин ще попитам.

# 29
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
За свекърът ми използвахме този дом:  http://www.buonavita-bg.com/index.html
Предлагат наистина страхотни условия, рехабилитатори. Проблема при нас е , че той се самоизписа и трябваше да го приберем. От там насетне започна ада- плащахме на гледачки и на кого ли не. А те дори не го поглеждаха, а това че обраха всичко ще го оставя без коментар. Единственно се молихме да не му направят на него нещо.

Общи условия

Активация на акаунт