Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 881
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 473
Защо се заблуждавате?
Афганистанецът както е намерил начин да влезе в БГ, така може да излезе в посока Турция, ама не иска.
Задържали го в БГ, държат го насила...Глупости. Къде да го пуснат да ходи? Кой го иска?
А той  претенции има, малко му е, че е жив....
Предпочита да е бежанец в Германия или Италия, ама там никой не го иска, та за това ще чака в Бусманци и ще се благодари, че е там, а не в Турски затвор.
Изобщо не мога да проява съчувствие към хора със съмнително минало и още по-лошото - опасно бъдеще.
Но в много отношения обикновеният европеец е заблуден и наивен и си плаща цената за тази наивност - достатъчно е да се посетят няколко по големи европейски градове, за да се убеди човек.


# 106
  • Мнения: 60
съмнявам се , че европейците все още се заблуждават ...

# 107
  • Мнения: 4 892
Ето ви и българските бежанци http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2702531
И само да поясня, че в Англия на бежанците само за храна на седмица на човек се дава почти колкото е държавната пенсия на бабичките, пак за седмица. Вие това ли искате да стане в България?

Ше дават, я, на Франция за малко да и приседнат гражданите на бившите й колонии. То не може само да се лапа.
За протокола да отбележа, че в Лондон например има достатъчно богати араби, това малко извън темата, но по повод на онези, които ги наричат измет.
Там българите са такива, натрапници, а арабите притежават огромни хотели насред Лондон, един от който  с красноречивото име - Чърчил.
Огромни вериги магазини, имат връзки с кралското семейство. Ние имаме някому цървулите.


В България това с даването на пари няма да стане, споко.

Темата стана свинщина. Изнасям се и аз.

# 108
  • Мнения: 60
е, те богатите араби не отиват от някакво благородство там , просто дават мило и драго да се впишат в елита на Британия, а за това са нужни пари, както направи и Абрамович, примерно ,
 
бедните имигранти си измислят някаква драма как са политически преследвани , сдобиват се със статут , после раждат достатъчно деца , за да живеят от социални помощи и пак не понасят Англия , аз бих ги разкарала само заради тази нескрита неприязън ...

# 109
  • Мнения: 4 892
е, те богатите араби не отиват от някакво благородство там , просто дават мило и драго да се впишат в елита на Британия, а за това са нужни пари, както направи и Абрамович, примерно ,
 



Да, а те понеже винаги са конфликтНи, по презумпция и са криви на "най-готините" и се таки ги приемат доста радушно....и по сметка, разбира се. Така както никога няма да ни приемат нас.

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 23:48 от NinoTino

# 110
  • Мнения: 19

бедните имигранти си измислят някаква драма как са политически преследвани , сдобиват се със статут , после раждат достатъчно деца , за да живеят от социални помощи и пак не понасят Англия , аз бих ги разкарала само заради тази нескрита неприязън ...
[/quote]

В такъв случаи трябва да се разкарат и 50% от българите в Нова Зеландия,защото идват тук,без квалификации,без образование,започват кихане на пари по адвокати,фалшиви предложения за работа,и какво ли още не само и само след две години да вземе така бленуваното резиденство и гледай след това какво става...помощи за наем,помощи за храна,помъкват тука цялата си рода,родители те им вземат помощи тук и пенсии в България...абе гнусна история...Тук има много емигранти...но по големи измекяри от балканците няма...мразят ни и с право...Бежанците,който са в България са хора с тежка съдба,изстрадали...те не са тръгнали да бягат с идеята да вземат помощи...лошото за тях в случая е,че са попаднали не където трябва...какво могат да очакват от хора,който разсъждават...абе то за нас няма те тръгнали да се оплакват и да искат....Я се замислете ако кажат така,испанци,англичани,американци,новозеландци и други...какво ще правите вие...

Трогателната история за Афганистанеца става за сценарии за филм, само дето няма да се намери спонсор Mr. Green
Като му е зле в Бусманци, пак да попитам що не иде в Турция, Гърция или някоя друга държава?
Там са се държали много хуманно с човека, не са губили време и пари.

 

А на теб ще кажа:Повдига ми се от хора като теб....прости но с мнение...ти прочете ли внимателно разказа на момчето....значи ако не иска затвор и неяснота за бъдещето в Бусманци да ходят в Турция...да ги бият и екстрадират...Егати и простотията...

Толкова свинщина и злоба събрана на едно място не съм виждала...махам се

# 111
  • София
  • Мнения: 6 371
Във филма май имаше Нигериец, тук в Германия познавам много. Всичките са  с перфектен английски, немски що годе и две висши. Работят и не цуцат от немците.

това те изненадва, защото не познаваш добре различията между онези, които оплакваш на едро (малко само ще те клъвна) Simple Smile тва нигерийци, сомалийци, афганистанци... сааде бежанци  Laughing

нигерийците говорят перфектен английски, защото английският е официален език в страната им, била е английска колония, богата държава е, образова си често гражданите в Европа и САЩ. навремето, доста нигерийци идваха да учат и в България, сега не знам как е. лично познавам един такъв, чудесен човек. навсякъде по света, човекът "с две висши", както се изразяваш, си намира подходящо занятие и не лежи на социални помощи. примерът ти е малко неподходящ.

# 112
  • Мнения: 1 860
 Мислех да не пиша в темата, просто да я следя, но едно нещо не ми става ясно, та ще попитам.

 Защо постоянно свързвате бежанците (нали за тях в крайна сметка говорим?!), с желанието им да дойдат и да бъдат на социални помощи? Май ви напомнят съграждани, с които отдавна не искате да имате нещо общо!? Човек получил статут на бежанец в България, започва да има същите права както и всеки обикновен български гражданин. Ще работи, ще учи, ако може да си го позволи, ще се интегрира, ако му се позволи. Ако иска да бъде затворник, ще направи престъпление с което да му се гарантира затворнически престой, няма да ходи от врата на врата по институции да се унижава, да се моли, да го карат да се чувства по-нисък от тревата
 Що за идиотизъм да определяте всички хора като паразити? Като няма статут, много ясно че няма как да се замоиздържа и ще яде остатъците от затворническата храна. Или мислите, че им е много гот да спят на мръсен дюшек на пода и това, че има неизмазана панелена плоча над главита им, го сравняват с дом и удобства, които ако им се даде възможност биха си направили сами и то далеч по-добри?! Че дори трябва и да са благодарни... Не мисля.
 
 Някои коментари са толкова грозни, че нямам думи да изразя чувствата които ме споходиха като ги прочетох.

 И последно говорим за бежанци или за е/и-мигранти? Не, че за мен има разлика, но българският закон прави такава, поне според това което прочетох. Отделен е въпрос, че на бюрата на които се решава съдбата на тези хора, вероятно са седнали хора които мислят 1:1 с някои самозабравили се скандинавски госпожи.  Stop

# 113
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И последно говорим за бежанци или за е/и-мигранти?
За чужденците настанени в Бусманци. Въпросът беше, защо толкова дълго ги задържат там.

# 114
  • Мнения: 270
Леко побут между темите за горките кученца.
Ето нещо ново за историите в Бусманци. Можете да помогнете, авторката на статията е казала как.

http://svetlaen.blogspot.com/2010/04/blog-post_18.html

Общи условия

Активация на акаунт