Машина за хляб-24 част

  • 58 193
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 232
запис

# 16
  • Мнения: 339
Та значи само гадното брашно заподозирам така ли? Ще пробвам да го сменя и да видя какво ще стане

А маята мислите ли че е била малко защото не се е надигнал много.,а в същото време като е на шупли дирекно си го водя че е превтасало тестото?
И да пробвам с една трета наронено пакечтче жива дали ще сгреша?

Така ми се яде хубаво хлябче, не че не съм много дебела вече  Joy ама може на бебето в мен да му се яде просто вкусно хлябче  Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет и от мен  Grinning, пристигна ми машинката...в процес на разучаване съм, тая вечер ще пробвам и първия хляб,стискайте палци
Модела е този
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00065IA6U/ref=ox_ya_oh_product

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 13:49 от Госпойца Димитрова

# 18
  • София
  • Мнения: 7 978
Та значи само гадното брашно заподозирам така ли? Ще пробвам да го сменя и да видя какво ще стане

А маята мислите ли че е била малко защото не се е надигнал много.,а в същото време като е на шупли дирекно си го водя че е превтасало тестото?
И да пробвам с една трета наронено пакечтче жива дали ще сгреша?

Така ми се яде хубаво хлябче, не че не съм много дебела вече  Joy ама може на бебето в мен да му се яде просто вкусно хлябче  Laughing

Аз не знам дали имам право да ти дам един съвет щото нямам представа докъде си свикнала с машинката.

Тук има една рецепта за една питка с кисело мляко ( newsm78 а сега де ... май на Макс Мама ли беше или на Полина не помня). Аз я правя на хляб само с програмата за месене и втасване и после за печене нали - щото така си контролирам процеса.

Ако мислиш, че би се престрашила пиши да ти пратя на лични как я правя изцяло в машината.

# 19
  • Мнения: 767
Брашното на Агромел е много хубаво и според мен проблемът не е в него. Гадното брашно е Наша кухня - струваше по 29ст. За съжаление машинката ми е друга и не мога да помогна!
Дядо Хаджи, вкусна ли е баницата? Изглежда доста примамливо...
max-mama , хлябът ти е чуден!
Да ви кажа, тъкмо машината омеси тестото за питката-слънчоглед. Остана ми малко от брашното, дано не е проблем Blush Стискайте палци! Ако не видите снимки, значи пак съм оплескала нещата и тихо ще си ближа раните Sick

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Та значи само гадното брашно заподозирам така ли? Ще пробвам да го сменя и да видя какво ще стане

А маята мислите ли че е била малко защото не се е надигнал много.,а в същото време като е на шупли дирекно си го водя че е превтасало тестото?
И да пробвам с една трета наронено пакечтче жива дали ще сгреша?

Така ми се яде хубаво хлябче, не че не съм много дебела вече  Joy ама може на бебето в мен да му се яде просто вкусно хлябче  Laughing

Сложи  1/3 кубче жива мая,ще стане по-добре.Сухата си я запази и с нея ще ти станат хлебчетата,но пробвай с живата.Наблюдавай тестото в началото,да стане на хубава топка.Много е важно за добрия резултат.Има снимки в началото на темата,как трябва да изглежда тестото.
Сега си хапвай,после ще му мислиш.

Опитах си пълнозърнестото хлебче,строхотно е на вкус,много ми хареса.Ще се ходи за брашно.
(Петушка,вярно,че това беше брашното.

# 21
  • Мнения: 161
Сега и аз да се похваля Кекса ми стана много пухкав , като за първи кекс стана добре според мен 

# 22
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Денис,много добре ти изглежда кексчето. Peace

# 23
  • Мнения: 339
дядо хаджия давай, чакам и запретвам ръкави Hug Искам и още как Simple Smile

# 24
  • Мнения: 161
Денис,много добре ти изглежда кексчето. Peace
БЛАГОДАРЯ Днес и аз реших да направя нещо по различно от традициония хляб

# 25
  • Мнения: 7 166
Та значи само гадното брашно заподозирам така ли? Ще пробвам да го сменя и да видя какво ще стане

А маята мислите ли че е била малко защото не се е надигнал много.,а в същото време като е на шупли дирекно си го водя че е превтасало тестото?
И да пробвам с една трета наронено пакечтче жива дали ще сгреша?

Така ми се яде хубаво хлябче, не че не съм много дебела вече  Joy ама може на бебето в мен да му се яде просто вкусно хлябче  Laughing

Последно да ти кажа.
Правя Бял хляб по тази рецепта от книжката:

Бял хляб:
вода-400 мл.
сол-2 ч.л.
захар-1 суп.л.
брашно-700 гр.
мая-1/3 кубче /провери дали е в срок на годност/
Маята разтварям в 100 мл. вода и сипвам върху брашното, а първоначалната ми вода намалявам на 300 мл.

Съставките са много точни. Не добавям нищо и не отварям машината.
Пускам на програма 7- 3ч. и 42 мин.
Брашното  ми е на София Мел- бял пакет.

# 26
  • Мнения: 339
Франческа Джонсън    Hug
Това за 1,5 килограм хляб ли задаваш и на каква кора печеш, не ще ще се престраша да слагам вече друга кора освен светла  Joy

# 27
  • Мнения: 9 776
Тези теми взеха да свършват със скоростта на светлината ooooh!.

Петушке, не се спотайвай, чакаме снимки Wink.

# 28
  • Мнения: 767
Ааааа, още не се спотайвам, чакам тестото да втаса и да го почвам. Времето за втасване изтече, но дали да изчакам да изпълни контейнера? newsm78 Опа, докато пишех, то тръгнало да излиза... Като си знам, че съм от кръжока "Пречат ми, мамо, и двете"...Хайде, до после!

# 29
  • Мнения: 7 166
Франческа Джонсън    Hug
Това за 1,5 килограм хляб ли задаваш и на каква кора печеш, не ще ще се престраша да слагам вече друга кора освен светла  Joy
Количество -1000г
Ниво на изпичане-средно.

Общи условия

Активация на акаунт