С изпълнени с обич сърца, чакаме МАЙските ни деца № 12

  • 15 850
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 573
Относно подстригването - това е единственото суеверие, което спазвам... и не дори не знам защо. Иначе конец не съм си слагала нито аз, нито Марти, на Ники също няма да слагам.

Да ви кажа, за поредния бисер на Марти. Вчера едната лелка в яслата го питала братче или сестриче ще има. Той отговорил сестричка, но като го питали как ще казва казал "Никола".

# 61
  • Мнения: 5 401
... За лекциите на ЛаЛече, много ми се иска да дойда в събота, но за съжаление съм претрупана с разни работи Sad Надявам се все пак да се добера до някоя от тях, а и има време  Hug...

Спокооооо! Темите се повтарят периодично, за да предложим присъствие на всички желаещи в удобно за тях време. А като се народят бебетата ни, пак няма да е късно за посещение. Оптималния вариант е веднъж да чуеш нещата докато бременееш, да помислиш дали споделяш такъв начин на отглеждане на бебе, да се запознаеш с други бременни и т.н. А след раждането отново да повториш същата лекция, защото вече ще имаш практика в кърменето и бебе в ръце, което ще е уникално спрямо всички останали и което ще ти създава постоянни въпросителни.  Grinning

# 62
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Привет момичета, аз се връщам от ЖК Simple Smile
Бебока върви даже две седмици напред Shocked Доки вика - "ти колко си се родила?" - и аз  "3600". тя - "ми сигурно мъжа е едър". Викам "ми не, той също е бил 3500, сега също не е нито дебел, нито много висок". Та от къде бебока толкова едър newsm78
Не ми се скараха за килограмите като казах, но викат намали сладкишите. Аз им казвам, че рафинирана захар само кафява консумирам, шоколад на месеца веднъж и поне не ми казаха, че съм много напълняла, защото се скараха на жената пред мен.
Взеха ми влагалищен секрет, че се появи някакво минимално течение, та като ходя за болничния ще си взема резултатите Simple Smile

А в 13.30 съм на фетална ехокардиография, след нея ще пиша Simple Smile

За суеверията - вързала съм червено конче, защото в много учения и религии пише специално за червения цвят и че наистина отблъсква негативната енергия. Но това с рязането на косата....ИСКАМ ДА Я МАХНАААААААААА smile3511 Тежи ми вече, но не ми дават Sad

Змейко, как е Кали?
Бюти, ти към София няма ли да наминеш?

# 63
  • Мнения: 40
Здравейте и от нас,честита нова темичка.Само положителни емоции да споделяме!  bouquet
Аз вчеера бях на ФМ , имаме си пишкаааа  Grinning Grinning всичко е наред което най най много ме радва.По голям е нашия мъж с 6дни (незнам какво точно ще рече това)
В предната темичка и аз видях снимките,големи сладурки сте всички!!!
Често ви шпионирам ,но рядко се разписвам  Embarassed
Аз исках да ви питам на ЖК досега никога не са ми мерили коремчето или кг. Въобще не знам в норма ли съм в кг... пък кто влезна в кабинета на доки и граматиката ми бяга и се притееснявам да я питам... важно ли е това или ?!
относно лекциите за гр.Бургас "9месеца"  някой знае ли подробности? Лилка ми даде телефончето,днес сигурно ще ги потърся.

# 64
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте!

Лукс, много сладки дрешки! Нека малкия юнак да ги носи със здраве и да радва мама и тате! Друг път като поръчваш свиркай и аз да гледам и да поръчваме заедно. Ще си делим разходите.  Heart Eyes

Аз с килцата явно качвам, защото акушерката при моя АГ последния път ми се поскара, но аз да ви кажа не ги усещам. Дори дънките и панталоните си ми стават само на корема не мога да ги закопчая. Много ми е интересно как така се получава  newsm78 Преди да забременея все ми омаляваха панталоните на бедрата и д...то, а сега е доста по-различно.

# 65
  • Мнения: 6
Здравейте и честита нова темичка!  Hug

Аз пак съм след безсънна нощ, този път от болки в гърлото... ooooh! Явно само с прополките няма да мина, че и носа ми тръгва... Моля дайте съвет за нещо ефикасно!  Praynig

Русимова, честит ти малък мъж! За килата - добре е да се следят, ти колко си качила?

Сега ще чета и назад...

# 66
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Честита темичка момичета. Видях снимката ви готини сте. На някой въобще ни си личи коремчето други са кото мен. Laughing

# 67
  • Мнения: 39
Nikolee, тези твои 22 килограма ме озадачиха, но ми е интересно каде си ги натрупала- като те гледам на снимките каква си стройна.
Jasmin Veni, ето от какво са твоите килограми-от шишаво бебче. Все така да си расте.
Като сме на тема килограми и моите не са малко 8 килограма, но не им обръщам особено внимание, след като са за бебо  bowuu
Аз днес бях на ЖК и вместо 23 седмица докито казва " Браво за 24 седмица вси4ко върви чудесно!"- пу дано да е така до края, но 1 седмица напред... не че е лошо.
penelopata не съм суеверна , но някой каже ли ми нещо и ако реша да обърна внимание на думите му го спазвам. Не съм си рязъла косата , за да не отрежа късмета на бебето. Супер глупаво , но си го навих на пръста. Нося си и една мартеничка на ръката. Това е.
Беборанче, какви са тези сиропчета на Хип?
madelix , то много ти идва, но ако има опция и аз имам желание за книжките. Дано Змейчо да даде линкове към тези които има.
Лукс, сигурно си нетърпелива да видиш пратката с дрешки. Теза много сладурски. На мен вчера ми потвърдиха изпращането на едно гащеризонче което си поръчах. Само с тази помпа нещо се закучиха нещата... платих доставка до България, а мацката ми пише да и пусна адрес в Англия, абе...
Да ви кажа , смятам от днес да започна упражненията които Бюти препоръча в някоя от предните теми.
Лек ден и до после   bouquet

# 68
  • Мнения: 1
Здравейте на всички в новата темичка  smile3501
Станала е страхотна - БРАВО  smile3501
danly трябва наистина да организираме нещо варненските мами.
Може да се срещнем или на лекциите на "9месеца" в МОЛ-а, които са на 26.01 или ако повечето не могат да дойдат ще си определим една срещичка след работа. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 1 220
Добро утро,
Гледах снимките от срещата в Мола. Много сте сладки всичките и си личи, че добре сте се забавлявали... Laughing Още повече ми хвана яд, че не можах да дойда но за следващата ще гледам да се класирам. Освен това лекциите ще са ми полезни, че както върви ще сме на нормално раждане и поне да имам някаква информация за процеса.
Змейче, как е малката принцеса днес ? Жалко че не сме в един град да си пием кафенце и после да си разхождаме бебета заедно.
Бръмбазелка, за южни парк съм на линия с голямо удоволствие. Винаги когато се разхождам там и виждам майки с колички и се замечтавам и аз така един ден като тях да съм.  Hug Flutter Ще е супер да си разхождаме хлапетата заедно.  Hug
Анжелка, честито и тук за количката, страхотна е  Peace
Лукс, много сладки дрешки за бебчо, със здраве да си ги носите.  Peace
За суеверията, аз имам червен конец на ръката, още преди да забременея. Не знам колко действа, но ми вдъхва спокойствие. И на бебка ще сложа важно е символиката, която насочва мислите в положителна насока.  Peace Иначе косата си подстригвам всеки месец, че съм с къса и трябва да и поддържам фасона. Laughing
Аз съм 7кг. отгоре и гледам много да не се изпускам с яденето. Просто нямам навик много да пазя диета и ако трябва да свалям много килограми не знам как ще справя.
Я да ви питам в зимните кошове какво слагате под бебчето, какво им постилате.  newsm78

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 11:53 от .◦♥Toche♥◦.

# 70
  • Мнения: 40
vivid_v Благодаря ти!!!
Качила съм 8кг досега. 51 бях преди бременността
Суеверията колкото повече им вярваш толкова повече те хващат и обратното.

# 71
  • Мнения: 32
Лукс, дрешките са страхотни, бягай бързо да ги вземеш Simple Smile

*rusimova* , честит ти мъж Simple Smile   bouquet
Не знам защо не те мерят, чудно ми е тогава какво правят на тези ЖК... и без това нищо, поне да те мерят. Но без проблем можеш сама да се следиш - относно килограмите де... Другия път питай сестрата, все пак можеш сама да следиш килограмите, но трябва да се мери и височина на матката.

jasmin_veni , успех на феталната ехокардиография, при кого ще ходиш?

...Суеверията колкото повече им вярваш толкова повече те хващат и обратното.
Съгласна съм с това.

А как може някой да ви казва да се постригвате или не ... в смисъл това трябва да е ваше решение ... някои решават да не го правят, други не им пука... ама някой друг да ми каже ... Пък и вече като знам, че е момиче няма си пишка, която да одрежа Wink

# 72
  • Мнения: 21
Подкрепям мнението на rusimova за суеверията, пък и българската православна църква предлага кръстът в такива случаи.
Аз лично си нося осветено кръстче.

# 73
  • Мнения: 150
здравейте от мен момичета!  Heart Eyes

ох днес пак станах много късно...но обичам да си поспивам Party

за килограмите като говорите, аз реших да се премеря и съм +2 все още, но аз все още понякога си връщам храната , така че сигурно си има значение ooooh!

лукс, много сладки дрешки..

ангелка, честита покупка, да я снимаш като пристигне количката Hug

*rusimova*, честито момченце Hug

относно суеверията , и аз знам за поостригването, но още в 2 месец се по стригах малко по късо и сега сигурно чак към края мисля, много хора мрънкаха около мен че не трябвало, но ....това си е мое решение.
Само не се боядисвам и сега са ми израснали корените , но ще издържа... Hug
Аз още откакто разбрах нося червена гривна и мисля и на бебо да вържа, поне затова да слушам  Flutter

# 74
  • София
  • Мнения: 162
Ще се постарая да не изглеждам много религиозна, но относно всичи тези конци, рязане на коси, после пък да не замръква прането на бебето на простора и разни подобни аз си имам мое мнение. Ако си истински вярващ християнин и си под протекцията на бог от какво да се плашиш? Не напразно в Библията пише : "Ако бог е от към нас, кой ще е против нас?" А на друго място пише, че сме врязани в дланта му и ако някой се опита да ни направи нещо все едно се опитва да бръкне в зеницата на окото на бог. Не искам да обиждам никой, но според мен това си е чисто заробване постоянно да мисля какво да направя, за да не ми се случи това или онова. И все пак всеки има право на свободен избор.  Hug

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 12:29 от Zlatna_g

Общи условия

Активация на акаунт