Любители на кучета-11

  • 53 960
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 654
Привет  Visible .
Ако може направи запитване към ветеринарния университет в Стара Загора.
Чувала съм добри отзиви за тях.
Дано всичко е наред  Hug

# 706
  • Мнения: 653
Джоджо, много ти благодаря за съвета! Непременно ще потърся координати!
 Hug

Редактирам се. Намерих телефон за контакти към клиниката на университета и утре ще позвъня!
Отново благодаря!

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 18:35 от Visible

# 707
  • Мнения: 1
  Tennessie расте   Tennessie пораснал  True Star пораснали дечица Laughing

# 708
  • Мнения: 0
Знам че има Фронтлайн - пипета и спрей . Кучето има втрита пипета Фронтлайн , а може ли  да ползвам паралелно с това ( да не чакам да минат 2 та месеца ) Фронтлайн спрей ?

# 709
  • София
  • Мнения: 9 850
Лично аз не виждам проблем да се ползват двете, стига да са в добре преценено количество и за възрастно куче. Все пак една консултация с ветеринаря няма да навреди.

# 710
  • Мнения: 653
sunny- baby, йоркширчетата ти са много сладки Heart Eyes!
power_and_love, аз бих се посъветвала с лекаря на кученцето. Ако клиниката, която посещавате ви е далеч, може да получиш нужната информация по телефона - вярвам, че никой няма да я откаже Grinning.

# 711
  • Мнения: 762
Привет! Simple Smile
Да поканя и вас на изложба на каракачански кучета.Мероприятието ще се състои на стадиона на село Железница (30-40 минути от околовръстното на София) от 10 часа.

# 712
  • Мнения: 1
Аз пък искам да ви поканя  на специализирана изложба за йоркширски териери, която ще се проведе на 18.04. тази неделя, в София от 11часа в Южен парк!

# 713
  • Мнения: 428
Здравейте!
Все още аз нямам куче, но съм сред любителите ....
Освен това съм обещала на синът си четириног приятел.
Обаче съм в затруднение каква порода да избера.
Общо взето съм свела избора си между Дакел, Английски кокер шпаниьол или Унгарско пули.
Каквото успях да намеря из нета за различните породи, тези бяха най-обещаващи, понеже ги описват като дружелюбни,любвеобилни и обичащи деца.
много клоня към дакел, но притеснението ми е, че четох (а е преди много години бях свидетел), че след 5-6 година се увеличава рискът от счупване , изкривяване на гръбнака на кучето, поради специфичната физиология.Моля тези от вас, които имат дакели да споделят впечатления, мнения и съвети.
Искам да питам и за Кокера- при него ме притеснява окосмението.скуби ли се много, какви са особеностите....
Същото ми се ще да науча и за Пулито.
 Споделете, моля колко често ядат кучетата, има ли значение каква ще е храната, каква трябва да продължителността на разходките...
Искам да съм напълно информирана и готова за да взема куче. Обичам животинките, но кучето си е сериозна отговорност....и ми се ще да го посрещна напълно подготвена.
И още един въпрос имам. От къде е най-удачно да си взема приятелче? За сега само обяви от нета се сещам!
Благодаря , че ме изчетохте....и съжалявам за дългият пост....

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
На колко години е детенцето ти, Ардеа?
Питам, защото дъщеря ми е на 6 и чак след като взехме куче, разбрах, че тя е още малка за това. Разбира се, зависи и от характера на детето. Моето е много егоистично същество и отказва да осъзнае, че по-интелигентното същество е тя, а не кучето и че от нея зависи да контролира ситуацията. Затова вкъщи писъците и лаят са непрекъснати  Grinning. В никакъв случай не съжалявам, че си взехме куче, защото се привързахме много силно към него. Но ако знаех, че поведението на детето ми ще е такова, бих изчакала някоя и друга година.
Не искам да те разколебавам в твоето решение, просто споделям  Peace

# 715
  • Мнения: 224
Ardea аз имам Кокер на 9м имат косми но ако го решеш редовно са по-малко. Мн са енергични просто нямат умора и за разходки и за игри, но и са малко инатливи и проявяват характер. Иначе са супер мили меки и любеобвилни

# 716
  • Мнения: 428
Кипра Маца моят син е на 7 години.Аз планувам да взема кучето след около 1-2 месеца- най-късно есента.За това от рано се информирам, а и психически подготвям детето.
Синът ми е свикнал с присъствието на животни у дома. Имахме котка, тогава той беше на 3-5 години.Не се сприятели с нея.Не я галеше, не й обръщаше внимание.В котешкият период бях донесла в нас и  заек, и 2 хамстера.Искам да кажа, че поведението на детето спрямо животните до сега не е било кой знае колко фрапиращо, никога не е проявявало интерес към тях, но от едно известно време забелязвам огромен интерес и чак любов  към кучетата.Спира се при всяко, дори и при уличните .Говори им. Прави си планове как ще учи кучето да носи пръчка...и пр.Аз си давам сметка, че илюзиите, които си правя вероятно ще се окажат далеч от реалността, но общо взето съм готова да поема риска.За това пиша и наистина са ми интересни мнения като твоето, понеже те още повече ме карат да обмислям внимателно решението си.

Еlectra
, срещам обяви за Кокери, които варират между 150-200 лв. Това добра цена ли е или е скъпо. или пък евтино. Thinking
А за енергичността- хаха- явно ще се наложи да кодим на по-дълги разходки.Това е още една причина поради която искам куче.
Синът ми е стеснителен от деца , не обича да излиза и не иска да се запознае с децата пред блока , кучето ще му даде разнообразия и мотивация, а и вероятно ще му е по-лесно да преминава бариерата с децата.

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 17:20 от Ardea

# 717
  • Мнения: 224
Ardea за точна цена незнам на мен ми беше подарък, но май около тази цена вървят

# 718
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ardea, в продължение на 13 години имах прекрасен Фийлд шпаньол (малко по-голям е от английски кокер шпаньол). Настина се скубят доста, дори и при редовно разресване, осебено напролет и наесен. Но пък са невероятни кучета - интелигентни, любвеобилни и привързани към стопанина си. Цената, която си посочила, е добра, ако не търсите куче с родословие (няма развъдник за английски кокер шпаньоли в България, има за американски само). Peace

sunny- baby, ех, как ми се идва!  Party Дано лятото да има подобни мероприятия и във Варна. Praynig

# 719
  • Мнения: 4 458
Аз се цопвам тук и ни в клин ни в ръкав ще ви кажа какво видях и ме накара искрено и от сърце да се смея, искам да го споделя и с вас:
Моя малък мъж ползва котешката тоалетна  hahaha Вместо да отиде до вратата за да му отворя да излезе на двора, той се отправя към банята и пишка в пясъка, само дето не си заравя ( явно още не е научил този урок   Joy ). Успокоението ми е че поне не е където му падне по стаите както беше преди, но пък.... хммм дали не е по-добре някак си да го науча да застава до вратата и да чака да му се отвори  newsm78
Това е от мен и извинявайте, че не наминавам често  Blush Много хубави моменти с пухените ви приятелчета ви пожелавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт