Нормално ли е...

  • 8 454
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 253
И съпругът ми първите три месеца беше странен. Тогава се нервех много. Но когато се научи да сменя пелени, да храни бебето и да го къпе - нещата си дойдоха на мястото. А когато му се усмихна синчето - лелеееееее.... ooooh! Откачи!
Споко!  Peace
Дай му време на твоя човек и го ангажирай повечко с грижите около бебето. Така ще му дойде бащинският инстинкт.  Peace


Ми той пелени сменя, храни бебето и го къпе още от самото начало...но го прави с изключителна досада и мрънкане все едно е детето на съседа, а не неговото собствено ! А за усмихването въобще не му прави никакво впечатление

# 16
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Да се раздрусва бебе, което плаче, е опасно за бебето. Ако това беше моят мъж, би било опасно и за него  #2gunfire
Да се премества плачещо бебе в другата стая, защото дразни, също е опасно. Детето не плаче, щото му е кеф или иска да развали нашия кеф, има причина за това и не е добре тя да се пренебрегва. В конкретния случай си залагам всичките спестявания, че времето няма да помогне. Както и кампании за приобщаването му към грижата за детето. Според мен.

# 17
  • Мнения: 253
Да се раздрусва бебе, което плаче, е опасно за бебето. Ако това беше моят мъж, би било опасно и за него  #2gunfire
Да се премества плачещо бебе в другата стая, защото дразни, също е опасно. Детето не плаче, щото му е кеф или иска да развали нашия кеф, има причина за това и не е добре тя да се пренебрегва.

И аз това обеснявам но той просто не ме разбира и си е втълпил, че детето плаче едва ли не само за да го дразни и защото била станала "лигава" ??!
Вече се чудя дали няма да е по-добре да се разделим и ако го направя какви ще са последиците за детето, още е малка но някой ден сигурно ще се зачуди къде е тати, но от друга страна за какво и е такъв баща...?
Много съм объркана, страх ме е да не взема грешно решение  Sad

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не се бях зачела как раздрусва бебето и го оставя в другата стая да плаче. Е тоя да ми беше мъж  Twisted Evil Мале, глави ще хвърчат! Аз моя го правя на 5 стотинки, че гледа телевизия по-високо, камо ли за нещо друго.
Решението ще го вземе сърцето ти. И ще е най-правилно за теб и за детето. За какво й е такъв баща?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Дай му още малко време. Вероятно е нормално да е леко стресиран и нервен, все пак е на 22 години... Но грижи се за бебчето и не позволявай да се държи с него по този начин. Опасно е.
А що се отнася до решението, което ще вземеш, струва ми се, че не си сигурна дали го обичаш и искаш да си с него. Замисли се имате ли наистина връзка, щастлива ли си, смяташ ли, че той е човекът, който искаш да е до теб през целия ти живот, може ли да бъде твоя опора, както и опора на детенцето. Съгласна съм с твърдението, че сърцето ти само ще вземе решението!

# 20
  • Мнения: 18
Трудно един мъж става татко. Малцина са родени с подобно "бащинско" чувство. Според мен точно по форумите няма да откриеш отговора, защото в една картина няма само бели и само черни цветове. Толкова много неща са от значение... Факт е, че и двамата сте млади, но ти като майка си отключила вече инстинктите си към детето, към семейството като цяло. Понякога мъжете искат повече търпение и "насочване" към правилната посока и от едно дете. Все пак определено проконтролирай тези му изблици към детето. Едно е да се дразни и да излезе от дома или да отиде в друга стая, друго е да го разтриса и т.н. Това просто не го допускай. Ако като бебе го разтриса, значи като си стъпи на краката ще го пребива детето ли???
От една страна да станеш млад родител е трудно - самия ти не си достатъчно узрял и има толкова неща, които ти се иска да ти се случат или пък просто трябва да преживееш, но от друга страна, ако правилно поставяте основите (тъй като няма кой знае на какво да се уповавате ви остава голата любов, която ви е свързала), то ще преоткривате себе си много години напред (да не кажа цял живот). Последното го казвам от личен опит.   bouquet

# 21
  • Мнения: 11
Трудно един мъж става татко. Малцина са родени с подобно "бащинско" чувство.

Оп,оп,оп...как го реши това ? На базата на какво ?Или така пишеше в "Козмо"? Crazy Ай сиктирикс с такива универсализми дето повторени 1000 пъти стават аксиоми... #2gunfire

# 22
  • Мнения: 18
Ахаха! След този форум от "Козмо" или каквото и да е там нямам нужда  Laughing Не, под трудно имах предвид, че чисто биологично (на хормонално ниво) на майките им е мааалко по-лесно.  Wink

# 23
  • Мнения: 11
Ахаха! След този форум от "Козмо" или каквото и да е там нямам нужда  Laughing Не, под трудно имах предвид, че чисто биологично (на хормонално ниво) на майките им е мааалко по-лесно.  Wink


Според кого? Дай ми емпирично доказателство? Бащинското чувство  следствие на тестостерона или липсата му е? И кой може да бъде съдник за това...

# 24
  • Мнения: 18
Според мен въпросът е татето да не си позволява груби прояви към бебо.  Naughty Другото всичко са дрънканици ...

# 25
  • Мнения: 11
Според мен въпросът е татето да не си позволява груби прояви към бебо.  Naughty Другото всичко са дрънканици ...

Не бе за грубостите съм съглаше. Ама ми бягаш от въпроса. Щот мноо обичам некой да ми изкочи и да ми каже "Мъжете еди какво си,татковци нанай". #Cussing out

И за да съм по темата - познавам хора които детето им не се успокояваше и не спеше докато таткото не му пусне Seasons in the abyss на Slayer. Хвала на такива татковци!

# 26
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цитат
Окситоцинът е хормон, който се секретира от паравентрикуларното ядро в хипоталамуса, а оттам се складира в задния дял на хипофизата, откъдето се и секретира. Секретира се по време на раждане, тъй като предизвиква ритмичното свиване, на матката по време на родилния процес. Неговата секреция се потиска от половите хормони, за да се осигури безпрепятсвено вгнездяване на яйцеклетката в матката. Той има и отношение и за установяване на положително социално поведение майка-дете. Също така спомага и за по-бързото възстановяване на матката след раждане. Счита се че при мъжете окситоцинът е свързан с емоционалното обвързване.
Според мен понеже вие не раждате и следователно малко по-късно окситоцинът се увеличава, затова не можем да говорим за "бащинско" чувство веднага след раждането...Някакви такива мисли ми се въртят из главата.

# 27
  • Мнения: 11
Окситоцин? А не! Дръжте си го. Ние му викаме "бащинска гордост" и се синтезира от сърцата и жлезата на честта. Другото са тъпотии от "Жената днес" Mr. Green

# 28
  • Мнения: 18
Simple Smile Неделя сутрин е (така де, за нас е сутрин) и никак не ми се занимава с глупости. Заядливците вън  hahaha Чудесно е, че си горд и грижовен баща.  bowuu Дано повече татковци като теб да има!
И престани да четеш Козмо. Доколкото разбирам добре запознат си със съдържанието на подобни списания, които дори в салона не ми провокират вниманието.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 11
Сакънларъ да има познания от библията на кухите женски лейки или "Козмо".Само че това си е станало нарицателно затова се позовавам на него. И не се заяждам, а просто не мога да понасям стереотипни подмятания дето се примат за аксиоматична истина. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт