Това прави ли ме лош човек?

  • 8 110
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
бих казала, 4е си лош 4овек само ако живееш с мисълта да оставиш детето в дом ако нещо не ти харесва в него или е увредено
ина4е страховете ти са напразни

# 16
  • Мнения: 12 674
Къде е това тук - в Бостън или във форума.

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 184
Ако нямате предпоставка в двата рода, не викай лоши мисли - колкото е по-позитивна и спокойна майката, толкова по-добре  се влияе плода - пожелавам ти здраво и щастливо бебенце, когато си готова

# 18
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Хей Дидитке, кой ти е казал, че си лош човек...??? Я си избий тези мисли от главата. И вземи да забременееш  и да си родиш едно малко слънчице...  : newsm07 и тогава ще усетиш, че няма по-красиво чувство на земята от това да си майка... Успех!!! newsm10

# 19
  • Мнения: 1 085
Не си лош човек, просто още не си узряла да станеш майка. Много си млада, имаш още време. Когато жената се реши на такава стъпка, трябва да е готова и вътрешно убедена, че го иска. Раждането е най - важното събитие в живота на жената.

# 20
  • Мнения: 2 448
Изобщо не си лош човек, а нормална жена, която има право на своите страхове за най ценното в живота и.
И какво и казвате, че това е рядко. Явно не сте влизали във форума за деца с увреждания. Едно на милион да е, ако това е твоето дете за теб става 100 %.
И коя жена може да се бие в гърдите, че е готова да бъде майка, когато никога не го е изпитала??? Или пък майка на здраво дете да разправя, колко тя би била силна, ако нейното дете е увредено.По добре се благодарете, че не ви се случва и никога не обвинявайте жена, която е оставила в дом силно увредено дете, защото не знаете за какви случаи става дума. Никой не знае как ще реагира на нещастието, ако лично го засегне.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Изобщо не си лош човек, а нормална жена, която има право на своите страхове за най ценното в живота и.
И какво и казвате, че това е рядко. Явно не сте влизали във форума за деца с увреждания. Едно на милион да е, ако това е твоето дете за теб става 100 %.
И коя жена може да се бие в гърдите, че е готова да бъде майка, когато никога не го е изпитала??? Или пък майка на здраво дете да разправя, колко тя би била силна, ако нейното дете е увредено.По добре се благодарете, че не ви се случва и никога не обвинявайте жена, която е оставила в дом силно увредено дете, защото не знаете за какви случаи става дума. Никой не знае как ще реагира на нещастието, ако лично го засегне.
Права е Pasinet.От страни е много лесно да се каже,че ще е силен ,но ако му се случи -човек си променя изцяло мирогледа.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 11:24 от meri 123

# 22
  • София
  • Мнения: 23 109
Не съм на мнение, че страховете ти показват, че не си готова да станеш майка.
Просто явно си по-чувствителен тип човек.
Когато забременях, имаше период, в който дуднех по цял ден на мъжа си дали детето ще изглежда нормално или ще прилича на нещо като извънземно  Blush Joy
Преди да родя (тъй като вече нямаше за какво да се хвана, поради редица изследвания, които сочеха, че с детето всичко си е наред), постоянно карах мъжа ми да ме уверява, че бебето ни ще е хубаво. Което според него било 100% сигурно след като той е бащата  Grinning

# 23
  • Мнения: 924
Хайде, бягай да правиш бебета, то с мислене не става  Joy Joy Joy
Ако трябва да съм сериозна, първата ми работа като родих и двата пъти беше да преброя пръстчетата на ръцете и краката на бебоците  Embarassed и аз се страхувах докато бях бременна , нормално е според мен  Hug
За това,  за сега се разсейвай с бебеправене и по-малко тежки мисли

# 24
  • София
  • Мнения: 44 230
Не смятам, че си лош човек. аз също бих направила аборт в подобен случай...смятам, че е по-добре изобщо да не раждам дете, отколкото да го родя и то да се мъчи и страда цял жиот или пък да живее   малко след раждането и  това време да му е изпълнено с болки....

Пожелавам ти никога да не ти се налага да се изправиш пред такъв избор Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Изобщо не споделям мнението, че страховете и са индикатор за липса на готовност да стане майка.
Аз мисля, че е точно обратното. Тя се страхува. А страхът за детето е присъщ на всяка майка, той е част от майчинския инстинкт.
Аз самата съм се раздирала от същите страхове при втората си бременност. Вярно, че бе проблемна. В началото имаше риск да загубя бебето, а след това имах намалени околоплодни води. Бях изчела из нета всичко за последиците при намалени води. Направих си всички възможни скрийнинги и изследвания, обиколих всички специалисти.
Допусках всеки лош вариант, до степен, че когато бебето се роди, внуших на лекаря си, че има чернодробна недостатъчност / имаше налице всички симптоми за това, правихме му пълни изследвания/.
Хората са казали, да не се случва на детето това, което минава през ума на майка му.
В този смисъл, ако имах безспорни доказателства, че детето ми е увредено - да, щях да му спестя цял живот страдания. И с риск да ме убият с камъни след това изречение, но намирам за егоистично да бъде оставено да живее едно бедно увредено създание, ако родителите са знаели предварително това и са могли да му го спестят.
Не, не мисля, че си лош човек.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 090
Дидитка, благодаря ти за темата -  имам подобни на твоите страхове.

# 27
  • Мнения: 12 674
Имаше един такъв филм - за една героична майка. Естествено, заглавие не помня - по Холмарк го даваха. Мъжът й я остави, тя и майка й посветиха живота си на детето, то живя няколко години в огромни мъки. 

# 28
  • Мнения: 22 475
Въпреки всички модерни методи за изследване и т.н., не винаги може да се разбере и открие в ранна бременност увреждането.
Дори това увреждане в началото може да не съществува и да се появи на по-късен етап.
Тогава? Какво правим ако разберем, че детето има увреждане в 6-7-8ми месец? Или дори чак след раждането?
При положение, че някой тук твърдят, че е егоистично да се остави да живее човек, който е с увреждания?
Егоистично за кого? За вас, за детето?

# 29
  • Мнения: 4 806
Съгласна съм, че тези мисли не те правят лош човек.
Тези страхове са естествени. Коя ли ги е нямала?
Само не позволявай страховете да те спрат.

Общи условия

Активация на акаунт