Отговори
# 60
  • Мнения: 172
tivia Joy
А Рая повтаря само Тата, Кака и Баба!Мама- йок!

# 61
  • Мнения: 11
Не стига че им търпим капризите и им угаждаме, ами и неблагодарни мъниците. Цяла сутрин повтаря-"мама жаба, мама жаба".  Twisted Evil

 Joy Joy Joy

Сега се сетих какво щях да питам сутринта... Чували ли сте пюрета Little Bee от кауфланд ги е взел мъжа ми, ама не съм ги давала на Теди че са ми подозрително евтини и не мога да разбера чие произвоидство са  newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте!
Току-що се прибрахме от разходката и бързам с въпросче. Значи от вас разбрах за тази Хамомила. Взех 9ch.Обаче сега не знам как и по колко пъти на ден да давам. Може ли паралелно да си мажа с Калгела или да давам и Дентокинда (че вече днес давах и от двете и да не се получи реакция , ако избързам и дам и това довечера).
Пак ме издразниха бабичките в махалата , че си моря детето като го изкарвам на вън в студа : "не го извеждай повече , достатъчно си го калила" - писна ми вече ... То вярно , че само аз бях навън с количка , други мами нямаше ...
Гале , съжалявам , но не съм ги виждала тези пюрета и не мога да помогна .

# 63
# 64
  • Мнения: 87
Здравейте момичета! Четох по диагонал от началото на темата  Blush, но бързам да се разпиша, докато малкия звяр спи...
Party Пак подхванахте темата за силиконЯ. Абе вашите растат на вътре, ама моите на долу. Както казва синът ми, глей кви дълги цици!  hahaha А като седна и коремите като ми се очертаят едно хубаво и приличам на свиня-майка. Помните ли от Ну погади една свиня на плажа, с 4-5 горнища. На нея мязам.
Много се смях, Лианка, стига де, чак пък свинята-майка от Ну погоди?! hahaha
За водата, знам че за Розовия Девин, няма проблем никакъв! Проблемът е за Торн Спринг, че може да се ползва 1 ден и после трябва да се изхвърли, каквото остане! Даже от Девин-а давам на малката без да я преварявам да я пие! Peace
Не стига че им търпим капризите и им угаждаме, ами и неблагодарни мъниците. Цяла сутрин повтаря-"мама жаба, мама жаба".  Twisted Evil
Тивиа, ами то си е благозвучно, виж може поет да стане! Crazy Joy
Тези дни много тежки ни дойдоха, малката вдигна температура и е със супер гадно раз*стройство по 5-6 пъти на ден! Sad Днес едвам смогвам да дменям памперс и пак окъкана Cry В резултата на това, дупето на милото му е вече почти разранено, хем я сменям веднага, но... Пуснахме кръвна картина, Слава Богу, всичко е наред, док каза,че явно е чревно верусче, откъде го е пиптала, то не че няма откъде като лапа ВСИЧКО наред, ама много гадна работа! Гледам го милото като парцал, не иска да яде нищо, даже кърма не иска, незнам какво да я правя!
Момичета, моля ви споделете какво да я прявя с това ядене?!Страх ме е да не се обезводни душичката ми! Давам и с 1000 зора ентерол, но като гледам няма особен ефект! Незнам дали не трябва да й пусна за изследване от ак*то?! newsm78
Извинете, че така се жалвам, но много ми е мъчно и не мога да я гледам като е болничка! Praynig
Иначе и ние сме в отбора на неспящите вечер, снощи оново имахме среднощна игра в 4.30 ч. ...незнам вече...имам неистово желания за малко разнообразие и мен май ме е налегнала лекинка депресийка!

# 65
  • Русе
  • Мнения: 7 803
От доктор знам че Ентерола се дава на едно със Смекта. А когато Гого с морбилито се обезводни давах едни прахчета дето се разтваряха във водата му и те много ми помогнаха. Ама пуста му старост сега не се сещам как се казваха.  newsm78 newsm78 newsm78
Хидратин Алфа бяха. Урааа, сетих се.
Дано се оправи малката принцеска  Praynig

# 66
  • Мнения: 1 955
Галя, имам едно такова пюренце  купувано от Кауфланд, сега го погледнах.
Пише, там под БГ превода, страна произход: Германия  Peace

# 67
  • Мнения: 87
От доктор знам че Ентерола се дава на едно със Смекта. А когато Гого с морбилито се обезводни давах едни прахчета дето се разтваряха във водата му и те много ми помогнаха. Ама пуста му старост сега не се сещам как се казваха.  newsm78 newsm78 newsm78
Хидратин Алфа бяха. Урааа, сетих се.
Дано се оправи малката принцеска  Praynig
Да миличка и Смекта се мъча да давам, но и нея не я иска! Много ти благодаря за инфото  Hug, ей сега пращам мъжо да ги купи тези прахчета!

# 68
  • Мнения: 528
Само да се похваля, че Теди освен че седи стабилно вече, може да става от лег до седнало положение, върти се като пумпал  Joy за секунда не мога да го оставя без надзор, абе голяма лудетина е и е много любопитен всичко да види, да пипне, да сложи в уста (всъщност нищо необичайно вие си имате поне по едно подобно вкъщи  Mr. Green).
това все едно за моя син си го казала същия е и от два дена е кисел та се нетрае.Долните два са се хванали за ръчичка и ще избият заедно .Чажа с дентинокс и давам дентерокинд но единствено бъджи гащите ни оправят да не плачеме а да се смейкаме.Днес го изтормозих милото и сега заспива сигурно ще откара поне 2 часа.Аз също съм всеки ден нон стоп във ФБ но и тук чета.Когато млънчо спи де.ИНаче при нас нищо ново.За съжеление не говори а крещи и издава нещо като брърррррррррррр бужжжжжжжжжжж и лиги до петите има след това.Ако му кажеш кажи мама-той свива умручета смръщтва вежди  и произнася нещо като буффффффффффффффффффффффф Joy hahaha hahaha а тате е скачане в проходилкат адо небето и протягане на ръчички , а кака е  Laughing от уши до уши и ако е в проходилката гази на ред докато не я сгащи в ъгала и се опитва да я целуне с отворен ауста.А какви целувки дава чак мъжа ми да завиди.Като отвори една уста направо бузите ще ми изяде.Н
Менюто ни е :
6-7.00 мляко 180 мл
11.00-каша,попара 150-180 мл на око е горе долуКато ги редувам през ден
14-15.00 зеленчуково или месно-180г като ги редувам през ден с половин жълтък
18-19.00 кисело мляко с натрошени бисквити или плодово пюре с малко бисквити и настъркан плод
22.00 мляко 180 мл.Рядко са 5 яденета на ден повечкото пъти са по 4 пъти и по 200 мл сок на ден.БАня и нани.
С бабите мног ообича да си говори щото те му говорят на бебешки а аз като на възрастен и той милия се обърква.И на мене ми се иска да ми каже МАМО а не Бууууууууууффффффф.)АМа ще го дочакам този момент.От два месеца милия не съм го водила на консултация щото на ли не даваха по едно врем е,после се разбоя тамън се оправи и те дойдоха празници и сега трябва да ни бия третия пентаксин и още нещо.Да не говориме че и изследванията личния тогава не ми дае за 6 месеца който се правят та другата седмица стига да е здрав че от 2 седмици имаще стичащи се сополи и кашлица която чак го даваше но да чукна на дърво smile3538 smile3538 smile3538 сме добре.
Гал за пюретата взех му две на ДОбри н есе мръщеше като си ги изяде ама не погледнах кой ги произвежда.Виж в чичко Гугъл като напише името на пюретата какв още ти излезе.
Мама Мира оставиги бабичките.АЗ каката съм извеждала добре облечена на минусови температура -на вън и бели мечки нямаше,щото тя ми е есенно бебе -септември месец и тя беше тогава на 4 месеца и си излизах и на бабичките ,клюкаркит ето квартала им казвах "че ако е тяхно внуче или дете да си го гледат както искат това е мое и ще си го гледам как ми е кеф"Е верно казваха ми устатница ама на мене не ми пука.Данък обществен омнение не плащам.
Говорите за детска кухня и аз мисля да запиша моя има една тук долу до нас където живея мога и по пантофи да ходя да я взимам.
Какво трябва за детската кухня момичета,освен бурканчета и колко бройки  икапачки
изчезвам че  езаспал седнал в леглото си и около него играчки да го оправя.

# 69
  • Мнения: 1 955
Разрових се тези пюрета. Немски са, правят се за Кауфланд. Имат и каши, и АМ.
Ето и две теми от архива:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265879
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268786

Смектата е гадна на вкус много. Ентерола е за предпочитане при децата.

# 70
  • Мнения: 142
Здравейте и от нас  Grinning
Аз също мога да изкажа мойто бебе - лошо е тези дни! Цял ден мрънкане и крещяне , а през нощта никой не спи както трябва и резултат - мрънкащо бебе и изнервени родители ! Ама се надявам да приключи скоро това положение че лекинко взе да ми писва вече... no
Иначе поне тези дни татито почива и ми помага с гледането на дребното зверче ,...та аз имам време да почета из форума...
Първо съжалявам за Минолтичка че си е замразила акаунта...ама гледам на първа страничка Бо май го няма нито на снимките нито на рожденните дати...може и аз да недовиждам де... Sad
А иначе ако разбирах и аз бих се включила за новия колаж...но....не се сещам...
Аз да питам има ли бебета дето не казват нищо още?? Че мойто нищо не казва освен гу ,бу , ву и ей такива...няма тата ,няма мама и тем подобни,...
Иначе глкедам че обсъждахте седенето...ами седи си  даже пълзи а от известно време се изправя ,че и се пуска смело с надеждата да се задържи прав ама не му се получава и тупва  hahaha hahaha 
За кухнята - вече яде ! Много му харесва ! Обаче като гледам в София какви записвания и какво чакане пада... ooooh! 
За гърдите и моите си останаха големи ама то и килата не са ми малко де...
А розовия Девин и аз давам от време навреме , като купувам 11 л и седи около седмица отворен , защото и ние я пием , но не съм се замисляла за това колко време трябва да е отворена бутилката...

А за това че си изкарваме децата когато е студено си е лично наша работа! Мен лично хич не ме интересуват бабките в квартала - като им е студено те да седят по цял ден вкъщи ! Зимен сън да спят ако искат  Mr. Green ние сме вън  Mr. Green

Ами това е май ....извинявам се за дългия пост  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 16:10 от diveto

# 71
  • Мнения: 113
Относно бурканчетата при нас искат два броя от по 400мл. от тези с широкото гърло - навремето предимно в такива продаваха мармалади. Мен като ми обясняваха не можах да се сетя докато не ми ги показаха. Трябва гърлата им да са подходящи за винтови капачки. Малките бурканчета от 190 мл. мисля такива от пюре ама пак с винтови капачки, не от тия еднократните. Може да си купите и буркани и капчки нови от пазар или магазин за хранителни стоки.
Вие сме с температура и вече с антибиотик. чао
и да се пазите

# 72
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И ние от събота сме така. Нещо като разстройство ... ама не съвсем. На моменти е почти течно, после става като рядко до средно гъсто пюре ... На фона на предишните дни, в които е имал по 2/3 изхождания, и то на барабонки, това оакване, до посиране вече 6 дена по 5-6 пъти на ден, започва да ме притеснява и мен. А скоро пуснахме изследвания и излезнаха чисти /кръвната картина/. Май от ангинен вирус, минаваме към нещо ентеро. Дано свършва вече, че гъзето й стана на решето. Зачервено с  изпръхнала кожа и пъпчици. И аз давам Ентерол, но ще опитам и прахчетата на Ели Хидратин Алфа .

# 73
  • Мнения: 1 955
Веси, той Хидратина се дава за възстановяване на водно-солевите загуби в комбинация с Ентерол, например.
Не е за самостоятелно лечение на диария.
Другите прахчета, аналог на Ентерола, са Хидрасек.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Права е Дикси.
Хибратина е за обезводняването което може да се появи от разтройство или повръщане. Не ги лекува.
Има и едни билкови за възстановяване на стомашната флора и фауна (  Laughing) Лактофлор, ама за тях питайте джи-пи-тата си. Аз давам винаги от тях за разстройство щото били по-хубави от Ентерола.

Общи условия

Активация на акаунт