Барселона 2010

  • 80 687
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Купих си от книжарници Хеликон джобен пътеводител за 10 лв с карта! Peace

# 16
  • Мнения: 2 697
Да, споменавали сме тоя пътеводител - на Софтпрес е, има го наличен и в сайта на издателството, както и в други онлайн-книжарници Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 10 065
Гледката от колоната на Колумб наистина е хубава. Но на мен много ми хареса от Монжуик гледката, която се разкрива към града Simple Smile
Аз не съм от най-големите фенки на Гауди, но Ла Педрера е прекрасна, за мен най-хубавата му сграда...останалите са ми малко твърде шарени, но Каса Мила е много красива. Отвътре също си заслужава, много е интересно Simple Smile

# 18
  • Мнения: 672
В Саграда Фамилия не виждам смисъл да се влиза, освен ако не искате да дадете своя дял за завършването й. Предполагам все още е като строителна площадка. Ако имате нерви, може да изчакате да се качите на асансьорите и да се полюбувате на града от малко по-височко.

Аз останах очарована от Саграда Фамилия. Взехме си аудиогид. Без него е безсмислено да се разглежда. Има на на английски, немски френски и руски.
Обясняват подробно значението на всеки елемент, без тях не може да се разбере идеята на Гауди. Това е едно от нещата, с който ме впечатли Барселона.

До статуята на Колумб има морски музей. Ако имате време - не го пропускайте!  Hug

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 16:58 от diemma

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
пътувала съм само с агенции, и тази година за пръв път искам сами да си организираме пътуване до Барселона,  при условие, че нямам кредитна карта, как мога да резервирам хотел

# 20
  • Мнения: 1 894
Може и с някои дебитни, напр. Виза електрон или Мастеркард.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 065
Мастъркард е кредитна. Може би Маестро имаш предвид?

# 22
  • Мнения: 1 894
Мастъркард е кредитна. Може би Маестро имаш предвид?

Имам дебитна Мастеркард в евро. Ето тази.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 065
Брей! Не знаех, мерси Simple Smile

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
някой ходил вече в Барселона, може ли да ми препоръча приличен тризвезден хотел на хубаво място

# 25
  • Мнения: 672
Ние бяхме тук: http://www.confortelhoteles.com/es/hoteles-en-barcelona/hotel-co … el-barcelona.html
Останахме много доволни от хотела. Идва малко скъп, но често правят сериозни намаления.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
diemma, вие колко платихте, на мен за 5 нощувки за двойна стая ми даде 500 евро, което никак не ми се вижда скъпо, излиза по около 100 лева на вечер на човек, не ми се вижда скъпо, на хубаво място ли е, ти кога ходи

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 11:50 от asya02

# 27
  • Мнения: 672
Малко под 500е платихме за 5 нощувки, но има периоди в които за 5 нощуки искат над 1000е.
Бяхме там миналата година  март. Хотелът се намира близо до олимпийското пристанище. Има метро станция наблизо, и това беше много удобно.
Имаше много удобства, част от които не ползвахме - фитнес , басейн, интернет зала.

# 28
  • Мнения: 262
И аз планирам живот и здраве Барселона и Валенсия , само че  в края на септември.

Ще ми се да отскочим и до Андалусия , понеже ми е отдавнашна мечта , но май няма да има време за там.

Според вас за колко дена може да се разгледа Барселона обстойно и на спокойствие ? 5-6 дена ?

# 29
  • Мнения: 94
Здравейте момичета. Да се включа и аз в темата ви, че имам и питане.
Първо да кажа - напоследък за резервации ползвам eй този сайт: www.hotelopia.es/ Избираш си език, дати, ориентир за местонахождение и т.н. Примерно за авторката на темата пуснах от 18 до 23 юни, 5 нощувки, горе-долу в района на Plaza Catalunya и ми излизат цени от 770 до над 1000 евро общо, вече зависи и от категорията и от разстоянието. Ползвах ги миналата година лятото за Мадрид, сега ще ги ползвам за хотел в Чепеларе, защото ми излиза по-евтино през тях, отколкото директно резервация от нашия хотел. Дано да свърши работа на някой.
А въпросът ми е, с молба някой да ми помогне и насочи,: отзиви за тази екскурзия, която включва и Барселона: "От Рим до Барселона и Френска Ривиера:
с автобус и круизен кораб: Неапол-Рим-Барселона-Ница-Монако и Монте Карло" 11 дена. Няколко турагенции я предлагат 3-4 пъти в годината.
Мерси предварително.
The_Sunrise, съветът ми е да направиш всичко възможно да видиш Андалусия, има вътрешни организирани екскурзии от 4-5-7 дена. Ако ще ходите за пръв път в Испания, направо Валенсия може да си я пропуснеш. Андалусия е една от основните "съставки" на Испания, там направо попадаш в приказките от 1001 нощ.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 21:42 от bea70

Общи условия

Активация на акаунт