"Дързост и красота" 56 - Чичо стана зет на мама

  • 30 417
  • 693
  •   1
Отговори

Анкета

Има ли право Ридж да бъде толкова категоричен по отношение на връзката между Рик и Фийби

Опции:

# 45
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Да видим сега в речника. Лицемерие:поведение, при което злонамереност  се прикрива под маската на чистосърдечие и доброжелателност.  
В този смисъл да ми кажете в какво е лицемерна  Тейлър в случая, че не разбирам. Към Торн ако е- всички разбрахме, че чувствата й не са любов, а дълг, чувство за вина, желание да помогне.
Към Ник- може би сега се зараждат някакви чувства, но къде тук има злонамереност newsm78Или го прави, за да нарани  крехката му душа Thinking
И за Рик да кажа. Верно, че е бил коректен във връзките си с жени. (То май всички мъже в сериала са такива.) Но той на няколко пъти влиза  конфликт с Ридж - натяква му, че не е истински син на Ерик, състезава се с него в управлението на компанията, ходи на уроци при Масимо. Май оттогава е непиязънта му към Ридж

# 46
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Лицемерието е синоним на двуличието...Нека да не е лицемерна по определение, нека е двулична Peace Все тая. Как се нарича поведение, при което щедро осъждаш грешките на другите, а след това съвсем тихичко вършиши абсолютно същите неща без притеснение?

# 47
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Хайде на кафе

Осъждала ги е някога...Няма ли право на развитие

# 48
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Осъждала ги е някога...Няма ли право на развитие

И още как Crazy Нека си спомним сцената, след връщането на Тейлър за втори път от мъртвите Crazy Сцената между нея и Брук. Тогава Т говореше за психични разстройства чак... Crazy
Е, страхотно "развитие" Crazy Нека се развива, все пак е интересно как към собственото си поведение не отправя никакви упреци и го намира за нещо съвсем в реда на нещата. Tired

# 49
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Че кой от сериала сам си търси кусури? Само Стефка от време на време уж се "усеща", обещава да се промени и после- "Погледнал се Илия-пак в тия"

# 50
  • Мнения: X
Марси, мерси за кафенцето!Страахотен сервиз...  аз все такива неща забелязвам....    Mr. Green

Така:Установихме,че Тейлър не е лицемерна,защото не е злонамерена.Това точно никога не е изпитвала към никого!

Дали е двулична?Да,донякъде двуличие е да казваш едно,а да правиш друго.Но кога Тейлър е казвала "Аз съм безгрешна,аз съм идеална,аз съм светица..."  
Това ,което аз помня от думите й ,беше че й е омръзнало да я възприемат като идеалната жена, че и тя прави своите грешки ...
Да,осъждаше Брук,но нима нямаше право?На фона на Брукините похождения,развлечения ,годежи,сватби,разводи и раждания на деца с неуточнен баща,Тейлър е направо цвете...

Защото,тогава,когато за последен път я осъди,какво беше направила Тейлър?
Секса с Джеймс на хижата и ...оная уж връзка с Торн,която всъщност беше идея на Торн и Брук , не на Тейлър.А тя се съгласи и се поддаде в опит да защити себе си и нероденото си дете.
И брака й с Рич,на когото роди три деца.

Да не описвам живота на Брук до този същия момент,че няма да ми стигнат страниците...

Та ,защо да не я съди?
Виж,ако сега се опита да има същото отношение към нея,най-малкото би ми било смешно.
Макар че това го казвам и на фона на бъдещите събития.Защото до тук все още нищо не се е случило.    Laughing  

# 51
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Това ,което аз помня от думите й ,беше че й е омръзнало да я възприемат като идеалната жена, че и тя прави своите грешки ...

А защо така са я възприемали? Защото такава се е показвала Crazy Елементарно...Доста години, преди да и омръзне да е "нумеро уно" в света на ДиК, се наслаждаваше на тази си свой образ...противопоставяше фалшиво изградения си образ (защото всъщност в последствие разбрахме, че това е било само маска, нали? ) на този на Брук и пак стъпвайки върху него изтъкваше по един или друг начин, колко е по-добра... Crazy

Ами за мен не е нормално да сочиш с пръст грешките на другите, след като знаеш че самия ти не си по-различен. Може да не правиш същите грешки, но да правиш други...също така нараняващи.
Значи Тейлър беше с Рич, беше с Торн, сега залита към Ник...защо сега не се сети за психични разстройства в областта на любовта и обвързванията?

Краси, всеки има оправдание за действията си. Както се казва - оправданието е като Д-то, всеки си го има. Но защо причините на Тейлър за правенето или неправенето на нещо да са по-основателни от тези на Брук? Tired Това не разбирам... Crazy

# 52
  • Мнения: X
Това ,което аз помня от думите й ,беше че й е омръзнало да я възприемат като идеалната жена, че и тя прави своите грешки ...

А защо така са я възприемали? Защото такава се е показвала ....

Краси, всеки има оправдание за действията си. Както се казва - оправданието е като Д-то, всеки си го има. Но защо причините на Тейлър за правенето или неправенето на нещо да са по-основателни от тези на Брук? Tired Това не разбирам... Crazy
Ами,определено всеки иска да го възприемат от добрата му страна...
Нима Брук е казала за себе си някога "Аз съм лоша,лицемерна,сметкаджийка и т.н.....!"
И тя иска да я възприемат като добрата майка,съпруга....оправдава всичките си постъпки и винаги се опитва да се изкара невинна...
И това е заложено в човека.
За причините не казвам ,че са по-основателни.
За мен лично няма основателна причина да сменяш братя,бащи,синове и прочие мъже...
За нито една жена,било то на филм или в живота.

# 53
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Бриджит и Фийби общуват, докато Фийби пробва дрехи. Очевидно е, че Фийби е влюбена в Рик. Иска от сестра му информация за него, но не престава да говори колко невероятен е той.Всичко, което прави Рик се струва на Фийби най-забавното нещо.
Междувременно и Рик казва на Стефани, че подкрепя майка си, но не иска тя да бъде с Ридж.Тя изказва мнение, че е взел много правилно решение да дойде и да работи в семейната компания. той обвинява Стефани, че заради нея е изгубил всико, което е създал във "Форестър интернешънъл". Целият му труд е отишъл на вятъра."Ти наистина би искал майка ти да беше останала омъжена за Ник, нали"-казва му тя. Той предупреждава Стефани, че трябва да внимават с Ник-той не ги съди, говори двусмислено, значи крои нещо.
След като Рик излиза, Стефани си припомня разговора си с  Ник.
Ник и Джаки се опитват да убедят Ивет да продаде компанията.В крайна сметка, Ивет е изкушена и се съгласява да продаде. Джаки е във възторг. Докато се радва, влиза Стефани, веднага забелязва смущението им и пита какъв документ току-що скри зад гърба си Ник. Казва им, че каквото и да правят, тя ще разбере.
Ивет се стреми да избегне въпросите на Стефани, като пита коя от компаниите ще задържат  „Forrester Creations line” или „”Forrester Originals line”. Тогава Стефани подозира, че Ивет се е срещала вече с Джаки и Ник. След като кани Ивет на вечеря и тя отказва, Стефани разбира, че има нещо гнило в срещата им с Ник и Джаки. Веднага отива и казва на Ридж, че е видяла Ивет при Ник и почти е сигурна, че са й направили оферта. Ридж безгрижно я успокоява, че вероятно Ивет е останала глуха за предложението на Мароне. Стефани е сериозно обезпокоена - "На тръгване Ивет взе ръката ми и пожела късмет на мен и цялото семейство. Това не е нормална реакция.Не знам, имаше нещо"
Фийби е обезпокоена от Рик, казва му че тя не е играчка, с която да си играе, боли я от репутацията му на женкар. (хайде сега пък-женкар)По-късно разговаря със Стефани и пита как да намери своя принц. Стефани я уверява, че Ник е истинският враг, така че да не се сърди на Ридж.
В това време Рик казва на майка си, че Ридж е застрашил живота му, ако той пресече границата с Фийби. Въпреки това Брук го насърчава да прекарва повече време с Фийби. "Ами Ридж?"-пита Рик."Аз ще уредя нещата"-успокоява го майка му.
След това Рик се оплаква и на Ник, че Ридж го е заплашил. "Форестър е заплашил да те убие?"-чуди се Ник. "Той не е Форестър, аз съм Форестър" - избухва Рик. "Ние не сме роднини"- брани се Ник. "Ето това е общото помежду ни"-намират двамата общ език. Ник предупреждава, че ако върви срещу семейството, ще го изолират под влияние на Ридж.
Брук иска обяснение от Ридж за заплахите и те доста бурно обсъждат отношенията между децата си. Брук му казва, че е добре да прекарват повече време заедно, но Ридж е категорично против. "Стига вече звезди, стига вече дуети "- предупреждава Ридж.За негов потрес Брук обявява, че е на страната на Фийби и Рик и ще ги подкрепя да задълбочат отношенията си.

# 54
  • Мнения: 4 496
       

В ДиК предстои:


             
              Фийби разпитва една манекенка дали Рик излиза с колежките ́и. Когато манекенката започва да търси химикалка в джоба на сакото на Рик, от там изпада самолетен билет за Париж. Фийби се разстройва, когато вижда, че е за следващия ден.
              Шейн идва в офиса на Рик. Фийби е много изненадана, когато го вижда. Той гордо обяснява, че най- сетне е постигнал нещо, и ́и подава визитната си картичка. Казва ́и, че е станал помощник офис мениджър и я кани на вечеря в кафе “Рус”. Рик ги наблюдава с ревност.
              В заведението Фийби вижда Рик в компанията на една манекенка. Тя разсеяно слуша Шейн, който ́и разказва, че е решил да издири биологичната си майка. Незаинтересоваността и отношението на Фийби го обижда. Когато тя отива до тоалетната, Рик я пресреща. Фийби го пита за билета до Париж, той казва, че го е отменил още преди седмица.
              Пам се подготвя за заминаване, но Ерик иска първо да говори с нея и Стефани. Той предлага на майка им Ан луксозен апартамент с пълно обслужване, а на Пам- да се нанесе в къщата за гости. Стефани не е особено доволна от идеята му.
              Ник се подготвя да сключи договор с поредния дистрибутор на Форестърови.
Ерик щедро предлага на Пам кола с шофьор. Тя обаче иска също нов гардероб и да бъде модел на “Форестър”. Ерик приема всичките искания без уговорки. Стефани ги изненадва в задушевна поза.
               Дистрибуторът Харви Голдън се съгласява да продаде фирмата си на Ник, но го предупреждава, че тя може да му излезе твърде скъпо. Ник приема всичките му условия.
              Рич разкрива пред Стефани тревогата си за задълбочаващата се връзка на Рик и Фийби. Тя е ужасена.
              Джаки наминава в офиса на Ерик, хвали новите модели. Тя се чувства виновна заради плана на Ник да провали Форестърови.
              Торн се обажда на Ерик разтревожен, че е заварил магазина на Голдън затворен.
             Стефани посещава Ник в офиса му и го разпитва какво е замислил. Дразни го, че ще се провали, защото не знае нищо за модната индустрия.
             Преди самото начало на ревюто на “Форестър ориджиналс” един репортер научава, че от “Форестър криейшънс” ще направят изявление и всички журналисти изоставят събитието и се втурват към другата фирма. Най- накрая и Форестърови научават за очакваното изявление във “Форестър Криейшънс” и включват телевизора. Те са шокирани от новината, че Ник е изкупил дистрибуторската им мрежа и я е присъединил към “Джаки М”.
               След първоначалния шок Стефани отива да се срещне с Ник въпреки съвета на Ерик да не го прави. Тя моли Ник да не наказва цялото ́и семейство заради нея.
               Форестърови се чудят откъде Ник е намерил пари да изкупи дистрибуторската мрежа. Фелиша предполага, че той вероятно е натрупал много дългове. Рич предлага да започнат да продават моделите си на универсалните магазини, а Ерик- да открият собствени магазини в цял свят. Рик го подкрепя, Рич отказва да участва.
               Тейлър се радва на розите, изпратени от Ник.
               Брук иска от Ник да прекрати войната с Форестърови. Той отговаря, че става дума за бизнес. Тя е изненадана, че той ще празнува Свети Валентин с Тейлър.
               Брук смайва Рич с новината, че се опитва да уреди продажбите на “Форестър Ориджиналс” в бутиците на “Джаки М”.
               Рик оставя съобщение на гласовата поща на Ник, че иска да се срещнат.
               На хижата Форестърови обсъждат идеята за мрежа от бутици. Рич съобщава, че Брук е предложила на Ник да продава моделите им. Стефани е против.


# 55
  • Мнения: X
Марси,Логан,     newsm51

Гледайки днес,ми хрумна ....Когато Рик се заиграваше с Амбър,сватби,деца...Фийби беше ли родена?    newsm78
Чичо Рик не трябва ли да е на ...около 35?
Защото в този случай и аз ще бъда против да се заиграва с детето ми!

А за Ничу и Мадам Джакита...нямам думи.Тя все повече заприличва на змия...и дубльорката много спомага за това...     Joy    с този мазен гласец....Ужас!

# 56
  • Мнения: 4 496
Гледайки днес,ми хрумна ....Когато Рик се заиграваше с Амбър,сватби,деца...Фийби беше ли родена?    newsm78
Чичо Рик не трябва ли да е на ...около 35?
Защото в този случай и аз ще бъда против да се заиграва с детето ми!


Според родословното дърво Рик се заиграваше с Амбър /там за бебето, дето уж беше негово/ през 2000 год. Фийби е родена  септември 1999 год. Crazy А самият Рик- 1990 год.  Crazy

# 57
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Ами,определено всеки иска да го възприемат от добрата му страна...

Така е, съгласна съм. Всеки се опитва да показва най-доброто от себе си, но само в началото. Тейлър за разлика от всички останали в този филм се открояваше със  своята постоянна "безгрешност". А това не е нормално и винаги се оказва, че има нещо гнило зад една такава история. Когато полагаш съзнателно усилия да градиш образ, който е фалшив, всичко, което си казал и направил през това време се обезценява и олеква.  Както се казва на Тейлър никой не и е виновен, че се правеше на нещо, което не е. За мен непростимото в поведението и е точно факта, че приемаше образът за пред другите като истинен, въпреки че самата тя е знаела през цялото време, че не е такава. И стъпвайки върху чуждите грешки доказваше колко е "различна".

# 58
  • Мнения: 0
Ами,определено всеки иска да го възприемат от добрата му страна...

Така е, съгласна съм. Всеки се опитва да показва най-доброто от себе си, но само в началото. Тейлър за разлика от всички останали в този филм се открояваше със  своята постоянна "безгрешност". А това не е нормално и винаги се оказва, че има нещо гнило зад една такава история. Когато полагаш съзнателно усилия да градиш образ, който е фалшив, всичко, което си казал и направил през това време се обезценява и олеква.  Както се казва на Тейлър никой не и е виновен, че се правеше на нещо, което не е. За мен непростимото в поведението и е точно факта, че приемаше образът за пред другите като истинен, въпреки че самата тя е знаела през цялото време, че не е такава. И стъпвайки върху чуждите грешки доказваше колко е "различна".

Абсолютно!   bouquet Това й коства и брака.

# 59
  • Мнения: 0
Гледайки днес,ми хрумна ....Когато Рик се заиграваше с Амбър,сватби,деца...Фийби беше ли родена?    newsm78
Чичо Рик не трябва ли да е на ...около 35?
Защото в този случай и аз ще бъда против да се заиграва с детето ми!


Според родословното дърво Рик се заиграваше с Амбър /там за бебето, дето уж беше негово/ през 2000 год. Фийби е родена  септември 1999 год. Crazy А самият Рик- 1990 год.  Crazy


Значи Рик е играч от 10 годишен...  newsm78 Shocked

Общи условия

Активация на акаунт