Времето лекува ли наистина?

  • 4 618
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 517
На Криско Мамата, и аз изгубих майка си преди година...
Не само, че не е спряло да боли, а и болката става все по-голяма. И да- по празници е най-тежко.
Но те са с нас, миличка. В сърцата и душите ни. Голяма част от тях не е изгубена. hug

# 16
  • Мнения: 702
Не!
Татко почина преди почти четири години. Още дори не мога да го осмисля и да осъзная, че го нма вече, че никога няма да го видя, сякаш винаги е до мен и всеки момент ще се обади.. Tired
Иначе любовите..За тях не знам, може би с времето болката отминава или се притъпява, не мога да кажа, защото откакто татко почина не мога да обичам истински, просто някак си всичко е безсмислено и насила. Затворих сърцето си за много неща и за много хора. Понякога си мисля, че обичам, а понякога че цял живот ще живея в празнота.

# 17
  • Мнения: 4 965
Болката не изчезва, просто толкова много свикваш с нея, че на моменти забравяш какво означава да те боли наистина.
Тази година ще станат 7 г., откакто загубихме сина ни - празнината си стои - мислено си представям как щеше да изглежда, какво щяхме да правим заедно, как щеше да се радва на сестрите си, как щяха да беснеят заедно, но пък нищо не мога да променя и животът продължава. Не съм човек, който живее с миналото, а с настоящето и бъдещето.
Родител не съм губила (дано още дълго време са ми живи и здрави), но точно година след сина ни почина свекър ми и виждам как мъжът ми още има нужда от него, като баща...

# 18
  • Мнения: 796
Re: Времето лекува ли наистина?

Според мен - не, когато става въпрос за загуба на близък и любим човек. Не мога да кажа, че съм свикнала с болката - какво означава да свикнеш с нея? Иска ми се поне малко да намалее - но това уви не става Sad

# 19
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Аз се научих да живея с хубавите спомени - шеги, закачки, усмивки. Годините, прекарани в обич,  са повече.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
липсват ти завинаги... Нищо и никой не ги заменят. И няма как друго да е.
А болката... тя с времето ту се притъпява, ту се обостря. Няма правило...

Общи условия

Активация на акаунт