Колко време е майчинството?

  • 8 020
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,преди всичко се извинявам,ако тази тема я има някъде!Искам да попитам колко време е майчинството,тъй като всеки който попитам ми отговаря по различен начин.Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 227
Високо платеното майчинство /получаваш 90% от средно нетното си възнаграждение 1 година назад/ е 410 дни, 45 дни преди термин до 1 годинка на детето. След това до навършване на 2 години на детето получаваш по 240 лв. на месец. След това имаш право на 6мес. неплатен отпуск, бащата също.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Високо платеното майчинство /получаваш 90% от средно нетното си възнаграждение 1 година назад/ е 410 дни, 45 дни преди термин до 1 годинка на детето. След това до навършване на 2 години на детето получаваш по 240 лв. на месец. След това имаш право на 6мес. неплатен отпуск, бащата също.

Мног точно е написано.Първите 9 месеца взимаш 90% от заплатата,която си получавала.Колкото по-голяма си се осигурявала,толкова по-добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 20 231
Да допълня горните постове, майчинство получаваш само ако имаш 12месеца осигурителен стаж през живота си и в момента на излизане в 45 дневен болничен преди раждане си на трудов договор.

# 4
  • Мнения: 18
Да аз ги имам тия 12 месеца.Благодаря ви,но искам да попитам и още нещо,вярно ли е,че ако го пусна на ясла отпускът ми по майчинство се прекратява и трябва да се върна на работа Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 525
Да аз ги имам тия 12 месеца.Благодаря ви,но искам да попитам и още нещо,вярно ли е,че ако го пусна на ясла отпускът ми по майчинство се прекратява и трябва да се върна на работа Rolling Eyes

Да

# 6
  • Мнения: 2 447
Момичетата са ти казали.Ако имаш трудов договор имаш право на 2години платено майчинство.Като първата взимаш 90% от заплатата,а другата 240лв.И да,ако пуснеш детето на ясла,трябва да се върнеш на работа,в противен случай ти спират майчинството.

# 7
  • Мнения: 18
Благодаря ви

# 8
  • Мнения: 3 571
И ако си в болничен при общо заболяване през втората година, имаш право на 50 процента от тези 240 лв.
В темата "Майчинството - счетоводно" можеш да задаваш свободно въпросите си, много са отзивчиви

Общи условия

Активация на акаунт