Кога избиха зъбките?

  • 10 473
  • 221
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 61
  • Лондон
  • Мнения: 122
Първото зъбче изби на 7,5 мес. и веднага след него изникнаха още 3 зъбчета.Температура не е вдигал,но много мрънка и постоянно си ги чеше.

# 62
  • Мнения: 48
На моята дъщеричка и избиха 2 зъбчета едно след друго,доста раничко - 4 м. и 15 дни, но има деца на нейната възраст на които по късно им изби първото зъбче,а вече са с повече зъбчета от нея. Знам,че има повод за притеснение,ако до 1 г. и 2-3 месеца не е избило,нито едно. На моята племенница,също много късно и изби първото зъбче,но вече е на 2 годинки и е с почти (без 1-2 зъба) пълна уста с заби  smile3521. Към 1г. и 9-10 месеца,всяка седмица започна да вади зъбки,понякога дори и по 2.

# 63
  • Мнения: 1 558
Здравейте.Дъщеря ми е на 1 година и 4 месеца ,а има само 6 зъба! Нормално ли е или трябва да се консултирам с лекар? Благодаря Ви!

Нормално е,сина ми на тази възраст имаше 4 зъба Wink

# 64
  • Мнения: 42
Здравейте мами, бебка е на 11 месеца и все още няма зъбки. Досега не се притеснявах, защото от доста време много лигави, силно си чеше венците....Все повече обаче започвам да се замислям - всичко родени с нашето бебче вече имат минимум 2. Пишете кога са ви поникнали...

# 65
  • Мнения: 2 337
Нашетп първо зъбче поникна на 11 месеца без 1 седмица.В момента има вече 5 Simple Smile
На дъщерятана кумата са и поникнали чак на година и 3 месеца, а на една от колежките на нейното дете - на година и 4 месеца.
Не се притяснявай от това, че още няма зъби, човек без зъби няма  Wink

# 66
  • Мнения: 1 475
Ами наскоро гледах едно предаване, в което говореха точно за това, и незнам зъболекарката, която обясняваше доколо е компетентна, но каза, ако до 1 год, детето няма нито един зъб да се направи консултация със зъболекар,  не било нормално!

Но гледам ,отгоре майката,която е писала, го опровергава това, така,че незнам! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 125
На моя син първото зъбче излезе на 11 месеца и половина,второто на 12 месеца,и все още си е само с 2 зъбчета.Не се притеснявай,всичко е индивидуално Simple Smile Hug

# 68
  • Мнения: 2 447
И на моят син първото зъбче излезе точно на 11м. Не се притеснявай,нормално е.

# 69
  • Мнения: 468
 Първо би могла да провериш дали се напипва зъбче под венеца, понякога дори се виждат. Ако има все някога ще избие. В случай, че не се напипва или вижда нещо се посъветвай със стоматолог. Може да се направи снимка и да се установи наличие на зъбни зародиши(май така се наричаха). Инак поникването на първото зъбче след годинка не е прецедент, както има и деца, които се раждат със зъби.

# 70
  • София
  • Мнения: 72
На сина ми му изби първото зъбче седмица преди да навърши годинка, но след  това вече излизаха доста бързо. На племенницата ми на 1г и 3м. изби първото зъбче.

# 71
  • Мнения: 1 354
На племеницата ми и изби първото зъбче точно когато навърши 1 годинка Peaceне се притеснявай, при всяко бебче е различно.  Дъщеря ми и изби първият зъб на 7 месеца, а сега има 2.

# 72
  • Мнения: 2 011
Първите излязоха на 1 годинка. 6 броя наведнъж. Нямаш повод за притеснение.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм чела, че до 15 месец се приема за нормално да поникне първо зъбче.

# 74
  • Мнения: 958
Спокойно  Peace
Първото зъбче на дъщеря ми, излезе точно след първият и рожден ден, а последното точно преди вторият. Ние със съпругът ми, сме били същите, и двамата имаме много здрави зъби, аз съм само с една пломба в устата, той и това няма. Малката засега също върви със здрави зъби, дано е наследила гена.
Ако пък чак толкова се притесняваш, защо не се консултираш със стоматолог.

Общи условия

Активация на акаунт