АКНЕ И РОАКУТАН

  • 157 456
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  Обаче там, където са били, има останали петна... 

Племеникът ми, му изчезнаха и белезите, явно това лекарство и така действа. Иначе беше грозна картинка като синът ми.

# 61
  • Мнения: 711
Ох, дано, дано!  Praynig Обаче кожата определено става мнооого по-добре отпреди. Никога не ми е била толкова мека и нежна, като цяло не съжалявам... А и моето лечение ще е 14 месеца, така, че имам още мнооого време  #Crazy

# 62
  • Мнения: 4
А и моето лечение ще е 14 месеца
Йолка, моля те, обясни поради какви причини ще е толкова дълго лечението ти. Доколкото знам, максимумът е 6-8 месеца. В каква форма е акнето ти? Много ли е тежко, че така е преценил лекарят ти? Прекалено дълъг ми се струва периодът, дори и дневната доза да е минимална... Thinking
Иначе, и аз чакам да се включи някой, който е приключил с лечението си по-отдавна, за да сподели дали ефектът е продължителен. При мен са минали само два месеца откато приключих, тъй че няма да се хваля още, но е факт, че нямам пъпки и черни точки досега.

# 63
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ами май аз  съм най/отдавна приключила лечението  Rolling Eyes Ще станат 2 год . За този период са ми излезли може би 2 или 3 пъпки,който за ден/два и ги няма.
И аз се чудя какво е това лечение за повече от година  Thinking ,аз бях с много тежка форма на акне,но лечението ми продължи 8мес,което знам ,че е максимума(така пише и на листовката на лекарството)Дневната ми доза беше 40мг.

# 64
  • Мнения: 83
Йолка, както е писала по горе, е на много ниска доза дневна, това е друго схващане или по точно препочитание на леакря, зависимост от държавата според мен. Тъй като дозата й е много минимална, е по дълъг периода на лечение.

Йолка, според мен, това, което съм чела, а и лекарят ми каза, че най-малко 6 месеца след лечението не тряба да се правят никакви процедури, като лазер, камоли пилинг и такива, дори трябва и скраб за лице да избягваш. А според мен, ако всичко е наред с курса ти на лечение и не си пипаш пъпките и белезите, те сами ще изчезнат, съдя по себе си, макар че имам още, видимо си личи, че се заличават, тя кожата си ги лекува.


# 65
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нещо ми се струва, че и бенките на синът ми изчезват  newsm78

# 66
  • Мнения: 4
Dorothy, честно да ти кажа, няма да се учудя и на това, защото, ако щете вярвайте, но бръчките ми се поизгладиха. Имах доста дълбоки две на челото, но сега са се поизпънали, а около очите почти не се виждат. Все пак на 33 г. съм и си имах бръчици там, а не съм сменяла крема за очи от повече от година и не виждах кой знае какъв ефект от него. Явно този ретин, ретинол или изобщо витамин А в някаква форма, оправя бръчките.

# 67
  • Мнения: 711
Така, почвам поред. Акнето ми не е в тежка форма, имам много пори, малко от тях са излизали на повърхността под формата на пъпка, обаче мен много ме дразнеше самата грапавина на кожата и колкото повече ходих по козметици за почистващи процедури, толкова повече черни точни и порички се появяваха. Преди бала реших да отида на солариум и по едно време от всички пори започнаха да излизат пъпки и беше нещо ужасно. Избиваше отвсякъде. Допреди солариума си бяха "кротки", само стояха като грапави точици, но след негооо... като наизлизаха... И накрая отидох на дерматолог, много добър уж, и ми предписа това лечение (Roaccutane). И понеже моето акне се дължеше на по-мазна и пореста кожа, лекарката ми сметна, че е най добре лечението е по-продължително, на ниска доза. Защото с мазната кожа борбата  е по-... как да кажа... Не е като да имаш пъпки и като се изчистиш, да спрат да излизат. Мастните жлези работят постоянно. Та затова така се стекоха нещата при мен. И още нещо да добавя: нали знаете, че според килограмите се изчислява колко максимум милиграма Изотретинион, основната съставка на лекарството, може да приемаш без да имам риск за здравето ти. Е, разликата при мен е, че това максимално количество е разпределено за по-дълъг период, на по-ниска доза. Кожата ми спря да се омазнява на първата седмица, не ми излизат вече пъпки, но ще тябва да продължа с лечението, защото при мен е генетично заложена по-мазна кожа, въпреки че както споменах, не съм имала повече от 1-2, в най-лошия случай-3 пъпки. Но след солариума, като ми се отпушиха всичките пори, стана нещо ужасно. А като започнах с Roaccutane, първите 2 месеца бяха най-ужасните на света... Можете да си представите, всичката "мазнотия" наизлезе за отрицателно време... Но сега съм по-добре и се надявам, че може би дерматоложката ще се смили над мен и ще ми скъси лечението... Все пак всеки месец ходя при ея и всеки път ми казва нещо различно... нищо чудно и сега като отида ми каже да ги попия още 1-2 месеца и дотам... Но засега ова е положението... Ако някой се интересува, мога да пратя снимки, защото не съм много наясно как да ги качА ТУК  newsm78

# 68
  • Мнения: 711
Опа, пропуснах нещо  Joy за бенките искам да отбележа, че ми излезнаха цели 2 на корема  Laughing незнам дали е от хапчето, обаче е факт Simple Smile А това лято не съм била на море, така че няма от какво да са излезли... Всякакви аномалии се случват Simple Smile А за бръчиците... Бях чела, че масово по света, защото България очевидно не е част от тозо свят, много хора, т.е. жени, пият Изотретинион за изглаждане на кожата. Наистина има ефект, аз съм на 20 и не съм го усетила, защото нямам бръчки, но от това, което съм чела, наистина има ефект и хората които го пият, пият не повече от 5mg на 2 седмици... нещо такова Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 1 544
Да попитам за едно 3-4 месечно лечение колко опаковки се изпиват?

# 70
  • Мнения: 711
Да попитам за едно 3-4 месечно лечение колко опаковки се изпиват?

Много зависи от дозата...

# 71
  • Мнения: 83
Да попитам за едно 3-4 месечно лечение колко опаковки се изпиват?

Никой не може да каже определено колко ще е лечението продължително, дозата дори и да е една, може да стане друга по времето му. Една опаковка, тука в БГ е от 30 капсули по 20 мг, нямат други мг. Отначало моята беше по 2 на ден, сега е по 1.

# 72
  • Мнения: 5
Здравейте!

Дерматологът ми ми назначи изследвания, след резултатите на който ще започна лечение за 3-4 месеца с Роактуан по 1 таб. на ден.
Не бих казала, че имам акнеична кожа, но се омазнява доста, имам разширени пори и не спират да ми излизат пъпки макар и по 1-2.
Много ме притеснява това, че в началото има обратен ефект лечението. Дерматологът ми каза, че обикновенно това се наблюдава след 14 ден на прием и самите пъпки минават много бързо, но това което пишете вие е направо плашещо  #Crazy Наистина ли е задължително да се случи и наистина ли са тооолкова много пъпките първите месеци? Искам да попитам и дали тази доза от 20 мг 1 на ден се счита за много?
Всички други странични ефекти ще ги преживея някак, обаче товаа.... замислям се много дали да започна лечението.

# 73
  • Мнения: 711
Привет  Rolling Eyes Ако кожата ти е по-мазна, определено ще ти наизлязат бая, защото всичката подкожна мазнотийка ще тябва да избие някак... Но това не е нещо, за което трябва да се притесняваш, все пак накрая няма дори да си спомняш първите месеци. Ефектът е поразителен и не бива да те плашат "многото пъпки". 20mg са напълно достатъчни. Успех !

# 74
  • Мнения: 5
Йолка, благодаря за отговора   bouquet Още нещо ме тревожи, на различни места чета все различни заключения по темата. Колко време след като се спре приема на лекарството не бива да се забременява. На листовката пише месец, дерматологът ми каза 6 на други места пише и по 2 години!!

Общи условия

Активация на акаунт