Юлски бебета - тема 23

  • 20 473
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета  Hug

Още десетина странички и съм отново в крачка! Нямам търпение да си допрочета, но първо да ви помоля за съвет

Моята Елинка стана вече на 7 месеца и няколко дни, но категорично отказва каквото и да било освен кърма.... Педи ни беше казала да започнем със зеленчуци, за да не свикне още в началото със сладостта на плодовете, а сега дори и круша не иска...  Sad
Опитвам от 9.01, заключва устичка и много се сърди. Прозират ни вече и 2 зъбчета, поради което започна да спи неспокойно през нощта, но иначе си е ОК и надали това е проблема.
ПРОСТО НЕ ИСКА ДА СЕ ЗАХРАНВА!  Аз определено искам да я кърмя докогато мога, поне до годинка, но не можем да сме на кърма до абитуриентския й бал, я!!!  Crazy

Помогнете със съвет!
Единствения начин да опита нещо е топнато на резенче ябълка или круша, татко й го измисли.

Започнахме с тиквичка и кртоф на Хип, минахме през морков, тиква, а сега ябълка, круша Уилямс и... нищо.

Много разчитам на вас и предварително много благодаря!

# 676
  • София
  • Мнения: 15
Жани така като те чета гледам, че с плодовете и зеленчуците не ви се получава захранването на този етап, освен да пробваш с каша и да продължаваш периодично да предлагаш и плод и зеленчук, все в един момент ще започне да ги папка. Ако й хареса кашата можеш да пробваш да слагаш по малко пюре в нея (плодово или зеленчуково) и постепенно да увеличаваш количеството на пюрето докато стигнете до чисто пюре, не знам пробвай само давам идеи.

# 677
  • Мнения: 1 208
Честито на месечинките и половингодинките  Hug

Чочо-сан , голяма красавица си имаш. Ама тя наистина е голяма - изглежда с тази коса на една годинка поне  Hug
Ей ,че кеф. Днес обувам мнооооого стари дънки и установявам,че ги закопчавам много по-лесно от преди.Те винаги са ми били тесни но сега вече почти не  Mr. Green
А за напуканата ми кожа - пия поне по 2л. вода на ден.Много ми е гадно защото по принцип на два дни пия по една чаша има няма.

Жани, незнам какво да кажа  newsm78 А не вярвам още да не е готово детето- все пак на 7м.


Карелия, Катя си търчи из апартамента с паяка. Слагам я и сама си се предвижва - още малко и ще бяга с него  Laughing Следи ме - където отида и тя след мен.Хола,трапезарията и кухнята ни са едно огромно помещение и има терен  Laughing

Петя правеше това на 5м. и половина - затова сега не се спира   Mr. Green

# 678
  • Мнения: 0
Много благодаря за отговора, Цветен Прашец!!!!
Не знам защо не ни препоръча доки каша, наистина освен да опитам.
Елина просто не проявява абсолютно никакъв интерес към храната като такава, освен към кърмата, разбира се.
Иначе се облизва като опита крушата, и все пак не иска повече. Не е от лъжичката, сменях ги, а и тя си ги гризе иначе, а и не се сърди на вигантола от същата лъжичка, нали е с кърма...  Laughing
Незнам как ще я караме така, на 7 месеца сме!!!!!

Диди, вярно че аз съм се "съгласила" да се захраня на 9 месеца, но все пак мисля, че си права.
Само ние сигурно сме така  ooooh!
А био зеленчуци, на които да имам доверие- нямам...

# 679
  • Мнения: 36
Честито на месечинките и по-големите рожденици!
Уж Ви изчетох внимателно,но не видях коментари за въвеждането на глутена, освен на Цветен прашец и Маймун от началото на януари.
Искам да попитам кой как го е въвел?

# 680
  • Мнения: 20
Честити месечинки!
Честит Рожден Ден и на момиченцето на Сафо!

Днес съм много неадекватна, малко да ви разсмея -  Петър за втора вечер решава да се събужда към 2,00ч. и да ни изнася концерти. Ама така около час, или поне на мен така ми се струва Laughing То са едни песни , едни вариации на буквичката "Аа", "бър", като почва с  ниски и завършва с доста високи честоти. Говори си нещо и си се смее .Май ще става оперен певец, само се чудя на кой се е метнал, като с баща му не сме от най-музикалните. Laughing Даже като му пея, баща му се притеснява да не му увредя музикалният слух.
Хубав ден от мен, отивам да забавлявом малкият певец.

# 681
  • София
  • Мнения: 583
Сафо, да ти е жива и здрава рожденичката и много да Ви радва!  bouquet
Жани, а пробвала ли си да й смесваш пюренцата с кърма (да присъства познатия й вкус)

# 682
  • София
  • Мнения: 423
Мамбина,аз за детско месо в бурканчета говоря.Да не би да бъркам  newsm78,но реших,че е готово приготвено,само трябва да го добавиш към зеленчуково пюре,например.Нали има такива меса ,но специално конско мислех някой от вън да ми праща.Като допроуча въпроса ще пиша.Сутринта резервирах за Сани бийч хотел & спа,там цената най-ме устройва.Има намаление 30%,ако се запишеш до края на февруари.За май месец,разбира се,че в Гърция през юли август няма да оживеем.
Мила,Ем  hahaha,така де,там само каската го покрива,а аз го карах само по дънки да остане  Joy.Не се бил обезкосмил  Close
Честито на порасналите бебчовци и на кака Лили  dazzler1
Жани,все си мисля,че освен каши,ще прояде и готвено от теб,пробвай .Аз нямам база за сравнение ,освен ранните моркови на Хип.Нямат нищо общо с моите,които и правя,нито по вкус,нито по цвят.Пък и все още няма проблем само да пробва храната,а да се наяжда с кърма.

# 683
  • Мнения: 1 054
Жани, и аз същото щях да предложа.... Да даваш малко пюре с много кърма, като намаляваш кърмата постепенно... Надявам се да намериш правилния начин!  Hug

Сафо! Честит празник на теб и прекрасната рожденничка! Жива и здрава да е, да расте умна и красива, да е най-добрата кака! Simple Smile   bouquet

# 684
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Жани, не се притеснявай, наистина детето ти не е готово за захранване, идентичен случай в наше село. Неви до сега е яла най-много 40 грама пюре и то с много усилия. Както казваш заключва си муцунката и е непробиваема. Когато я разсмивам, за да яде, та се смее със затворена уста като госпойца. Ще дойде време и ще прояде. Днес бяхме на консултация, споделих с докторката и тя ме погледна и ми каза, ама ти за къде бързаш, детето ти показва, че не е готово, стига дава зор. Ще ти кажа и аз същото на теб, не бързай, ще дойде време да яде.

Иначе не се е затрила наша Невуна, на кърма основно и е 8, 580 кг и 64 санта. Биха й последния Пентаксим, дори не разбра какво става. Ще трябва изследвания да правим, акъла ми не го побира как ще стане това чудо с урината и как най-вече ще се измъкна от снега да отида до някоя лаборатория, ама ще го мисля, един месец викам да ми стигне да се организирам.

# 685
  • Мнения: 5 254
Честито на днешните месечинки   bouquet
Сафо, честита ти рожденничка   bouquet
Мама Диди браво за добрите резултати и на теб  Hug Аз нямам проблем с дрехите от самото начало си влизам в тях. Но паласките са ми проблем и ми вадят очите  Rolling Eyes
Абе да ви питам, като не сте гладни ядете ли? До обяд съм на кафе и чак по обяд чувствам глад  Rolling Eyes

Момичета, чета ви за това конско и направо  Sick  Вие бихте ли го яли? Аз лично не съм давала и няма да дам нещо, което не ядем в нас  Rolling Eyes

# 686
  • Мнения: X
Миме и ние резервирахме преди 2 седмици за Сани бийч от 1 до 9 май. Живи и здрави ще водим и беба. Цената наистина си заслужава. Не съм била на почивка в Сани. Само съм се разхождала веднъж и то много отдавна. Беше невероятна красота. А и отзивите са добри за там.

# 687
  • София
  • Мнения: 423
Рал,значи ще се видим в началото на май  Hug
Радина,и аз реагирах като теб,щом чух за първи път.Оказа се,че конското е много хубаво месо и вие реално го ядете у вас,просто не го знаеш  Wink То било "червено" месо,няма мазнини.Погледнато от гледната точка,кой с какво се храни,всички сте виждали прасета на село,те какво ядат,помия  Sick.А после ние я ядем,коня и магарето ядат трева и сено,предполагам затова и телешкото е скъпо.Аз не казвам да си пържим кюфтета от конско,а поне първите меса на детето да са по-чисти.Другите,особено по-евтините са наблъскани със стимуланти,антибиотици и кой знае какво още.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 15:13 от Mime-to

# 688
  • Мнения: 232
Уф за пореден път се убеждавам, че сме много задръстени тука в Пловдив, никой не ходи от моето обкръжение на това Сани, че чак и се принудих да надникна в гугъл какво е.
А за конското - и аз съм чувала, че е най-чистото месо, но не знам дали е леко като заешкото например, защото е червено все пак. Аз лично нямам претенции по отношение на вида на месото, но определено имам против хормоните и всичките глупости дето ги надуват месата и наистина съм в чуденка с какво месо да захраня, дори и да взема на хип то ще е за месец и после какво?

# 689
  • София
  • Мнения: 15
Жани сетих се да ти кажа ако искаш да пробваш да промениш и консистенцията на пюрето, мойта Кати например гъстите не ги харесва и ги разреждам с АМ, други бебчета пък предпочитаха по-гъсти, така че пробвай може и от това да е.
Мимето ами не знам но конското си е конско по принцип е по-жилаво защото кончетата са с различна физика от прасчовците както знаем Laughing, но не това е основното мислех си, че ако се отглеждат за продажба на месо за масово производство, че е твърде възможно и те да са наблъскани със същите неща с които и прасетата и кокошките и останалия животински свят който ни продават освен ако разбира се не са от някое "проверено" конче.
Та в тази връзка все да ви питам и забравям: някой пазарува ли от био щанда в Хип. Последния път се бях прицелила в едни био моркови, но като ги сравних с тези от съседния небио щанд ми се видяха абсолютно същите като големина, ако щеш и като цвят и ги заподозрях, че може просто да са ги наслагали в различни пликове и да са ги разпредилили по щандовете. Нещо не ми вдъхнаха доверие, а ми се ще да й взема морковчета. Ако някой има и друга идея от къде да купя да казва, че домашните ни свършиха.
А-4 аз глутена съм решила да го въведа при навършени 9 м. с пшеничната каша на Хип.

Общи условия

Активация на акаунт