3 октомври - хей къде сте?

  • 3 856
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сладки снимки, а Лорка, дори в рокля е облечена  Grinning, като бонбонче е  Heart Eyes Пък Йоанчо доста внимателен изглежда и аз го видях, че и подава филията  Laughing

Нина погрижи се за тези очи, не оставяй толкова време да са възпалени, като усетиш, че лещите са кофти, махай ги и слагай веднага очилата. И непременно иди на офтамолог, особено след като като работиш, продължаваш да натоварваш окото. Дано ти мине по-леко и бързо.
bebiradi, Илиян ги прави същите събуждания нощем, с писък и рев, но аз съм сигурна, че при нас е от зъбите - много го мъчат. Ако е ефект от ваксината трябва да премине за 72 часа максимум. А може и да се е превъзбудила през деня от нещо и затова да и е неспокоен сънят. Иначе гледайки моето дете съм почти сигурна, че сънуват и понякога лоши сънища, тоест кошмари. Нагушкай мъничето и дано отминат скоро.
ljuboznatelna, много се надявам за твоето момиченце най-сетне да се намери свестен рехабилитатор или поне сегашният да се освести. Не мисля, че всичко трябва да става насила, винаги има начин неприятните емоции на дечицата да се сведат до минимум, но изисква много повече време, грижи и внимание. Наистина няма ли начин да я смените тази рехабилитаторка, а ако не, продължавай да настояваш за "по-внимателна" работа с мъничката, явно има ефект от твоите намеси...
Браво на Дара и Лорка, много се радвам и за двечките.

Яни вече ми е по-послушен за упражненията, успява да се концентрира понякога и за половин час, което за него е мноооого. Но още толкова работа ни предстои и така ме гризе понякога, че и една думичка не е казал (дори сричка)  Cry... Много е палав, тича навън, аз разбира се след него  Crazy, ако не тичаше толкова щеше доста стабилно да си седи на крачетата, ама на - бяс... И което най-много ме радва, започнал е да се заиграва сам, е, засега не повече от 5-10 минути, но и това е нещо. Преди постоянно зад полата ми вървеше и ме дърпаше аз да го заигравам, дано за в бъдеще стане и за повечко време...

# 31
  • Мнения: 3 698
tigonew, браво на Дара Hug . За рехабилитацията-стискам палци да я понесе добре принцесата и да е за малко  Praynig. За сокчетата ме хвърли в размисъл...Пробвох да ти пратя л.с., но не ми дава, да не би да ти е препълнена кутията...
Весели събота и неделя на всички дечица и майки, да тичате, да се усмихвате и да си се радвате много взаимно!

# 32
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сладки снимки, а Лорка, дори в рокля е облечена  Grinning , като бонбонче е   Heart Eyes Пък Йоанчо доста внимателен изглежда и аз го видях, че и подава филията  Laughing

Нина погрижи се за тези очи, не оставяй толкова време да са възпалени, като усетиш, че лещите са кофти, махай ги и слагай веднага очилата. И непременно иди на офтамолог, особено след като като работиш, продължаваш да натоварваш окото. Дано ти мине по-леко и бързо.
bebiradi, Илиян ги прави същите събуждания нощем, с писък и рев, но аз съм сигурна, че при нас е от зъбите - много го мъчат. Ако е ефект от ваксината трябва да премине за 72 часа максимум. А може и да се е превъзбудила през деня от нещо и затова да и е неспокоен сънят. Иначе гледайки моето дете съм почти сигурна, че сънуват и понякога лоши сънища, тоест кошмари. Нагушкай мъничето и дано отминат скоро.
ljuboznatelna, много се надявам за твоето момиченце най-сетне да се намери свестен рехабилитатор или поне сегашният да се освести. Не мисля, че всичко трябва да става насила, винаги има начин неприятните емоции на дечицата да се сведат до минимум, но изисква много повече време, грижи и внимание. Наистина няма ли начин да я смените тази рехабилитаторка, а ако не, продължавай да настояваш за "по-внимателна" работа с мъничката, явно има ефект от твоите намеси...
Браво на Дара и Лорка, много се радвам и за двечките.

Яни вече ми е по-послушен за упражненията, успява да се концентрира понякога и за половин час, което за него е мноооого. Но още толкова работа ни предстои и така ме гризе понякога, че и една думичка не е казал (дори сричка)  Cry ... Много е палав, тича навън, аз разбира се след него  Crazy , ако не тичаше толкова щеше доста стабилно да си седи на крачетата, ама на - бяс... И което най-много ме радва, започнал е да се заиграва сам, е, засега не повече от 5-10 минути, но и това е нещо. Преди постоянно зад полата ми вървеше и ме дърпаше аз да го заигравам, дано за в бъдеще стане и за повечко време...
Много странно този пост го пиша за втори път (по-точно го копнах), има го в мненията ми в профила, а от тук изчезна  Shocked Да не ме трият модераторите, ама защо???

# 33
  • София
  • Мнения: 4 412
Сети, за сокчетата - те дразнят повече стомахчетата от пюрето. Вярно, че е най-разпространената схема за захранване, но аз съм доволна, че и лекарките й бяха на мнение да се изчака. Аз я захраних с зеленчуково пюре морков и картоф, но много бързо включих и плодовите, защото прояви склоност да се запича. Първите 10 дни работата с лъжицата беше много сложна, но после свикна.
Разчистих си личните съобщения, пробвай да ми пратиш да видя дали работи, че и преди са ми казвали, че има проблем, но аз си мислех, че хората не се оправят. Ама то никъде не пише, че е препълнена или аз не виждам...
Ние няма да ходим на рехабилитация тази седмица, защото таткото занесе късно талона и въобще се чудя дали да ходим.
Искам да питам майките с по-големи деца за прегледите в клиниката по ДЦП - ако детето е над 1 година пак ли го преглеждат по Войта? Не ми дава мира мисълта, че ще хванат детето ми за 1 крак и ще го провесят с главата надолу. Нещо ми се струва много унизително за детето, а и тя е вече 9 кг. и определено ме е страх дали ще се справи лекарката.

# 34
  • Мнения: 882
Лорка наистина е много сладка. Тя май ни е най-малката кукличка в компанията. Браво на мъничето.
Като гледам Йоанчо как я гледа, май си иска сестричка!
Дара е тя е голяма сладурка. Какви очи има само.
Простете мами, че така им се възхищавам, но днес ми е такова настроението. До сега съм убеждавала една моя приятелка да си родят момиченце(тя има две големи момчета) и че няма нищо страшно. Дори й показвах децата тук във форума.
Петя, браво на Вас,10 минути са си много време за заиграване, значи Яни не само търчи напред назад. Ние също не говорим. То това си е индивидуално и няма нищо страшно. После така ще ни надуват главите.
Весела събота и неделя!

# 35
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
tigonew, и след годинка преглеждат по Войта... Sad
Не знам за много по-големите деца, на 7-10 и повече години как процедират, но Насе на година и 4 месеца пак го прегледаха така. Той сграбчи на Бенова престилката и естествено това беше "отклонение от нормата"  Mr. Green
Това е, а ние сега сме болни с Насе и двамата, не знам от яслата ли, или от всеобщо циркулиращ вирус...  Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 2 262
Значи да ме видите колко съм отвеяна, толкова пъти се сещам да напиша на Иеппе и ПетяК за нашето читалище и все забравям. Има тук до нас читалище, ние сме до гарата, не му знам името, но ако потрябва ще науча всичко, на ъгъла на Христо Ботев и Клокотница, та значи в него има някаква програма и занимания с деца с кохлеарни имплантанти (дано не съм написала глупост), ако не знаете за него и ви интересува мога да науча телефони, а и да отида да разпитам на място, съвсем е наблизо. Знам че учат децата да говорят и още нещо, но точно как беше не успях да запомня, ако знам че вие искате да разберете повече се изстрелвам на минутата да питам всичко, условия и т.н.
Много целувки от нас и стискайте палци в понеделник ще водя Мишето на градина, въпреки че забравих да се обадя в петък и не е предвиден, та незнам дали ще стане още същия ден.

# 37
  • Мнения: 2 543
Мамо Иги, много мило, че си се сетила за нас  Hug! Именно там ходим ние на рехабилитация. И Петя също. Вие там ли някъде живеете? Може да се видим някой път. Все пак всеки ден сме там!  bouquet

# 38
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Mama Igi, много благодаря  Grinning, много подробно си обяснила всичко, точно така е. Сигурно много се чуваме като правим упражнения, нашата рехабилитаторка тропа с един барабан и разни други инструменти, общо взето  - шумни сме  Simple Smile А нищо чудно и да сме се засичали по улиците  Rolling Eyes, както е писала Ieppe, ние всеки ден сме там...
Стискаме палци на Мишето за градината в понеделник, дано мине леко, поздрави от нас  Hug

# 39
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Най - после и моя милост да се включи. Петя има проблем с форума и затова понякога се губят съобщения- аз не ви редактирам, защото ви обичам Grinning
СЕТИ, ако искаш почети във двата форума "Кърмене и захранване.." и "Адаптирано мляко и захранване.."Там момичетат са много любезни и ще те отговорят на всички въпроси. Това което аз знам е, че при късното захранване се препоръчва да се започне с каша или картофено пюре, както ти е казала tigonew. Соковете ги отложи по- нататък -те не носят нещо значимо за организма на 6-7 месечно бебе(да не говорим за бебе на 40 дни, както се препоръчва по българските схеми на захранване) освен колики. Другият начин е т.нар. "педагогическо захранване"- детето стои в мама докато мама се храни и се оставя да си вземе от яденето на мама- в рамките на здравословното хранене, разбира се- пържени картофи и пържоли едва ли ще ги изяде, но защо пък да не ги оближе Mr. Green
Педагогическо захранване - руската схема
Библиотека-кърмене
Това са линкове към библиотеката на форум Кърмене, но методете за захранване са приложими и при деца на адаптирано мляко, естествено.
Библиотека на форум хранене с адаптирано мляко и захранване
Желая ви успех и все така бързо да растете палави и красиви  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 698
yosarian, много благодаря, уж зяпах във форумите за захранване, но пак ще поровя като Лора ми разреши.
детето стои в мама докато мама се храни и се оставя да си вземе от яденето на мама
  Joy Ох, ами аз само бира с пържени картофи ям, все се чудя да й топна ли биберона в бирата като плаче  Mr. Green.
Мамо Иги стискаме сиииииииииииилно палци на Мишока да му харесат дечицата и градината Praynig;
От името на Лора благодаря за комплиментите, тя също много се харесва и от сега обича огледалата Crazy !
Като гледам Йоанчо как я гледа, май си иска сестричка!
...и аз го забелязах... smile3521
БебиРади и аз съм на твоята вълна, особено като прибирам умалелите дрешки на Лора и си мисля, че може пак да ми потрябват розови чорапки някой ден  Rolling Eyes Embarassed Много  Heart Eyes на голямото бебе Ради от малкото бебе Лора.
tigonew, след мъничко ти пращам л.с. да я изпробваме кутията Grinning
На Насето, стискаме палци бързо да се оправя юначето Praynig
Целувки на всички бебчовци,  Hug на мамите.

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
bebiradi от хремата е!!!! Ние така пищяхме при първата ни хррема и отказа бибата - щото се души и го е страх! 100% гаранция, а ако случайно не е това - тогава са зъби.

Танче, нас ни прегледаха по Войта - но по-нежно!!! Не точно да висят, а ги накланят да покажат реакциите.

Аз бях на преглед - Калева каза 1-ва степен и под наблюдение - без рехабилитация!!!!!!!!!! Аз така или иначе нямаше да водя ДАни на рехабилитация! Той е толскова чувствителен, нервен и лесно се ядосва, че това ще го изтормози много .Ще чакам да проходи и ако има проблем тогава. Но ще си идем на преглед и другия месец.

Нинче, дано скоро се оправиш, защото си опора за много моми и техен и на децата им учител и помощник! Дано бъдеш жива и здрава!

На Сети и ЛОрка - не се притеснявайте, купете от умъртвените ваксини и ще си свиркате! Абсолютно никакви реакции! А за сокчетата - Танчето и Валчето са ти казали - можеш и започни със зеленчуково пюре, паралелно вкарай и плодово. Никакъв проблем! Сокчетата още дълго ще дразнят стомаха - реално беби почна да ги харесва - след пети, към шести!

Петенце, да ти е жив и здрав малкия - коалко време го чака да проходи - сега му се наслаждавай!

На всички - чао за сега до скоро

# 42
  • Мнения: 9 093
За пръв път се включвам в темата ви и форума ви ,въпреки че ви чета честичко:oops: Възхитена и развълнувана съм от това което видях преди малко по БТВ новините...искам просто да ви кажа, че според мен вие сте истинското въплъщение на святата дума майка. Красиво е това, което правите за своите специални и безценни рожби, прекланям се пред силата и любовта ви.  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 2 262
За Една пропуснала новините, моля те разкажи ми за какво става дума?
Сети и Пете много благодаря за палците, дано всичко е наред с градината.
А иначе ние сме много близо до читалището, няма и 5 минути и играем на площадката в близост, ако сте идвали на нея може и да сме се засичали без да се познаем, въпреки че сме се виждали с част от вас. Бързо казвайте по кое време сте тук за да ви нападнем още в понеделник, там често ползваме библиотеката и сме чували наистина заниманията, а и на площадката редовно виждаме едни по-големички и много сладки деца с апаратчета, предполагам че и те идват на същото място за занимания. Ох как ще се радвам да ви виждаме по-честичко.
Много целувки.

# 44
  • Мнения: 9 093
Май трябваше първо да разкажа какво съм гледала Embarassed Тъй като не мога да пусна линк от сайта на Бтв, а не мога и да го копирам, ще препиша основните неща.

Интегриране на хората с увреждания в обществото

В обществото липсва разбиране за потенциала на хората с умствени увреждания да бъдат активни и пълноценни граждани. Това се казва в доклад за правата на тези хора. Аспарух е роден със синдрома на Даун. Сега е на 25 години. Завършва 8 клас с отличие, в квартал Слатина, след известно прекъсване се пробва във спортно училище, след това и във вечерна гимназия. Завършва първи срок на 10 клас, след което директорката го изгонва ( в репортажа момчето цитираше думите й, които не искам да пиша, тя би трябвало да се срамува до края на живота си от тях ). Благодарение на родителите си и на добри хора, Аспарух завършва средното си образование и сега самият той работи, помагайки на деца с увреждания.

Останалата част от репортажа, за съжаление, съдържа черни факти за интеграцията на "специалните" дечица...

Това е, мили мами, обичайте съкровищата си и ги подкрепяйте.   bouquet



Общи условия

Активация на акаунт