Брак с чужденец

  • 15 350
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 554
 Тц, не става въпрос за турски сериали, просто ми е интересно да споделите виждането си за брак с човек от друга националност- приликите и разликите с българските мъже, положителни и отрицателни черти.

# 1
  • Мнения: 7
Всичко е въпрос до човек.
Била съм с грък. Не мога да кажа,че разликите ни бяха заради различната националност.
Не мога да направя сравнение на гръцките мъже например с българските,защото за мен всеки човек е строга индивидуалност независимо от националността.

# 2
  • Мнения: 743
Зависи,ако е от балканските държави,няма да има голяма разлика в манталитета,но ако е по-отдалечко,трудничко би било да се разбират.

# 3
  • Мнения: 1 085
Имала съм връзка с чужденец, но брак не  Grinning
Мъж като мъж. Интересно е да се сблъскаш с друга култура, но когато е за малко.
Беше ми ясно, че ако се оженим, ще има куп проблеми и ще трябва да преглътна доста неща,
затова когато ми предложи брак, отказах и прекратихме отношенията си.

# 4
  • Мнения: 212
Честно казано,не бих се чувствала комфортно да говоря с половинката си на различен от майчиния ми език,както и ще ми е некомфортно да го карам той да го учи,за да говори на български...
Не знам,по-скоро съм против....

# 5
  • Мнения: 37
може би е по-скоро до човек. аз съм женена пред развод с испанец-5 години брак, не се спогодихме. имам 2 приятелки женени за англичани-едната двойка живеят тук и са щастливи, другата двойка живеят там и са щастливи

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
леля ми е женена за унгарец.
братовчедка ми за мъж с немско потекло.
другата братовчедка за норвежец.
а 2-рата ми братовчедка е с проекто-съпруг от холандия.

... и горката ни рода, взе да се "суче".   Joy

# 7
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
леля ми е женена за унгарец.
братовчедка ми за мъж с немско потекло.
другата братовчедка за норвежец.
а 2-рата ми братовчедка е с проекто-съпруг от холандия.

... и горката ни рода, взе да се "суче".   Joy
Много ми се ще да присъствам на сбирка на родата ви!   Laughing

# 8
  • Мнения: 2 448
Ами снаха ми е французойка. Гледам брат ми е щастлив, не се оплаква, може да е заради френската любов, знам ли.  Laughing
Първата ми братовчедка пък се ожени за швед. Дали има нещо общо с шведските тройки, не знам.  Thinking   Laughing

# 9
  • Мнения: 0
За съжаление моето мнение  е, че разликата е огромна между бг и / не бг/ чужденец! Причината е най вече в липсата на домашно възпитание на бг - уважение към жената / майката - на децата му и съпругата/!  Като цяло, думи не ми достигат да изразя възмущениета си към отношението на бг мъж / в по голямата си част от тях/ към нежната част на света /!
Мисля, обаче че в дъното на това гадно отношение сме самите ние и най вече майките възпитаващи бъдещите мъже! Не случайно в бг е популярен изразът - "мамино синче"!

Преди време , мъжът ми / чужденец/ с възмущение дойде да ми обясни как при една делова среща с изцяло бг  семейство / няма да разказвам подробно/ съпругът нещо споменал, че  отивал след това "да спи при мама".Възмущението на мъжът ми бе  изразът "мама" / което говори за незряла психика или инфантилност, въпреки че човекът не е бил в първа младост/ ! newsm78

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 23:16 от nely_dk

# 10
  • Мнения: 1 473
В Родители в чужбина има такива теми.

Според мен си зависи от човека, от семейната му среда, образование и интереси, а не от кой край на света е.

А примерно, обощения, като „българските мъже са турци“ са израз предразсъдъци.

# 11
  • Мнения: 2 472
Сестра ми е омъжена за американец.Това и е втори брак,първият беше с българин.Не мисля,че има значение дали е българин или чужденец,важно е дали си пасват като характер,възгледи и цели.

# 12
  • Мнения: 1 554
Аз нямам чак толкова примери около себе си, но все ми се струва, че някак си са по-уважителни към жените. А може би ми се струва чуждата трева по-зелена. Затова исках да чуя мнения. Моя приятелка например работи с турци, но истински, имам предвид от Турция-ами невероятно отношение, кавалерстват до откат.

# 13
  • Мнения: 304
По мои наблюдения навсякъде има свестни и възпитани момчета, както и комплексари и мамини синчета. Въпрос на среда и умствен багаж е, не на националност.

Мъжът ми е италианец и се разбираме прекрасно. Много по-добре ми е с него отколкото с който и да било от бившите ми (все българи), но това естествено изобщо не означава (ама хич), че с всеки италианец нещата биха се получили или, че всички българи са за изхвърляне.  Stop
 
Откакто съм с него на какви ли не теории и прогнози съм се наслушала от кой ли не. "Тези" бракове не траели дълго... щом не сме били израстнали с едни и същи песнички и приказки, нямало да я бъде... италианците всички били женкари и задължително щял да ми изневерява... семейството му нямало да ме приеме защото съм от източна Европа и т.н. ... е, да, ама не  Mr. Green Да чукна на дърво, вече 8 години сме заедно и си ни е много добре така. По-верен, всеотдаен и коректен мъж от него не познавам, от свекъри също не мога да се оплача, а песничките и приказките не са проблем, таман ще имаме по-богат репертоар за хлапетата Laughing. Е, в началото имаше кратък период на напасване на манталитета и разбиранията, но все дреболии бяха, на никакво фатално различие не се натъкнахме в крайна сметка.

# 14
  • Мнения: 0

Според мен си зависи от човека, от семейната му среда, образование и интереси, а не от кой край на света е.


Преди години един близък приятел  /бг бизнесмен/ смеейки се ми каза следния виц :

" Правили проучване на тема : Мъжете коя повече обичат- съпругата си или любовницата?
немеца отговорил  - съпругата,
французина - любовницата,
а Бай Ганьо  изхленчил  - " аз обичам само мама !"    #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт