Отговори
# 720
  • Мнения: 96
Важно съобщение!

В сряда се организирва софийска среща! Първоначалната уговорка беше за 15.00ч, но аз и Портман ще бъдем в Пастарито в 13.30ч.

Място - Сити Център, Пастарито

Час 13.30.

По-късно може да се преместим и кафе Коста.

ЧАкаме всички свободни мами да се присъединят!


ПП ЗА ваксините - сега ще допроуча въпроса, но на инфото от представителите нямам много вяра Laughing Щото те имат план да изпълняват за продажби, а ако всички почнат да чакат държавната поръчка, ще им пропаднат бонусите Laughing

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 123
Явно и този път ще пропусна срещата. Така е като бабите ни са далеко  Sad
Ласи ще ти бъдем благодарни ако проучиш въпроса! Въпреки всичко няма да ми се отрази зле ако си спестя някой лев. Но така или иначе ще си ги бия на детето, независимо как.

# 722
  • Мнения: 1 391
ако мога, ще се присъединя в сряда, за 13.30ч  Grinning

# 723
  • sofia
  • Мнения: 176
Е, аз пък този път ще гледам да се включа в срещата.

Доколкото разбирам Начало:13,30
                                  Край : няма

# 724
  • София
  • Мнения: 2 109
Аз няма да има на кого да оставя дребните Cry

# 725
  • Мнения: 6
зДРАВЕЙТЕ И ОТ НАС! ХАЙДЕ ЧЕСТИТ НИ 2РИ МЕСЕЦ! ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА. НИЕ УТРЕ СМЕ НА КОНСУЛТАЦИЯ ЖИВИ И ЗДРАВИ ЩЕ ПИШЕМЕ. ПРИЯТЕН ДЕН ОТ НАС!  Hug

# 726
  • Мнения: 10
Hi mamms,

Prostete za latinicata, no ot edna sedmica mi e precakan compa i sega pisha ot drug i  newsm78 stranno ne namerih kirilica da ima ...

Iskam i az na sreshta da doida ... ama kakata mi spi otkum 2 do 4 i neznam dali shte uspeq da somukna, a inache sum si v komplekt s dvete, enem nqma shans za pomosht  Crossing Arms

Inache Kristi ne se razlichava ot povechkoto bebcheta tuk, stranno no oshte ako e budna i ne e na ruce mrunkoti pa daje i si reve ... inache se zaglejda, posqga i daje ponqkoga dokopva nqkoq igrachka, smee se i guka, no ne vse oshte veselqchka ... ama to i s tazi hrema ... zabravih che ne sum vi pisala, no nie ot minalata sedmica, purvo ni padna glascheto, a sled tova i hremichka ... za pruv put mi e i mi beshe dosta tejka i gadna sedmicata, osobeno noshtem ...   Tired
Kakata ne mi beshe boleduvala do godina i polovina i sega se pouzorih i s tova sedene v kushti i s kakata se poiznervihme, dobre che dve vecheri hodih na tanci ... mnogo me osvejavat!!!

A Kristi na konsultaciqta min sedmica be 4200 gr, i 58 sm. .... na mama dulgucha i Sofi se taka vurveshe i do sega mnogo visoka i s ne chak tolkova zavidno teglo  Wink

Za praznicite ... pojelavam vi vinagi da ste vlubeni i da ste obekt na mnogo lubov ... i nazdrave ... i proshtavajte razbira se  Grinning

Hajde do skoro i dano utre da mi e gotov kompa i da si go vzema .... caooo

# 727
  • Мнения: 299
Добро утро мами.
Ние за пореден път сме в графата ранобудници,но днес часът беше 5,20 . Започвам вече да се озадачавам какво става с моето бебче, защото почти не спи единстваният по дълъг сън е от 9 вечерта до към 12,30-1,00 , и това е . През останалото време или мрънка или пъшка или се носим. Направо ми се струва странно че почти не спи. Дремва през деня за 10-15 минути и това е. Знам че има много ранобудни и не-поспаливи бебета ама моето направо бие всички. През деня съм съгласна но чак пък и през нощта да не може да спи -незнам. При това голяма част от мамчетата тук пишат че вече на нашата възраст повечето бебчета започват да се отказват от нощното хранене , а ние все така настървено се храним. Не искам да си насилвам детето и да се оплаквам . Не ми пречи да го нося ,да го занимавам и всичко останало ,но като става в 4-5 сутринта и ляга в 9-9,30 вечер , просто ставам като парцал.Усещам вече че не мога да се грижа пълноценно за него , още повече че съм в ситуация в която никой не ми помага - самасе занимавам с всичко в къщи при това с дете на ръце. Знам че и този период ще отмине , но не знам докога ще ми стигнат батериите. Успокоява ме това че напоследък не плаче чак толкова като преди . По принцип смятах че съм подготвена за майчинството , но не очаквах да е толкова изтощително

# 728
  • Мнения: 130
добро утро

удис555 не се отчайвай,може би това е приод който съвсем скоро ще отмине,пожелавам ти го Hug

ех какво хубаво слънце напича дано да се постопли малко и да излезем на въздух

# 729
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте майчета!
Ние сме добре. Удис, Коко вече е на 2 месеца и е невъзможно да откажем нощното хранене. Задължително се буди в 3 - 3.30 за ядене. Само миналата нощ се обърка нещо и се събуди към 4.30. Тъкмо си мислех удължава му се съня и периода без храна и тази нощ отново в 3 часа, ама какво да се прави Wink гладно е детето. Но както казваш и ти много малко спи бебчето ти. Моя син си направи сам режим и на спане. Сутрин се буди в 7 за ядене, след което будува до към 10, когато яде и заспива за около 2 часа. След това будува, яде към 1 часа, след което го слагам в неговото си креватче, завивам ръцете с одеялце, така че да не може да ги извади и заспива до 4 часа. След това яде, играе, плаче и т.н до към 6 часа, пак спи половин час, след това в 7 яде и към 8 и 30 до към 9 дремва отново. Към 9 се къпем, масаж, обличане, в 10 ядене и в леглото си заспива сам.
Дано и вие скоро започнете да спите повече.
За срещата,  удоволствие бих дошла, ако имам възможност.

# 730
  • Мнения: 363
Добро утро.
Марлеен моят слинг е TRI-COTTI. Взех го от Премама и съм доволна. Като беше по-малък го носех така http://media.snimka.bg/5581/017417307.jpg, а сегаhttp://media.snimka.bg/5584/017422490.jpg

# 731
  • Мнения: 299
Тинитка , то нашето дете става да яде в 12-1 ,после в3,30-4 , след което рядко заспива , и ако изобщо го направи най късно се буди в 5,30 , като аз тези будения си ги броя направо за 3 нощни хранения. То щеше да е супер да заспива в 10 и да яде чак в 3-4 , ама не става.
Лошото е че понякога много явно му се спи но не иска да заспива а се дере от рев вместо да спи, и не се уморява от плач , ами май става още по активен

# 732
  • Мнения: 118
Добро утро мамчета!И ние преди малко станахме и мисля да се оправяме и да излизаме,че времето изглежда супер.Удис,и ние сме така спим по 10,15мин.единственото ни спасение са разходките на вън.В момента в който си покажем носа ,заспива и може да откара по 5 часа,аз за това я извеждам всеки ден независимо колко е студено.Понякога сме само ние и кучетата Laughingно какво да се прави важното е да има мир и спокойствие.За нощното хранене и Андреа продължава да се буди през 3 часа като по часовник.До сега никога не е пропускала хранене,все се надявам това да се случи по скоро,но...като знам,че баткото ядеше до 1годинка така,едва ли имам  някаква надежда.Хайде чао от нас.Лек ден и приятни разходки!

# 733
  • София/Варна
  • Мнения: 1 455
Добро утро момичета

Днес е един прекрасен слънчев ден. Ние след малко отиваме на консултация и после ще се хвалим.

Удис пробвай да пиеш чай от маточина. Той успокоява теб на първо място и не се сещам дали кърмиш, но ако кърмиш ще успокоява и малкото човече. Не вреди на бебо, така че ако не кърмиш може на него да даваш.
Пробвай няколко дни и дано да стане по-добре.

Не искам да те отчайвам, но поне едни година ще живееш по ритъма на бебо.
Моя големия син като беше на 7-8 месеца, това се падаше праз лятото. ЗАспиваше вечер в 7часа, а то си точно време за кафенца и бирички. Тъкмо захладнява вече и кеф, но не той иска да спи. И ставаше сутрин в 5. И така 3-4 месеца откара. НО и това мина.

# 734
  • Мнения: 666
Удис не се притеснявай, минали сме по твоя път и пак по него вървим. За домашните задължения в момента хич не се притеснявай. Докато не спи малкия просто игнорирай факта че не си подредила и изчистила и гледай всяка свободна минута да почиваш. Не знам ползвате ли биберон, но на мен много ми помага да я успооявам с нея като е недоволна. Опитай също да го слагаш да спи по корем, под твоето наблюдение разбира се, помага за това пънене и пъшкане и им отпуска коремчетата. Нощното хранене не го мисли сега, много малко са бебетата, които сами го отказват още началните месеци. Аз принудително трябваше да откажа баткото в 8-ми месец. На Елма също не мисля да й го спирам поне първите 6 месеца. Вечер като се кърмите гледай да не палиш много лампи за да не се разсейва бебо, а да си хапне и да продължи да спинка. Елма напоследък хапва по 5 минути през ноща и сама пуска гърдата и продължава да спи сладко сладко. Не знам дали спиш с него в едно легло, но когато са неспокойни това много помага. Аз си я гушкам и в мен може да откара и 5 часа сън. На мен също ми е готино защото хем се наспивам, хем ми мирише хубаво на бебенце. Иначе с баткото знам какво е да ти окапят ръцете от носене, той беше много ревлив и по цели денонощия сме ходили нагоре-надолу из къщата. Като стана на 6 месеца пропълзя и чак тогава ми слизаше за малко от ръцете. Ще се справиш споко, жените сме устроени да дяним на такова натоварване, нали затова ние раждаме децата, че ако бяха мъжете да са ги оставили на самоотглеждане  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт