Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 388
  • 741
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 22 867
Исках да се получи нещо като на Tanita питката - слънце, а на някои места я срещам питка -хризантема, но ... не се получи

Да, изглежда по-различна, но ми харесва. Hug

# 556
  • Мнения: 1 122
Да си покажа и Домашния хляб от вчера, мнооого вкусен стана:



# 557
  • в моя свят
  • Мнения: 849
stasi76 би ли дала рецептата за този хляб.Изглежда невероятно.  bouquet

Момичета аз почти 2 седмици не съм месила.Правя прочистване на организма и нямаше как.В момента съм на етап захранване и с нетърпение чакам 14 февруари,когато ще меся питка. Grinning Мисля вече да я карам по умерено с тестените неща,но такова удоволствие е да месиш,че не се издържа.А и колко неизпробвани рецепти ме чакат още.....

Иначе следя темата като избягвам да се вглеждам в снимките,че всичко ми изглежда ужасно вкусно.

# 558
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Капри, Hug .
dannyny,чудесна ти е питката.  bouquet
Стаси,много ми харесаха хлебчетата ти и аз се нареждам за рецептата.  bouquet

# 559
  • Мнения: 8 942
Здравейте!

Ето я моята питка от днес. Стана много хубава  Heart Eyes .



Стаси, страхотни хлебчета! Искам и аз рецептата!


Hug

# 560
  • Мнения: 1 122
Ето и рецептата на хляба:

Домашен хляб

1 яйце
0,600 мл. вода
1 с.л. сол
1 ч.л. захар
1 с.л. олио
1 с.л. оцет
30 гр. мая
брашно

От всичките тези продукти си замесих средно меко тесто. Втаса докато увеличи обема си. След това оформих 2 хляба и оставих да втаса още 20 мин. После направих разрези отгоре и намазах с олио. След като се изпече ги напръсках с вода и увих в кърпа. Това е. Много вкусен стана. Утре пак ще го направя, че не ми се купуват тия боклуци от магазина. Peace

# 561
  • София
  • Мнения: 3 249
И тук да се похваля с днешната питка по рецепта на Макс мама

линк

# 562
  • Мнения: 335
някъде четох че не е полезно само топъл хляб да се яде, по било првилно да е на поне един ден, защото като се поеме и отиде в корема ни става на лепкава топка, доколкото престоелият хляб се разгражда лесно
само казвам какво си спомянм преди от четенето
иначе до това  че месененто си е направо краста, и аз мисля така, не мога ако не наготвя нещо от тесто, било то питка, било то кекс да забъркам, или курабийки да направя
и аз съм на диета, затова меся и само мъжа ми яде, и нося и на свекърва ми, а правя курабийки и раздавам на приятели Simple Smile само и само аз да съм си начесала крастата и да се отърва по бързо от изкушенията в къщи, но то пак като опитам от това от онова и се лепка пусто му

# 563
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да Azals, така е имаш право. Но топлия хляб е нещо неустоимо.  Аз се опитвам като правя питка или хляб, да е с колкото може по-малко яйца и мазнини, като под мазнини трябва да се разбират и скритите, в млякото например и т.н., не само маслото или олиото което прибавяме. Понякога обаче не е възможно да бъдат кой знае колко намалени, ако човек иска питката да има определен вкус.  По принцип и пърженото, многото яйца и мазнини, сладкишите и още много други неща са вредни. Българина се храни за съжаление много нездравословно.
Почти всичко вкусно е вредно  Weary.

# 564
  • Варна
  • Мнения: 939
Направили сте красотни вкусотийки момичета   bouquet

Стаси копвам си и аз рецептата за хляба, последно време изпробвам нови  Simple Smile

# 565
  • Мнения: 22 867
stasi76 , чудесни хлебчета!  bouquet

alina_si, разкошна питка, много обичам такива високи пухкавелки!  chef  bouquet

Доника, а твоята какъв загар само има! Heart Eyes  bouquet

azals, права си за топлия хляб, ама къде има нещо вкусно и здравословно? И аз днес направих един бърз тутманик и точно толкова беше бърз и на изяждане. Разчупихме го направо врял, кой да ти чака......... Grinning


# 566
  • Мнения: 459
Малеее, Лабрекс .... страхотен е! би ли споделила рецептата?

# 567
  • Мнения: 22 867
Малеее, Лабрекс .... страхотен е! би ли споделила рецептата?

eldi, лесно е, някъде писах вече, но не го намирам. Замесвам обикновено тесто с мая - топла вода, сол, захар, мая и брашно. Обикновено го правя с две ч.ч. вода. Разделям на 4-5 топки. Разточвам всяка топка на кора колкото голяма чиния приблизително. Между корите мажа с масло или маргарин, но сега имам много хубава домашна мас и използвам с нея. И най-много ми харесва тутманикът с мас. Така подреждам една върху друга всичките кори. Най-горната кора поръсвам леко с брашно и разточвам всичките на една голяма кора, не тънка, като за баница, а по-дебела. Намазвам и нея с мазнина, ръся натрошено сирене, завивам на руло, усуквам го, правя от него охлюв и слагам в тавата за печене. Оставям 20-ина мин. на топло, обикновено в загрята фурна, като се надигне мажа с разбит жълтък с пресно мляко и малко олио, или само с кисело мляко, или само с пресно - както дойде. Пека на умерена фурна, за моята 160-170 град около 25-30 мин. Това е. Напоследък за по-бързо дори не точа. Всяко топче разтеглям на ръка като мекица, мажа с мазнина, разтеглям следващото, слагом отгоре, мажа и него и така до последното. После вече точа с точилка купчинката кори на голяма кора. Става бързо и лесно, май обясненията ми станаха много дълги. Майка така го прави и от нея съм видяла.  bouquet

# 568
  • Мнения: 459
Благодаря ти много! Задължително ще го пробвам и то май още днес, че такова слюнкоотделяне започнах.... Последен въпрос - колко е голяма тавата ти (разбрах, че течността е 2 ч.ч) за това количество? И още нещо - втасва веднъж, така ли? След омесване направо оформям...

# 569
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти много! Задължително ще го пробвам и то май още днес, че такова слюнкоотделяне започнах.... Последен въпрос - колко е голяма тавата ти (разбрах, че течността е 2 ч.ч) за това количество?

eldi , може и от по-малко тесто да го направиш, може и от повече, зависи колко голям ти трябва. Използвам долната част на старите ел. тенджери, дано се сещаш, те са дълбоки, диаметърът е 24 см, но тутманикът се вдига доста, някъде повече от половината тава пълни до 2/3 от нея.

Общи условия

Активация на акаунт