Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 364
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 122
didnik по коя моя рецепта прави козунака?

# 91
  • Варна
  • Мнения: 939
Вени ами като си го знаеш колко е вкусен ще се облизваш я - почерпи се едно парченце от моя  Simple Smile
Лю мерси за похвалата  Hug
Стаси правих го по рецепта на Козунак Краси и беше много вкусен между другото, но нещо с втасването не станаха нещата  ooooh!
Както писах вече, според мен си е от брашното. Ще пробвам скоро време пак рецептата само, че с новото брашно  Simple Smile
Това не попречи да се излапа и да получа похвали въпреки всичко, понякога много ме учудват моите хора - с колко по-различни от моя вкус са. Но това е - разни хора, разни идеали...  Grinning
Да видим какво ще им е мнението за новия козунак  Wink

# 92
  • Мнения: 1 122
Точно по тази рецепта правих всичките си козунаци миналата година и нямах провал. Ще взема да направя другата седмица и ще снимам тестото стъпка по стъпка. Много е важно да го замесиш правилно, защото мойте провали са били още при замесването и после вече всичко се обърква.

# 93
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Вени ами като си го знаеш колко е вкусен ще се облизваш я - почерпи се едно парченце от моя  Simple Smile

Didnik, ами аз си изкарах ето това парченце да се размрази (на снимката е още замрaзенo, но след малко ще е ок за хапване Wink.



Козунака по тази рецепта  можеш да го замрaзиш, разбира се след като напълно е изстинал. Като го размразиш си е също толкова вкусен както и пресен.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 939
stasi76 правих го абсолютно точно по цялата рецепта. За първи път правя въобще козунак и доста четох преди на почна. Спазих всичко както си го описала, но още първото ми втасване не се получи. Този път смених не само брашното, но и начина на втасване и резултата е налице. Съвсем скоро пак ще правя по твоята рецепта, че много ни хареса като вкус - само да ми мине малко шока от неуспеха с нея  Wink
Ееее, Вени няма какво да те мисля тогава - хич не се оплаквай, ами захапвай парченцето и да ти е сладко и на теб  Heart Eyes

# 95
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Правих козунак по рецепта на Джемма,но 1/3 от дозата,точно за един козунак.Резултатът е много добър,не е отличен,защото няма никакъв вид.Но,аз съм си виновна.Тръгнах и да готвя,та едното,та другото и съм оставила тестото малко по меко.Усетих го,но........Та,вид няма и съм снимала по-добрата половина,но вкусът е разкошен.

и парче


Дидник,браво,чудесно изглежда. Peace  bouquet
Пепа Илкова,писала съм завъртам тестото,като имам впредвид,че изсипвайки тестото от машината тестото е безформено и правя две-три леки премесвания.

# 96
  • София
  • Мнения: 7 878
Тази ябълкова погача:

   

определено ще ни стане любимката. Жена ми я направи по възстановена рецепта от тефтера на нейната баба. В тестото има близо 1/3 ябълки но пък определено на вкус и аромат си е като хляба на бабите ни.

# 97
  • Мнения: 1 122
От мен Фугасс-четата на Лабрекс. Превъзходни са, аз направих 2-на доза, но не сложих цялата захар, а само 1 с.л. Вече има само 1 от 4. Laughing



# 98
  • Мнения: 622
Макс мама, за пореден път козунака ти е страхотен! Peace
Дядо Хаджи и твоята питка изглежда супер, може ли рецепта? Погачата сладка ли е или солена?
Стаси, много са симпатични фугасчетата!  Hug

# 99
  • Мнения: 293
max-mama, Какво е това брашно на Билла? Thinking Аз къде съм спала , че незнам за него , а живея на една крачка от Била. Я дай малко инфо за него, моля те? Колкото до козунака ти с по0мекото тесто , ако не ти харесва дай го насам.Мен ми изглежда супер   bouquet Сега сериозно -за себе си прецених , че мога с лека ръка да прежаля перфектното оформление на творбата си в полза на по-мекото тесто.Нещата стават по-пухкави , по-въздушни и шуплести , точно както аз ги обичам.Виж , ако ще е за повод и за пред повече хора , определено ще гледам да има добра визия и тогава ще внимавам за твърдостта на тестото. Peace


Цитат
Kapri_z, според мен, jujito.i  е теглила отделните части или за да ги нареже така еднакво е ползвала линийка или още има такива прибори, с които се нарязва наведнъж цялата лента на еднакви парченца, но нека тя да каже.
Matze, Jujito.i, питките са ви разкошни  .

Божеееее и такива неща ли измислиха вече? Съвсем се омързеливи народа   Joy

jujito.i , розите ги видях , мерси , дай сега обяснението по реденето на оназ красота  newsm03


eliza03, ти си направо майстор Simple Smile   bouquet

Така е !  newsm10


didnik , тъкмо се зачудих от къде си намерила такова брашно и видях че си от Варна Close Не е честно да сме на една крачка , а при нас да го няма  #Cussing out


Чета за козунаци , гледам ябълкови погачи , пак чета за козунаци , чета  за фукачи и си викам - седи си мирно на дупето , моме , седи си , че станеш ли отиде коня у ряката.Ей го на брашното на една ръка разстояние , колко му е да чукна 2 яйца  , мая от скоро ми се намира в промишлени количества...колко му е да забъркам я един козунак , я една фокача , то ябълкова погача няма как , че дядо хаджи забравил да пусне рецептата , но пък аз си падам по импровизациите ....седя си мирно , седя си мирно на дупето  Wink Хич не си седя,  ами ставам , че торта имам да правя за утре (то и питка де )  но ако още малко се помотая при вас , току виж питката изпреварила тортата  Wink

 newsm51



# 100
  • Мнения: X
PURE ELIXIR, да по метода на Стаси76 я правих. Ама не ми стана точно като нейната. Може би ми е малко мазнината между корите и не можа така хубаво да "цъфне". Ама нали ви казвам, че съм абсолютно начинаеща. Ще пробвам пак. Simple Smile
Елица,много добре ти се е получила,а и ясно личи начина на оформяне,характерен за тази питка,така че мисля,че си се справила отлично Peace.Благодарности на теб,на didnik  и на stasi76 ,с която коментирахме въпроса ми на ЛС,че споделихте опит,ще пробвам да я направя със сирене.
Стаси 76,да кажа и тук,много ми харесва как ти е оформена тази питка,висока,бухнала и на много пластове. Hug

# 101
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Стаси,много красиви фугассчета. Peace  bouquet
дядо хаджия,чакам с нетърпение рецептата.
Капри,става въпрос за брашното с марката на Билла-Клевер.От известно време купувам от това брашно,освен на София мел и съм много доволна,а и не само аз.В темата за машина за хляб някои момичета ползват само това брашно и също го препоръчват.Иначе струва 0,59 лв,сега е на 0,39 лв,направо си е на далавера,особено за такива като мен.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 939
max-mama и на мен ми се види много готин тоз недокаран козунак, ей ще ме караш утре пак да запрятам ръкави за малка доза, че той като продукти почти пасва с този на Стаси, а като знам колко е вкусен самоооо   bouquet
И аз като kapri_z -
... козунака ти с по0мекото тесто, ако не ти харесва дай го насам. Мен ми изглежда супер   bouquet Сега сериозно - за себе си прецених , че мога с лека ръка да прежаля перфектното оформление на творбата си в полза на по-мекото тесто. Нещата стават по-пухкави , по-въздушни и шуплести, точно както аз ги обичам.
Капризче, че не беше ли писала ти преди няколко страници че си намерила някъде наблизо това брашно - аз от теб го знам сякаш, че ти следя перипетиите по намирането му newsm78.
дядо хаджия и на мен ми стана интересно по каква рецепта е таз красота   bouquet
Стаси супер си ги докара - пращай го това едничкото към нас, от мен половинка козунак имаш  Peace
PURE ELIXIR ще я докараш плетката няма начин - да се похвалиш после  Wink

# 103
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama и на мен ми се види много готин тоз недокаран козунак, ей ще ме караш утре пак да запрятам ръкави за малка доза, че той като продукти почти пасва с този на Стаси, а като знам колко е вкусен самоооо   bouquet

Само да поясня,че захарта леко увеличих от 50 гр(нали правих 1/3 от дозата) на 80 гр,а сол сложих само една щипка,другото си е по рецептата делено на 3.

благодаря на всички.  bouquet

# 104
  • София
  • Мнения: 7 878
Аз си мислех, че тук съм писал, ама явно е било на друго място.

Вкусът на погачата си е точно като домашен селски хляб без никакво загатване, че е с ябълки.

Понеже другата седмица искам да редуцирам рецептата, както и да я пригодя за работа с машина. Ще я редуцирам щото 3 оки брашно на нас ни излезе тук полк да храним - добре, че са комшиите та поеха част от ангажимента да се изяде това чудо. Та като направя втория опит ще публикувам и рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт