Аргументи за ранното захранване

  • 22 017
  • 416
  •   1
Отговори
# 390
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
За да се докажат ползите и съответно вредите на ранното или късното захранване са необходими години проучвания и изследвания.  

Необходими са години, да. Късното захранване е новост в България, но не и "на запад". Има натрупан материал за изследвания и такива непрекъснато се правят. Педиатричните организации по света препоръчват късното захранване именно на база емпирични проучвания, определящи ранното захранване като рисков фактор за различни здравословни проблеми, проявявани в по-късна възраст. "Рисков фактор" не означава, че задължително едно дете като се захрани рано ще има проблем, а че е допълнителен фактор, увеличаващ риска. Българската педиатрична асоциация доколкото знам официално също препоръчва вече късното захранване.

# 391
  • пак там
  • Мнения: 2 885
ОК, искам да видя такова изследване, някой може ли да ми даде линк?

# 392
  • Мнения: 66
Аргументи "За" ранно захранване ,които съм чувала:
-много лоши хематологични показатели, анемии и преди всичко нисък хемоглобин към 4-5 месец.
-колкото по рано захраниш, по малък шанс да ти е злоядо детето.

Аз захраних на 6 месеца, и кърмих до 1,6 месеца.
Да ,имахме проблеми с хемоглобина и е много злоядо.
Но ,не вярвам да е било от захранването.

# 393
  • Мнения: 85


Аз захраних на 6 месеца, и кърмих до 1,6 месеца.
Да ,имахме проблеми с хемоглобина и е много злоядо.
Но ,не вярвам да е било от захранването.
Значи ако същия проблем но с ранно захранване сигурно веднага щеше да е от това без съмнение,но щом е късно захранено,може и да не е така ли?Странно newsm78

# 394
  • Мнения: 66
Aз съм захранена на 3 месеца с кисело мляко и съм била страшно злояда.
И до ден днешен имам проблеми с хемоглобина.
Допускам ,че при детето ми е наследствено.
Не знам къде е истината.
Захраних я по-късно ,защото имах прекалено много кърма.
И защото така ме посъветваха 3-ма педиатри на различна възраст.Така прецених ,че е най-добре за детето ми.

# 395
  • Мнения: 85
Щом и ти си била злояда-да,но иначе (не е към теб лично Peace),много се дразня,когато за някакъв проблем веднага обвиняват ранното захранване,а появили се такъв на късно захранено дете може и от нещо друго да е.

# 396
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
galinna_pj , какво друго да ти кажат, това е най-лесно, пък и модно.
Също се дразня и когато не могат да разберат какво му е на детето и защо кашля, да речем, и веднага - алергия, алергична кашлица....дрън дрън Rolling Eyes

# 397
  • Мнения: 85
galinna_pj , какво друго да ти кажат, това е най-лесно, пък и модно.
Също се дразня и когато не могат да разберат какво му е на детето и защо кашля, да речем, и веднага - алергия, алергична кашлица....дрън дрън Rolling Eyes
Мда Rolling Eyes,поколението на нашите деца е изключително алергично Tired

# 398
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
ОК, искам да видя такова изследване, някой може ли да ми даде линк?

Примерно: Relation of infant diet to childhood health: seven year follow u … ant feeding study

# 399
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Прочетох я, доколкото, разбира се, ми позволяваше моят английски, който все пак не е на особено ниво. Но ако правилно съм разбрала:
 - изследваните деца са от една социална група, с горе-долу еднакви фамилни анамнези и подобни, но не се споменава дали е еднакъв начинът им на отглеждане: приемани храни в по-късна възраст, начин на живот - спортуване и т.н., което за мен е доста по-важно, особено като се търси връзка между начин на хранене в бебешка възраст и респираторни и стомашно-чревни заболявания.
 - цитирани са и автори, чиито изследвания не доказват подобна връзка.

Поправете ме, ако греша в превода си или интерпретацията му, но точно това изследване определено не е категорично доказателство.

# 400
  • Мнения: 903
Информира ме, но каза, че решението си е мое. Аз пък реших, че ще я захранвам след 5 месец и така направих Simple Smile

# 401
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Бабите ни и техните педиатри са били в час  Laughing

(това е аргумент против ранното захранване, реално, но то бездруго в тая тема само рецепти за домашна туршия няма вече)

# 402
  • Мнения: 8 242
Бу, разби ме с тая картинка  Joy Joy Joy

Лозунгите са трепач  Mr. Green

Ама туй за 3те часа нещо  Thinking Twisted Evil .. не се види какво е Wink К'во да го правим на 3 часа викат  Laughing

# 403
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Е, предполагам, е за кърмене на 3 часа, но на фона на манифестацията и цялостния й дух - направо замижавам и не го виждам!

# 404
  • Мнения: 8 242
Е, предполагам, е за кърмене на 3 часа, но на фона на манифестацията и цялостния й дух - направо замижавам и не го виждам!
Laughing
Ама ми е интересно - най-много на 3 часа или най-малко на 3 часа пише  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт