Аргументи за ранното захранване

  • 22 006
  • 416
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 14 654
Причините за алергиите трябва да се търсят навсякъде. Ранното захранване не ти осигурява 100% някаква алергия, но е още един фактор, който може да спомогне за откючването й. Отделен е въпросът, че давайки на незрялата храносмилателна система храна, която тя не е готова да обработи, единствено можеш да нанесеш вреда, не и полза.

# 376
  • Мнения: 94
Причините за алергиите трябва да се търсят навсякъде. Ранното захранване не ти осигурява 100% някаква алергия, но е още един фактор, който може да спомогне за откючването й. Отделен е въпросът, че давайки на незрялата храносмилателна система храна, която тя не е готова да обработи, единствено можеш да нанесеш вреда, не и полза.

Възможно е. Но какво се има предвид под "ранно захранване" и "незряла храносмилателна система"? Все пак ексцесии от рода "кърмене до 2 годишна възраст", които напоследък зачестяват, ми се виждат също противопоказни newsm78 Или говорим само за периода до първата година?

# 377
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ранно захранване се води периодът на захранване преди 4-месечна възраст. Даването на сокче Е захранване.
А незряла храносмилатена система е незряла хр. система  Rolling Eyes
С какво точно е противопоказно кърменето до 2-год. възраст? Нещо не схващам връзката  newsm78

# 378
  • Мнения: 94
Ранно захранване се води периодът на захранване преди 4-месечна възраст. Даването на сокче Е захранване.
А незряла храносмилатена система е незряла хр. система  Rolling Eyes

Благодаря за разяснението. Преди 4 м. наистина ми изглежда малко рано, но зависи от конкретния случай Peace

С какво точно е противопоказно кърменето до 2-год. възраст? Нещо не схващам връзката  newsm78

Имам предвид на 2 и повече години. Чувам за случаи и на 4 години #Crazy Най-малкото е психологически противопоказно за развитието на детето Peace На 2 и повече години то ходи, мисли, говори, способно е да се обслужва само в основните си нужди Wink Има здрави млечни зъбки и съответната храносмилателна система. Кърменето на такова дете не изглежда оправдано Thinking
Възможно е да съществуват изключения, за които да е наложително едно такова продължително кърмене, но не са ми известни Thinking

# 379
  • Мнения: 14 654
Кеде сега набъркахте кърменето до 2 годинки в цялата работа Simple Smile Ако влезете в подфорум "хранене с АМ", ще видите, че и там захранват късно.

# 380
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Стела, явно си нова във форума  Peace защото тук си имаме и 6-годишно кърмаче. Сега очаквам да изпаднеш в шок  hahaha
Но Янечек е права, какво общо има кърменето тук?

# 381
  • София
  • Мнения: 7 162
Искам да питам майките, които са захранили между 1-ви и 4-ти месец - защо го направихте?


Направих го по съвет на лекарката на сина ми, повярвах й без да си направя труда да потърся информация на друго място. Захраних на 40 дена със сокче от домашна ябълка, "която не алергизира" - пак по думите на лекарката. Синът ми получи страхотен обрив и запек (беше на кърма), лекарката обясни, че няма вариант да е от ябълката, но да я спра и да изчакам. След една седмица ми каза да опитам отново - резултатът беше същият, жената беше много учудена. Сега като чуя, че от ябълковото сокче не може да се получи алергична реакция ми става смешно (да чукна на дърво и до момента детето няма никакви алергии, ябълково пюре си хапваше без проблем от 4 месечен). Ефектът от ранното захранване при моето дете беше - обриви, страхотни колики и кошмарен запек (аз упорито продължих с ранното захранване следвайки схемата на педиатъра) до към 5-6-и месец и адски нерви за мен. Сега с второто живот и здраве, никой няма да ме убеди да захраня преди четвърти месец. Лекарката на синът ми я смених...

# 382
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Не би трябвало да има връзка. Аз изобщо не съм била кърмена поради невъзможност на майка ми, и до днес вече 24 години нямам никакви признаци на алергия Peace За сравнение майка ми пък страда от тежка форма на алергия към доста неща, изследвала се е обстойно. Тя е от поколението, което е било кърмено обилно, а нейната майка няма алергична чувствителност към нищо. Причините за алергиите трябва да се търсят другаде Thinking

И аз подкрепям тезата ти, въпроса е обаче, че друго е модерно в момента...
За да се докажат ползите и съответно вредите на ранното или късното захранване са необходими години проучвания и изследвания. Въпреки доста потребителки, които споменаха, че въпреки ранното си захранване те/децата им нямат алергии, продължават да се преповтарят едни и същи изрази, надлежно копирани от СЗО. Не подкрепям крайностите, просто споделям личния си опит - аргументите, които autumnsphere иска да чуе, няма как да ги представя - преди 8 години, когато имах бебета никой никъде не говореше за късно захранване, алергии и "незрял стомах". 40 ден сок, 3 месец плодово пюре, 4 - кисел/каша. Освен педиатрите имаше и "Библията" на Спок - от там четях и се информирах.

# 383
  • Мнения: 177
[quote

И аз подкрепям тезата ти, въпроса е обаче, че друго е модерно в момента...
За да се докажат ползите и съответно вредите на ранното или късното захранване са необходими години проучвания и изследвания. Въпреки доста потребителки, които споменаха, че въпреки ранното си захранване те/децата им нямат алергии, продължават да се преповтарят едни и същи изрази, надлежно копирани от СЗО. Не подкрепям крайностите, просто споделям личния си опит - аргументите, които autumnsphere иска да чуе, няма как да ги представя - преди 8 години, когато имах бебета никой никъде не говореше за късно захранване, алергии и "незрял стомах". 40 ден сок, 3 месец плодово пюре, 4 - кисел/каша. Освен педиатрите имаше и "Библията" на Спок - от там четях и се информирах.
[/quote]

 Peace
и аз така мисля,само че моята дъщеря преди 6г. и половина.

# 384
  • Мнения: 884
когато имах бебета никой никъде не говореше за късно захранване, алергии и "незрял стомах". 40 ден сок, 3 месец плодово пюре, 4 - кисел/каша. Освен педиатрите имаше и "Библията" на Спок - от там четях и се информирах.
Нормално. Това пък е било "модерно" тогава.

# 385
  • Мнения: 14 654
Незряла храсносмилателна система е тази, която не може да обработи постъпилата храна, защото няма нужните ензими. Няма нужда да се слага в кавички, защото това е истинско понятие. Давайки сок на 2-месечно бебе, не карате храносмилателната система да заработи по-рано.

# 386
  • Мнения: 94
Стела, явно си нова във форума  Peace защото тук си имаме и 6-годишно кърмаче. Сега очаквам да изпаднеш в шок  hahaha

Ни най- малко Hug Просто ми е любопитно, като на всяка жена, която планира да става майка, в какви случаи е оправдано толкова продължително кърмене Thinking Човек няма как да знае, ако не му е дошло до главата, нали така?

Янечек, слагам в кавички, защото цитирам Simple Smile, няма друга причина.

# 387
  • София
  • Мнения: 6 742
Стела, явно си нова във форума  Peace защото тук си имаме и 6-годишно кърмаче. Сега очаквам да изпаднеш в шок  hahaha

Ни най- малко Hug Просто ми е любопитно, като на всяка жена, която планира да става майка, в какви случаи е оправдано толкова продължително кърмене Thinking Човек няма как да знае, ако не му е дошло до главата, нали така?

Янечек, слагам в кавички, защото цитирам Simple Smile, няма друга причина.
Отговарям ти като жена, която преди да има дете, не си е и помисляла, че ще кърми детето 3 г.: Grinning
Докато бях бременна, смятах, че ще кърмя няколко месеца - да кажем 6 м. изключително, защото СЗО препоръчва на толкова да се захрани. Да, ама детето ми не пожела да яде особено твърда храна след 6 м., и остана предимно на кърма до 1 г. и 2-3 месеца, след което прояде, но продължи да има желание да суче, та и до момента. Аз насила не желая да отбивам, след всичко, което прочетох се убедих, че естественото отбиване е най-доброто и за мен, и за детето ми, и чакам сама да се отбие - вероятно до 3,5 г., като гледам темповете, с които намалява сученията засега. На мен не ми пречи, детето ми се чувства добре сега - какво в такъв случай налага отбиването?
Прави си, че докато не ти дойде до главата, не знаеш какво ще се случи, нито как ти ще реагираш. Понякога децата ни изненадват, както и сами можем да се изненадаме. Wink

# 388
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Преди да родя и да сложа бебето на гърда и аз си мислех, че ще кърмя 6 месеца и после ще спра кранчетата. Но като виждам синът ми с каква любов ме гледа докато суче сърце не ми дава ей така да го отбия.Предпочитам да стане постепенно и когато той реши  Peace
Какво значи да е оправдано?

# 389
  • Мнения: 94
Олив, благодаря за инфото Hug

Прави си, че докато не ти дойде до главата, не знаеш какво ще се случи, нито как ти ще реагираш. Понякога децата ни изненадват, както и сами можем да се изненадаме. Wink

Напълно си права, дори самото създаване на живот е пълно с изненади Wink И всеки организъм си е собствена вселена със свои правила. Наистина насилствено отбиване би могло да травмира детето Thinking

Аманита Hug, права си. Ще ти кажа какво имах предвид: мои познати живеят в Канада, първото им дете се роди преди 6 години и още го кърмят, защото местните лекари ги насърчават за това newsm78 Детето приема твърда храна отдавна, но още спи на гърдите на майка си Thinking иначе не заспива. В началото (някъде ок. 1 година) казват, че е имало момент, когато са започнали да го отбиват и то го е приемало добре, но лекарят им настоял (?) още да почакат и оттогава така. Сега го кърмят само за да заспи. Интересна ми беше позицията на лекарите в този случай, затова направих аналогия. Възможно е да съществуват някакви лекарски моди според държавата по този въпрос Thinking

Общи условия

Активация на акаунт