Отново за АБКМ

  • 133 936
  • 2 516
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте!
Пускам тази тема, въпреки многото из форумите и наличиета на всякаква информация по въпроса. Иска ми се да се включите майки на дечица които сега се борите с проблема, да обсъдим симптоми, захранване, ваксини / ужас  Shocked/, хомеопатично лечение и всичко друго което би ни помогнало взаимно да израстем и преодолеем по-бързо проблема на дечицата ни.
Конкретно при нас на дневен ред е захранването. Доц. Маринова препоръча да го почваме. Ние сме на кърма, аз пазя диета, но не мога да се наема още да му давам нещо друго, защото така или иначе от време на време си имаме още някакви симптоми. Страх ме е, че ако е алергичен към някакъв вид храна няма да го усетя?!?!

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 12:22 от ra_iv

# 1
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте и от нас Simple Smile Нашата педиатърка също ни постави диагноза АБКМ и атопичен дерматит. Имам и доверие, тъй като тя е алерголог. След една седмица сме на преглед и при доц. Маринова. Скоро спрях да кърмя Алекс, тъй като диетата не помогна  и минахме на Фризопеп. Мога да кажа, че откакто го пие обривите му изчезнаха.
 Искаше ми се вече да го захраня, но ще изчакаме до навършването на 6 месеца. Педиатърката вчера ми даде брошури на различни фирми, за да видя кои пюрета и каши са подходящи за нас.
 Иначе накратко, нещата, които помагат при нас са Елоком ( в тежките случаи), къпя го с Линола фет през няколко дни, а през другото време с лосион на А-дерма. Тялото мажа с Авен Триксера, а лицето с едно кремче на Клоран. Преди това пробвахме различни други продукти, но кожата му беше изключително суха и зачервена.

# 2
  • Мнения: 1 089
ra_iv, какви са симптомите при вас? Ние си чакаме кръвните резултати за алергия към млякото...

# 3
  • София
  • Мнения: 382
Ние сме със слуз почти от раждането си. След ваксината ни се появи и кръв. След започване на диета от мен слузта изчезна, на няколко пъти се появява отново кръв - последно преди 2 седмици, като този път имахме и обрив по телцето. Странното е, че като му давам по малко Фризопеп се пооправя консистенцията на акето. Иначе е толкова течно че попива почти изцяло в памперса.
Къде пускахте кръвния тест? Може ли малко повече инфо трудно ли взеха кръв?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 472
Здр и от нас, включвала съм се в няколко подобни теми, така че ще се повторя сигурно. Първото хранене на ЛЮбчо е с АМ, в болницата го кърмех по малко, но незнайно колко, давах си АМ само. Опитахме кърмене- не стана. Бяхме на смесено хранене- Аптамил и изцедена кърма. Около 20-тия ден започна диария със слуз, минахме на фризопеп към кърменето. Диарията спря, слузта продължи до 5 месеца, когато го захраних. Оттогава досега само два пъти е имал слуз. Междувременно се появи АД, но доста лека форма, както разбрах. Бях на диета, вече не съм. Продължаваме с кърмата- за мен тя е най-доброто нещо за бебето.
Захраних когато Любчо беше със зачервени бузи и първоначална диагноза- контактен дерматит. След два месеца имаше сухи петна и на други места и решиха, че е АД.
Захраних бавно - по 7 дни всяка храна в следния ред - морков, картоф, пащърнак,тиква, тиквичка, сини сливи, круша, ябълка (спрях я за месец, защото ми се стори, че АД  се влоши от нея) оризова каша, елда, броколи,пиле, пуйка, манго- обрина се,  каша с ориз и рожкови, овесена каша, върнах ябълката. Дотук сме засега. Не мога да установя храни, от които се влошава АД. Според гастроентероложката сме здрави- наддаваме отлично, нямаме слуз. Според дерматоложката АД е  добре, при положение, че не е лекуван с котрикостероиди- мажем с А-Дерма и слагаме във водата МУстела. Казаха да почнем с пшеница, жълтък и козе сирене. ЩЕ изчакам още месец за сиренето и пшеницата, жълтъкът след 1 година.

Много дълго стана, за което се извинявам.

# 5
  • София
  • Мнения: 382
desive78, много благодаря за информацията  Hug Към момента ми е много полезна и синтезира точно това което ме интересува. Едно въпросче само на А-дерма коя серия използвате и кои продукт най ви помага? Благодаря отново!

# 6
  • Мнения: 1 089
Кръвният тест може да се пусне във всяка лаборатория. Прави се и на новородени. Мерят се IgE срещу определени алергени. Неприятно е взимането на кръв, но по-добре няколко минути да пореве, но да си сигурна има ли АБКМ или не. Ако има АБКМ и сте пили лечебно мляко /Фризосой, Фризопеп, Алфаре и др. подобно/ мисля, че няма да е много достоверен теста.
При нас причината да направим този тест е появата на мн.малко количество кървава слуз по акото. Толкова малко, че ако не се загледаш не се забелязва. Не винаги, пр. на седмицата веднъж.
Друго, което мога да кажа е, че АБКМ е показание за спиране на ваксините. Няма връзка между едното и другото. Ние имаме поставени всички ваксини. Дори от този месец ще слагаме и допълнителни.

# 7
  • Мнения: 46
От снощи съм в големи размисли newsm78

Марти е кърмен изключително 4месеца, в това време неприемаше нито вода, нито чай, нищо. Първите три месеца имахме много силни колики, помагаше ни БиоГая и Колийф. В началото на декември според мен на психологична основа кърмата започна да ми намалява и се наложи да дохранвам с АМ. Започнах с Фризо ХА, но в акото се появи кръв и доки ме посъветва да го сменя с Нутрилон.
Нещата се нормализираха. В събота започнах да захранвам с каша, пак по съвет на лекаря дадох Млечна каша на Хумана с пребиотик и банан на третия ден пак имахме кръв в изпражненията. От днес няма да давам никакви каши и ще почиваме.
Да допълня че нямаме никакви обриви и детето е много спокойно.

Моля ви помогнете ми

# 8
  • Мнения: 12
Здравейте! За първи път пиша във форума и не знам дали тази публикация е на мястото си. ние сме с АБКМ, потвърдена от днес с тестове. Аз съм от Пловдив и дълго време търсих информация за такива тестове в нета, но не намерих къде се правят тук. Синът ми е на 2,5 месеца и няколко дни лежахме в детска клиника към ВМИ, където никой не ни обърна особено внимание и ни казаха, че тестове на такова малко бебе не се правят - това не е вярно! Днес ходихме на алерголог - Др. Евтимова - тя ни направи кожни тестове и ни прати на кръвен тест в лаборатория Зинвест. Ваксините за сега ги отлагаме и минаваме на Фризопеп /бяхме на Фризосой/. Така, че ако някой се интересува- това с тестовете е възможно и е даже елементарно.

# 9
  • Мнения: 12
И още нещо - ние имаме кутии Фризосой - 2 неотворени и една отворена преди 2 дни - пълна, ако на някой му трябват да ме потърси, пиша това, защото знам че вече трудно се намира.

# 10
  • София
  • Мнения: 451
Привет и от нас.
Тан   Hug Hug
Ние сме със съмнение за АБКМ и АД от както бяхме на почти месец. Казвам съмнение, защото аз си мисля, че АБКМ няма.
Как започна всичко - още при изписването имаше 2-3 мъъънички пъпчици по лицето, тогава беше на АМ и кърма. Когато се прибрахме у дома, успяхме да махнем АМ. Един ден ми направи впечатление, че пъпчиците са се увеличили, но въпреки това бяха много малко. Педи каза, че сме с контактен дерматит, много суха кожа, да го намажа обилно. След обилното намазване лицето му пламна - бузките му бяха две огромни червени петна. Заведох го на дерматолог, който категорично изключи обривът да е някаква стафилококова инфекция или хранителна алергия, каза че е АД и ни изписа Адвантан за 3-5 дни. От него пъпките изчезнаха, но после пак се почвиха мъничко. Педито обаче отсече АБКМ и така...вече 6ти месец сме на изключително кърмене, аз съм на диета, мажем се и се къпем само с А Дерма Екзомега. Лицето му е много добре, въпреки че, наистина кожата му е много суха и от време на време пъпчици се появяват и после завяхват. Водих го и на алерголог, каза че ще е така, докато не надрасне АД - от вода, слънце, лигавене, какво ли не пъпките могат да се появяват, ние ги имаме само на лицето. Захранваме се от 2 седмици, бавно и внимателно. За сега сме въвели тиква, оризова каша, а от днес пробваме картоф. Забравих да спомена, че бяхме с кошмарни колики 3 месеца, леко разхлабено коремче, малко слуз...бити са ни всички ваксини, но вмест ДТК (забранен при АБКМ) сложихме Пентаксим.
Тан, Кенгурка, моля, пишете по-подробно за тестовете. На мен всички доктори (вкл. Ковачева и алерголог) ми казаха същото - тестовете не са показателни при такива малки бебета!

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 14:15 от Felicity.

# 11
  • Мнения: 1 089
biberon_ko, няколко пъти вече пиша и трия, пиша и трия. Но все пак ще ти дам този съвет. Аз вече 6 месеца съм в размисли и дилеми, душата ми е вече доста изтерзана. От опита, който натрупах ще кажа, не давай мляко за АБКМ, без да си обедена в съществущата такава алергия. Ако нямате силно проявени симптоми на АБКМ, а доколкото чета нямате, кръвният тест е единственият който може да ти даде отговор има ли алергия или не. Но само кръвният. Кожните тестве за алергия, пъво че не са толкова безвредни в тази възраст, друго че не са и достоверни. Както казва Кенгурка, това с тестовете е бързо , елементарно и най-важно единствен сигурен метод за доказване на алергия. Друг е въпросът, че не се прави по ред причини, къде комерсиални, къде от други подпуди. Ето ние днес си чакаме резултата от теста, който ще ни даде отговор на това 6 месечно лутане. Във всяка една голяма лаборатория го правят, друг е въпросът , че майките не са чували за него, а лекарите и специалистите не си правят труда да насочват и споменават за това.

# 12
  • Мнения: 1 796
Привет и от мен и благодаря на ra_iv за темичката - вярвам, че на всички ни ще бъде много полезна!

Ние също сме с тази диагноза - храним се смесено с кърма и фризопеп, като кърмата е основна - някъде 6/7 от яденето за деня. Поставиха ни тази диагноза след продължителна диария, която премина на слуз и кръв, в момента, в който дадох фризопеп нещата се оправиха на 100 процента - така бяхме 2 месеца. Лошата новина е, че на 1 януари отново имахме по-течно и по слузесто изхождане - дори няколко точки кръв, които едва ли някой освен мен би забелязал. Все още акото е по-лигаво и леко слузесто. Не мога да установя от какво точно е влошаването - нищо не съм променила в диетата си, нито в нейната. Още не сме се захранвали, дори вода почти не пие - просто не й харесва. Не сме били ваксини. Не сме имали обриви до този момент.
В понеделник сме на консултация при Мустаков, а днес бяхме на преглед при една педиатърка, която ни е роднина, но за съжаление живее в друг град и не можем да я ползваме постоянно. След разговора ни с нея, съм много по-успокоена и оптимистично настроена - нейния съвет е да направим ваксините - доста време говорихме и определено видях, че е чела много по въпроса и научно успя някак да ме убеди, че коклюша не е чак толкова страшен. Мнението на нашата гастроентероложка е също, че трябва да се ваксинираме и може би ще го направим - чакам само мнението на алерголога.

Успех на всички в борбата  с тази гадна алергия - дано го израстнем бързо!

# 13
  • Мнения: 46
biberon_ko, няколко пъти вече пиша и трия, пиша и трия. Но все пак ще ти дам този съвет. Аз вече 6 месеца съм в размисли и дилеми, душата ми е вече доста изтерзана. От опита, който натрупах ще кажа, не давай мляко за АБКМ, без да си обедена в съществущата такава алергия. Ако нямате силно проявени симптоми на АБКМ, а доколкото чета нямате, кръвният тест е единственият който може да ти даде отговор има ли алергия или не. Но само кръвният. Кожните тестве за алергия, пъво че не са толкова безвредни в тази възраст, друго че не са и достоверни. Както казва Кенгурка, това с тестовете е бързо , елементарно и най-важно единствен сигурен метод за доказване на алергия. Друг е въпросът, че не се прави по ред причини, къде комерсиални, къде от други подпуди. Ето ние днес си чакаме резултата от теста, който ще ни даде отговор на това 6 месечно лутане. Във всяка една голяма лаборатория го правят, друг е въпросът , че майките не са чували за него, а лекарите и специалистите не си правят труда да насочват и споменават за това.

Ох, като чета ми се стяга сърцето
Tan благодаря за изказаното мнение утре ще водим каката при доки на контролен преглед, че и тя ми беше болничка
И ще го попитам за кръвните тестове

# 14
  • София
  • Мнения: 22
Нашата педиатърка също ми каза, че няма причина заради тези проблеми да не слагаме ваксините. Имаме сложени две ваксини Пентаксим, миналия месец пропуснахме, защото Алекс беше целия в обриви/петна. Но в понеделник ще ни поставят и третата ваксина.
 Докато бяхме на кърма Алекс също имаше слуз, даже изследвахме изпражнения за гъбички. Сега слузта изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт