До МАЙ много не остана, кой ли ден ще стана мама? №13

  • 17 726
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 162
Zlatna_g, върти ми се в главата, че някои беше писал за младост - ама а де, като не помня ...

Ох, дано си права, че иначе поне в началото ще трябва да сме сами с бебка.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
То от Пловдив сме само 2-3 мами, но аз да кажа - аз съм почти в центъра, та ще се подвизавам пак в Градската градина и парка на Белите брези живот и здраве  Laughing

# 32
  • Мнения: 39
Zlatna_g как така не сме се надушили. Аз съм в Младост. Ето една мама с която заедно ще обикаляме по улиците и в парка.
Аз се рових в сайта ( Ангелка, мъжът ми каза да не играя с теб  smile3533 ) Пощурях. Стигнах до плащането, но разбира се не го потвърдих, и смятам че с моята карта мога да плащам. За съжаление трябва да дам адрес в UK и трябва да ползвам някоя транспортна фирма. Имам една пратка от ebay за която ангажирах Емпреса, но все още нямам резултат и ме е страх да ги повторя.

# 33
  • Мнения: 150
хайде и аз в новата ни темичка, Славче много е хубава .
NOVA5, добре дошла и честито момченце Hug

ех аз нито един парк не ми е удобен или по точно задължително се стига с транспорт, но Заимов ми е сравнително близичко, ще измисля нещо, не може така Hug

и аз съм навита на обща поръчка,много отдавна го гледам този сайт, но май най добре е с фирма посредник... Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461152.15, ето тук има майка която пуска общи  поръчки, ако някой иска да се организираме към нея... Hug

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 15:14 от dilqnkaa

# 34
  • Мнения: 91
Дилянка,мерси за линка към темичкката.Утре мъжо като се върне от работа ще обсъдим и можеби ще се включим към поръчката на момичетата от другата темичка!

# 35
  • Мнения: 150
и аз още се чудя, харесах си този стерилизатор http://direct.asda.com/Philips-AVENT-Microwave-Steriliser/002659 … 3,default,pd.html , някой ползвал ли го е и има ли отзиви

# 36
  • Мнения: 1 321
Здравейте...  Hug
Адмирации за хубавата темичка и прекрасното настроение.  bouquet
Ще ви чета с удоволствие.
На преглед сме чак 4.02 до тогава малката разбойничка ще я видим колко е пораснала и как се движи в графика.. Grinning
Аз за сега съм напълняла с около 6кг.Имайки впредвид че първата бременност качих общо 12кг мнооого се надявам и тази да се придържам до тази цифра.
Приятен ден за сега от мен че работа ме чака..  bouquet

# 37
  • Мнения: 234
хайде за парковете аз съм за Южния парк Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1
Страхотно оформление БРАВО СЛАВЧЕ
Хайде само хубави новини в нея  bouquet

# 39
  • Мнения: 136
Здравейте, момичета!

Славче, новата темичка е страхотна и много снежна Grinning, благодаря ти!!!

Трудно успявам да ви изчета, но сега понаваксах малко.
По темата за кварталите и парковете - ние сме в Дружба и сигурно разходките ще са ни най-вече на езерото в Дружба. Има ли други мами от района?
Иначе бих могла в Борисовата градина или парка Заимов понякога да идвам, но ще е рядко.

Аз май доста кг съм качила до сега - около 9-10 са  Embarassed, малко се ограничавам тези дни, та дано все пак не кача прекалено много до края. А корема ми върви доста по-едър от първата бременност, вече имам чувството, че съм в 8-9 месец, а до края ще стана направо като кит Laughing

Хубав снежен ден на всички, аз да продължавам с работата Hug

# 40
  • Мнения: 17
И аз да се запиша в новата тема, супер оформление   bouquet Славче  !

Девилче точно вчера си мислех за теб, много време те нямаше. Я кажи ти при кой доктор ходиш, че така ти се кара за килограмите? Аз си мислех че само мойта е толкова вманиачена и пищи всеки път .

Отивам да разглеждам сайта който Ангелка е дала , и без това нищо не идва от Ларедута ,най много да се присъединя към обща ако направите от този сайт.

# 41
  • София
  • Мнения: 162
oblak11 , на линия съм за всякакви разходки - бременски, след родилни, летни, зимни  Hug Трябва да се разберем (на лични може би е най-добре) кога да направим първа среща. Аз вече съм в болничен и съм на линия. Но нека изчакаме да видим дали няма да има и други. От сега си представям какви ще сме хубави и усмихнати, докато бутаме количките  newsm71 newsm71

# 42
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен  newsm03 , Славче, чудесна красива темичка!
 Привет на новите  попълнения , аз все се надявах да имаме поне едни близнаци през м.май , защото аз самата много си мечтаех да имам   Crazy ама и на едно съм доволна !
Аз предната вечер се събудих с мокра нощница  отпред на гърдите. Първо в просъница се шашнах, после се сетих че е нормално и се успокоих. На някой от вас случвало  ли се?  
 Нали съм си все удома, и аз се зарибих с  он-лайн пазаруването. Последното  гледах сайтовете от облачето, и има хубави нещица , ноооо естествено няма  доствка до БГ. А иначе ми се струва че има изгодни колички. Също и в e-bay  има , но без доствка и аз вече се отказвам да търся количка от чужди сайтове . Междувременно злоупотребих онзи ден с ларедута и сега си чакам поръчката. За сега пазарувам само за мен. За бебето не смея. Нали  се похвалих , че е момиче . Да, ама на ФМ -то докторът каза 90% момче. Проблема е , че  бебчето е в такава поза , че не се вижда и той много се мъчи,  и се ядосва  чак.  Показа ми нещо , което приличало на пишле , но не се виждат тестите, той каза , че може още да не са се показали. Прегледа ми беше час и десет минути.  Таткото е обнадежден , а тъкмо измислихме женско име . Нооо важното че пак ще има тръпка от неизвестното.
 А и за протокола - качила съм около 7 кг.  Струват ми се множко , но при положение че лежа и не се движа , всичко , каквото хапна се лепи. За щастие нямам голям апетит. Напоследък гледам да наблягам на салатите и си поставаям ограничения.
Хубав ден ви желая!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 220
Така изчетох ви и сега да пиша за това, което още не съм забравила.
Първо честито на новите попълнения, леко бременеене и лек финал.
За лекцията аз повече се обърках отколкото да разбера как се диша при раждане. Единственото което разбрах, е че дишането е важно и можеш да родиш по лесно и бързо отколкото, ако не дишаш правилно. Хубавото е че поне се запознах с момичетата и ми беше приятно, че ги видях на живо  Hug
За обиколката в МД останах с приятно впечатление от 12етаж.Мисля че без проблем спокойно можеш да преживееш 3 или 4дни там. Родилна зала и пред родилна са мизерия, както във всяка държавна болница, нищо кой знае какво, старо и захабено но поне няма да сме за дълго там. Каквото и да е положението аз ще раждам там заради моя доктор, но съм спокойна, че не е толкова зле колкото си го представях. Така че не е толкова страшно както си мислех, ще оцелеем  Laughing
Видяхме няколко бебчета и едно новородено на няколко часа. Мислех че ще са грознички и смачкани, но ми разтопиха душата малките душички, толкова са сладки... Simple Smile
За храните и аз съм малко от маниачките за храни. А и по стечение на обстоятелствата до някаква степен сме горе долу запознати с "подправките" който се слагат в храните.
Така че гледаме да хапваме повече риба, по възможност чисто месо. сирене си купуваме от един дядо, домашно в повечето случай. Млека кисели взимам над 2% и то Боженци или Елена. никакви обезмаслени и ниско калорични млечни продукти не влизат в къщи. Хляб хапваме много рядко не сме му фенове, ако взимам обаче купувам на Нилана един ръжен, който е на калъпи и ти режат. Имаме и машина за хляб правим си понякога пълно-зърнест или ръжен. Гледам да избягвам консервантите максимално. Царевица в консерви много рядко хапвам, че е пълна с химия, а много я обичам но...Пилешко също много рядко купувам, че и те не са читави.
Шоколад се опитвам да хапвам само черен от 70% и то на Линд. За салами, кренвирши и подобни да не говорим, ясно е че не се правят от месо.
Да не ме помислите за луда сега  Laughing

# 44
  • Мнения: 120
Tani4ka* ходя при Гавазова в трета поликлиника.Иначе аз да помоля  за едно розово щъркелче.Аз от Декември бях споменала ,но тогава толкова много мами си разбраха пола, и не е отбелязано.

Общи условия

Активация на акаунт