До МАЙ много не остана, кой ли ден ще стана мама? №13

  • 17 742
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 4 457
Добро утро - Бръмб забрани кърмаческите и тази нощ бях на обичайните сънища - откакто съм забременяла все сънувам хора от детството си, които не съм виждала от 20тина години  Joy
angelka, пълна ти е кутията, оставям те още мъничко да поспиш и ще ти звънна  Mr. Green (и все пак - розово одеалце и без кошче Wink)
Бръмб, за Ivy даже не знаех, че е от ЛЛЛ, наскоро видях името и, а и една от нашите майки беше много благодарна за съветите, които и даваше за кърменето на второто  Peace
Змейче, позамязала си на бременна, но си ти е мъничко коремчето  Hug Хич не ти/ви трябва голямо. Аз сн Peaceощи се чувствах отново като Слон-балон, не знам какво ми става вечер  ooooh!
Беоборанче, моята пък е с голяма глава и късокрака  Joy Честно да ти кажа с предишната бременност никой, совен на ФМ не ми е мерил тези показатели и си бях по-спокойна. Главата се измерва от точка до точка - нали се сещаш колко е точно това измерване и в каква точно позиция е бебето в момента. Изобщо не бива да се притесняваш и то пък за толкова малко разминаване  Hug
Днес пак ли е -N градуса навън?  Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 115
Добро утро и от мен!
aniK, тук при нас е -4, без вятър (при вас към -9 го дават), което на фона на предните дни си е като положителна температура, но е ръснал един лек сняг  Crazy Тъкмо в4ера си прибрах колата и днес пак ще се подгряваме 20 мин....
Беборанче, хич не се притеснявай! Точето е права, само кажи на таткото да купува пушка от сега, че да пази манекенката!
roni_sz, тия 5 кг от последната ЖК ли си ги качила или за всичките месеци? Аз утре съм на ЖК и съм убедена, 4е и мен ще ме подхванат за сладкото....

# 722
  • Мнения: 38
Добро утро!Немога да повярвам,че се будя толкова рано.Това е от тая седмица,уж не усещам много да рита бебчо,а незнам какво ми става. Може да ми се проявява майчиния инстинкт вече  Grinning  Иначе обичам да си поспивам до към 9,10 и  до предната седмица бях така.

кака Лара  тези 5 кг.са ми отначалото бях 66-67 сега съм 71-72,а от последната съм качила 2-2,5.тя моята лекарка първата и работа е да ме качи на кантара ,много е стриктна в това отношение. на мен даже като ми направи забележка за кг. и ми каза да забравя тестените храни ми стана чак смешно като знам че има някои в 6-ти месец качили по 10 Simple Smile както и да е  Wink не са толкова от първостепенно значение тия килограми.по-важно е бебето да е добре. вчера си платих за ехограф.някои лекари те гледат всеки път без да ти вземат пари,ма други си спазват двата безплатни по здравната каса  Simple Smile но да се чувствам спокойна ,това е по-важно  Simple Smile
айде хубав ден на всички,с някои ще се видим на лекцията в Бургас  Grinning

# 723
  • Мнения: 150
Добро утро момичета!

аник, с тези сънища ще ме убиеш, аз нищо не сънувам или не помня Thinking

Змейче,страхотно коремче си имаш Hug

И на мен лекарката миналия път ми каза че главичката е по голяма, но било нормално при момченцата  Thinking
а пък бедрото било дълго и ме пита бащата с дълги бедра ли е Flutter но колко е точно това.... Crossing Arms

roni_sz, мен пък само досега един път ме е мерила,само ме пита аз дали съм се премерила и колко отгоре съм.

# 724
  • Мнения: 5
 Добро утро и от мен, мамчета!   bouquet
Снощи до доста късно сте будували Wink Аз тази нощ си поспах, ставах само 3 пъти до 00, не ме боляха краката..., чудна работа!
Змейче, коремчето е много сладко, оформено, и само на него си наддала Hug
Ани, май най - много сънуваш от всички ни! Аз също сънувам някакви познати от много години, бивши гаджета и какви ли не дивотии  #Crazy, но не толкова често.
Кутията ми е чиста Grinning
Дилянка, и нашата глава я дават малко по - голяма, но доктора каза, че няма нищо притеснително. Ма това си е така от доста време.
 Мацки, снощи мъжа ми ми сервира, че сме на сватба на 13.02 и съм в приключение.... Това са наши приятели, които също чакат бебе с една седмица след нас, до сега казаха, че няма да има сватба, само подписване, и после като се роди бебка.. А сега вчера го решили, нямало да има покани, и направо по - другята събота... Ние не сме го планирали, а и какво да им вземем?
Винаги даваме пари, но този път реших да е нещо за бебката, все още незнам. newsm78 А и тя ще е в средата на седми месец. На брат ми булката беше много бременна, май началото на шести и не и беше много комфортно.

# 725
  • Мнения: 115
roni_sz, в такъв слу4ай 5 кг са си пове4е от нормално. То пък не може изобщо да не качиш.....
angelka, според мен по-добре пари да им дадете, ще им трябват така или иначе. А за бебе може да вземете нещо дребничко, по-скоро със символично значение.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 457
Ани, май най - много сънуваш от всички ни! Аз също сънувам някакви познати от много години, бивши гаджета и какви ли не дивотии  #Crazy, но не толкова често.
Кутията ми е чиста Grinning

Постоянно сънувам, сигурно з'то не спя дълбоко сега и ме беше срам да напиша, че даже "гаджета" от началното училище  Joy Joy Joy Хора, за които повече от 20години дори не съм се сещала  ooooh!
Веднага ти ЗАпратих ЛС, да не изпусна аз срока Wink За сватбата съм сигурна, че ще измислиш нещо много хубаво   bouquet
кака Лара, при вас направо е жега  Mr. Green
Главите, особено на момченцата винаги излизат по-големички Simple Smile
Отивам да оправям Габриел, да сме на време днес  Peace

# 727
  • Мнения: 6
Добро утро! Simple Smile

Първо, nikoll_m, добре дошла при нас!  welcome За количката, която си пуснала - аз тази съм си харесала  Peace

Беборанче, не се връзвай  Hug И на нашата буба краката са й по-големи. То май наистина е по-добре да не ги знаем тези работи - това е информация за лекарите, ние само се шашкаме... Laughing

Аз вчера бях на ФМ при Томова, много съм доволна, всичко е ок с беба, тежи вече 730 гр.  #Crazy Томова каза, че прилича на таткото и той сега е.... да не ви обяснявам - някъде м/у небето и земята, не се говори с него... Joy

Оставям ви, че ще ходя на очен лекар (без час, дано някой забележи, че съм  preggo, та да ме пуснат...) Wink

# 728
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Добро утро Simple Smile
И аз много сънувам кошмари, предимно нападения обаче...явно много ми действат новините на психиката. Още повече мъжа оня ден вечерта го изпратих до банкомат и той каза, че имало локви кръв около банкомата и сега цяла нощ такива работи сънувах Sad

На мен нищо не са ми казвали за съотношението глава-бедро, знам само, че целия бебо върви седмица - две напред Simple Smile Затова си смених линийката по ултразвук Embarassed

Ангелка, на нашата сватба бяхме заявили необходимите ни подаръци и когато листа се изчерпи - пари. Но тази е много набързо...Ако искате може или пари и нещо малко за бебчо (ама ако са суеверни да не се нацупят на предварителен подарък за бебчо  newsm78).
Други много полезни неща от нашата сватба бяха:
Два комплекта чаршафи на ТАС - един зимен и един летен
Кристални чаши
Чаши за вино за всекидневно ползване - мноооого красиви, уникални просто
кухненски робот

# 729
  • Мнения: 91
Добро утро и от мен Simple Smile
Тук времето изглежда мнооооого студено има чак и мъгла Sad
Аз се оправям и отивам на среща с бебка  Hug После ще намина да се отчета,предполагам че вече на новата темичка .....  Wink
Иначе из много сънувам и о все едни небивалици,направо като сериали са сънищата ми...  Laughing

# 730
  • Мнения: 234
Добро утро момичета
и аз пристигнах на работата без никакви проишестия днес

вчера както знаете бях на доки, всичко се развива нормално с бебо, отговаря си на седмицата , наместило се е с главата на долу за сега Simple Smile изследванията ми са малко извън границите, но общо взето всичко е наред, имам възпалителен процес заради разстежа на мъдреца, който ми влияе на всички Кръвни показатели.

но общо взете всичко е наред, малко ми се поскараха за кг, но каза да не се шашкам ( качила съм 10 кг)  Blush

но снощи имах кошмарно нощ, пак зъбките ме заболяха, мъдреца и от него цялата дясна страна беше ужасно, но накрая се сетих за чесън, баба ни слагаше като малки в ушенцето и помогна, полежах може би 1 ч със чесън в дясното ухо и ми мина, и после съм спала като къпана Simple Smile
ако имате такъв проблем може да го изпробвате

лек ден за сега , ние пак да папаме Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 3 572
Добро утро и от мен,

Приятна лекция пожелавам на всички, а за след лекцията съм сигурна, че ще си изкарате страхотно  Sunglasses. Надявам се скоро и аз да мога да се включа в някоя "лекционна седенка".
 
Вчера показвахме на Марти негови бебешки снимки - много весело беше. За една от снимките гледайки я каза: "Какви големи бузи имам"... Той и до сега си е бузанчо, но наистина като бебе беше доста шишкав, от което състояние сега му останаха само бузките. Сега чака с нетърпение да правим снимки на бебето като се роди.

Това с чесъна за зъбобол и аз съм го изпробвала и действа.

А междудругото като се заговорихме за сънища - аз пък наскоро сънувах, че на прегледа на ЖК излиза, че съм качила 7-8 кг за един месец и като почна да ми се кара лекарката... Явно подсъзнанието ми реагира на това, че доста често взех да си нарушавам диетата...

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 09:19 от green_dawn

# 732
  • Мнения: 5
Аник, за старите гаджета не съм била само аз Joy, ще си кажеш Heart Eyes
Много мерси за съветите за сватбата, ще помисля, но много изневиделица дойде...

# 733
  • Мнения: 21
Добро утро.  Много ранобудни мами има днес.
Към варненските мами - утре нали има лекция в МОЛа - ще ходите ли?

# 734
  • Мнения: 1
emi_jor там сме утре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт