До МАЙ много не остана, кой ли ден ще стана мама? №13

  • 17 779
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Аз докато се включа ще стане време за нова тема Flutter Laughing Laughing Laughing

# 76
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Момичета, ако ще се прави обща поръчка от този сайт http://direct.asda.com ме бройте и мен Simple Smile
 

# 77
  • Мнения: 39
Жасминче, аз лично не познавам една мама от Младост, която да си  хвърля памперса току така , където и да било. По- интересно ми е твоята приятелка дали събира "следите" след кученцето си и дали мястото му за разходки е на площадките в парка. Аз силно се възмущавам, ще се убедите и вие, колко безотговорни са стопаните на кучета в това отношение и как на децата име се налага да се заиграват с техните изпражнения, незнаейки какво е това. Аз също като теб много държа на тези неща и едва ли бих останала безучасна в една такава ситуация. Но си права , че има случаи в които кошошете са повече от препълнени.
Елинка, Златна, аз съм в Младост -3. РАзхождах Алек в парка до патиланци и в Бедрока в Младост -2.
 smile3505 много ти благодаря за пояснението. Чуках си главата в стената и пак безрезултатно, само дето зъба започна да ме боли повече

# 78
  • Мнения: 195
Предлагам на двете майки от Пловдив, за да се познаем в Градската градина да връзваме по един балон на количката  Joy
А иначе ми е доста далечко за пеша от Коматево, ама ще се налага, то тук няма нищо

# 79
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Жасминче, аз лично не познавам една мама от Младост, която да си  хвърля памперса току така , където и да било. По- интересно ми е твоята приятелка дали събира "следите" след кученцето си и дали мястото му за разходки е на площадките в парка. Аз силно се възмущавам, ще се убедите и вие, колко безотговорни са стопаните на кучета в това отношение и как на децата име се налага да се заиграват с техните изпражнения, незнаейки какво е това.

Мила, като гостувах на свекъра и свекървата в градинката до техния блок се виждаха само изхвърлени памперси и торбички - говоря за градинка до бл.323А. Градинката е с детска площадка и има кофи на две крачки, но цялата полянка беше потънала в памперси. Затова го отбелязвам изрично.
Разбирам, че се възмущаваш на стопаните на кучета, но за кучетата в София няма специализирани градинки, както има на Запад. Там в тези градинки има и кофи има и наелонови пликчета, в които да събереш "следите".
Приятелката ми специално събира следите, да. Но пък и тя и аз сме виждали как някоя майка отива с дечкото, събува ми гащите и дечко върши същите работи, които и кучето върши Embarassed Каква е разликата в случая дали куче ще е оставило тортичка до дървото или дечко?

Аз съм стопанка на куче дълги години, но в нашия квартал си има полянки за разходки на кучета и площадки за децата. Затова при нас никога не е имало проблем в това отношение и кучкарите никога не сме се карали с майките.

# 80
  • Мнения: 32
jasmin_veni , oblak11 , знаете ли има и още едни такива "вредители", които аз обожавам, но не е редно въпреки това. Много от бездомните кучета ровят по кофите разкъсват пликчета (търсейки храна) и разхвърлят по градинките. На това съм била много пъти свидетел.

В нашия квартал - никой разхождащ куче не чисти след себе си...
А от своя страна майките като пият кафе, сок и тн по градинките си хвърлят шишетата и чашките по земята... и едните и другите цапат.

# 81
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
jasmin_veni , oblak11 , знаете ли има и още едни такива "вредители", които аз обожавам, но не е редно въпреки това. Много от бездомните кучета ровят по кофите разкъсват пликчета (търсейки храна) и разхвърлят по градинките. На това съм била много пъти свидетел.

В нашия квартал - никой разхождащ куче не чисти след себе си...
А от своя страна майките като пият кафе, сок и тн по градинките си хвърлят шишетата и чашките по земята... и едните и другите цапат.

За бездомните си много права. Те винаги ще изравят като са гладни. А затова, че тях ги има по улиците са виновни единствено и само безотговорни стопани на кучета. Взимат кученца, като не им изнася да го гледат и го изхвърлят навън. За три месеца това куче се е размножило.

# 82
  • Мнения: 32
Така е, милите кученца не са виновни за нищо, но ...
А за година от 2 са станали 10 и съответно цяла глутница.

# 83
  • Мнения: 1 420
Здравейте и честита ни нова темичка! Славче, страхотна снежна тема си сътворила!  Hug

Змейче, за първи път чувам, че може да има такъв проблем с матката. Дано всичко при теб е наред и бебка си стои на топло възможно най-дълго  Peace

Лукс, да ти кажа за количката - страхотна е! Аз съм си избрала точно такава или Луна на същата марка  Peace Големият плюс на тази количка е, че както гледаш "летния кош", той ляга назад и става точно като "зимен кош" за новородено т.е. не ти трябва допълнителен кош  Peace

Вода няма да давам на бебето  Naughty това е пак някаква измислица на Бг лекари  Rolling Eyes Тук се казва, че на кърмачетата вода не се дава  Naughty кари не е пила вода до годинката някъде, дори и в едно много горещо лято, което прекарахме в България. Аз предлагах - тя отказваше. Бебетата най-добре показват от какво имат нужда  Peace

Гледам, че пазарувате от АСДА. Аз дрешките с картинки на Дисни ги взех точно от там, а по принцип дрешките с марка George се продават точно там  Peace

За стерилизатора - аз смятам да взема точно този на Ашент да стерилизирам бибероните-залъгалки. Аз определено смятам да ползвам такава и те не изкривяват зъбите, особено ортопедичните  Peace На Кари не сме давали залъгалка и тя до сега си смуче пръстите  ooooh! А залъгалката, определено после може да я скриеш от детето, а пръстите - не  Rolling Eyes


# 84
  • Мнения: 39
Жасминче, това за Запад си е малко извинение. Гледах репортаж по телевизията преди време, как хората приобщили Южния парк за разходка на кучета, но стопаните им не си правеха и труда да се възползват от пликчетата ( които дефакто не бяха на мястото си) или да носят такива със себе си, а в кошовете за кучешките акита нямаше нищо. Rolling Eyes В парка до патиланци имаше обозначено място за кучета, но там много рядко виждах такива. Сега и табелата я няма. Не нападам стопаните на кучета, а моля да бъдат по-отговорни- каишки, събиране на "тортичките" след любимците си, наморници в нужните случаи. Монетата винаги е с две страни.

# 85
  • Мнения: 1 420
Мила, като гостувах на свекъра и свекървата в градинката до техния блок се виждаха само изхвърлени памперси и торбички - говоря за градинка до бл.323А. Градинката е с детска площадка и има кофи на две крачки, но цялата полянка беше потънала в памперси.

Това е просто отвратително! Ама не е виновен някой друг, а хората с ниска култура, които живеят там  ooooh!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
змейче, аз много харесвам твоята количка, намерих като твойта ще ми излезе около 500 лв с транспортните разходи нова, твойта колко беше
а мислиш ли да взимаш седалката за кола


Моята излезе 270 лв с транспортните , кошница за кола няма да взимам, защото моята приятелка ще ми даде  Peace

# 87
  • Мнения: 5
За съжаление, и майките и кучетата и бездомните кучета, а и вятъра причиняват всички тези буклуци.
Ние си имаме едно куче - Нерон, което е било на къщата, която е била на мястото на блока ни. Гледаме си го, храним си го, мъжа ми му купува суха храна, която вече отказва да яде Joy Сглобиха му с баща ми колиба, че старата се разпадна. Новата е с термоизолация по мое нареждане Mr. Green Но към него се присъединиха и още две и на тях съседи има направиха като колибки от някакви стари шкафове, та сега са три и понякога така разнасят буклуци по поляната долу... ние плащаме на чистачката да чисти и нея, но никога не е чиста.
Освен това и по парковете с тревичка също е много гадно кучето като направи тортичка в тревата и дечица си играят там.
Жасмин вени, в моят квартал са половината къщи с дворове и във всяка има куче пазач. И тези кучета като се многжат, просто ги пускат навън. И постоянно има нови. Добре поне, че се въртят около въпросните къщи, а не се събират на глутници.
Рорил, аз съм в Редута. На мен нашия парк ми е на 5 мин. И за заимов съм за, и за Борисовата, а и за южния. Ще ги редуваме.
За онзи сайт - аз поръчвам от тази фирма http://www.riminikids.com/new/ - направо се попълва една форма, която се праща по мейл, те правят поръчка и след като си получиш всичко, плащаш. Имат 1.3 на кг. за доставка до бг и 7% комисионна.
За стволовите клетки - на мъжа ми са му казали да видим в Шейново, та ще ходи при шефа на болницата, аз и ще питам моят доктор, да видим.
Има ден на отворените врати в Шейново свяка втора и четвърта сряда от месеца в 14 часа. Ако някой иска.
Нека наистина да си пишем кварталите, а не възможни градинки, по удобно е.

# 88
  • Мнения: 5
 А от кой момент се дава залъгалка? И каучукови или силиконови?

# 89
  • Мнения: 39
angelka , аз дадох залъгалка на Алек седмица-две след като се прибрахме от болница (около коликите). Сега няма да допусна същата грешка. Ако евентуално бебето реши да лапа ръчички, тогава ще дам залъгалка. Иначе е напълно безсмислено. Нашите бяха силиконови на Доктор Браун. Обаче сякаш каучуковите ги препоръчват повече. Те трябва и по-често да се сменят.

Общи условия

Активация на акаунт