Козметичните ви ритуали

  • 8 694
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Мислих, мислих...  Rolling Eyes
Май нямам. Баси, колко съм скучна.  Sad

# 16
  • Мнения: 1 416
Потвърждавам за пилинг маската с аспирин Grinning Страхотна е наистина! И аз редовно си я правя и наистина много помага за черни точки, свива порите, избистря тена.

Как се прави този пилинг с аспирин newsm78
Малко по-горе вече казаха как се прави, но ето нагледно как става  Peace http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ  Аз я правя без мед и пак действа страхотно!

# 17
  • Мнения: 1 416
За малко да забравя да добавя още един много приятен ритуал, който също редовно правя - маската с хума на лицето всяка вечер или  през вечер Crazy

# 18
# 19
  • Мнения: 19
Мерси за пилинга с аспирин, днес мисля да го изпробвам като си легнат децата Simple Smile
Попринцип ми се струва, че има ефект в тези домашно-приготвени маски и лосиони, пък и  са по-безвредни (едва ли съдържат толкова химикали като купените).

# 20
  • Мнения: 19
За малко да забравя да добавя още един много приятен ритуал, който също редовно правя - маската с хума на лицето всяка вечер или  през вечер Crazy
На тази маска с хума добавяш ли й още нещо - кисело мляко, вода?

# 21
  • Мнения: 1 416
За малко да забравя да добавя още един много приятен ритуал, който също редовно правя - маската с хума на лицето всяка вечер или  през вечер Crazy
На тази маска с хума добавяш ли й още нещо - кисело мляко, вода?
Само я разбърквам с водичка  Grinning. Иначе някои и добавят и кисело мляко, но аз само с вода я правя.

# 22
  • Мнения: 37
и аз много уважавам маската с хума и ако си по - упорит има голям ефект върху кожата на лицето

# 23
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 444
- мазане на косата с рециново масло или бадемово
- маска с хума за косата 9 2 - 3 пати сам я правила )
-маска с хума за лице   ( 1-2 месечно)
- изплакване на косата  с оцет ( 2 суп. лажици на 500 мл)
-  мазане на миглите с бадемово масло (от скоро)
- измиванв на косата с хума+оцет и вода и след тожа ии шампан (пак от скоро )
- купена маска за коса и балсам за коса - когато се
- крем за ръце всеки ден
- праскане на хининова вода на косата ( горе - долу всеки ден)
 - таркане на лицето с розова вода (всеки ден)
- таркане на ноктите с ллимонов сок или с боровинки( взиимам мякои боровинка от чая си че са сушени иначе)
- и мазане на ноктите с рициново масло и стоене цяла нощ така- торбички хах  ( скоро не сам го правила )

# 24
  • Мнения: 9
тази аспиринова маска не щипе и не зачервява  ли на кожата? Интересно ми е, защото все пак аспиринът си е салицилова киселина, иначе бих опитала и аз  Simple Smile... Моята освежаваща маска е плод според сезона / пъпеш, праскова, банан, ягода, диня и т. н. /смачкан  или сокът от плода за 20 мин на лицето - разкрасявам се  веднъж седмично, защото все няма време и финанси  Confused За косата - добре ми действа 1 чаша отвара от мащерка след измиването и балсама, не се изплаква  Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 45
Мойте ритуали са следните:

- 1-2 пъти седмично си рисувам ноктите като преди това си слагам от маслото на икаров за нокти
- 1-2 пъти месечно домашен педикюр като натапям краката си за 30мин в топла вода с някакър сапун или душ гел, после ги изтърквам хубаво, махам излищните кожички, режа си ноктите (които незнайно защо на краката ми растат адски бавно  newsm78 ), намазвам с хидратиращ крем и лакирам
-  2 пъти седмично маска за коса с тривитаминол, бадемово масло, зехтин, пшеничено масло и масло от жожоба
-  2 пъти седмично пилинг на лицето с тоалетни трици и после подхранваща маска
-  всяка сутрин хидратиращ крем за лице
-  почистване на лицето с двуфазния дегримиор на Боржуа и розова вода
-  вече си имам и нощен крем, който ще ползвам редовно
-  през ден-два масло от жожба или пшеничено около очите
-  крем за тяло след баня, като наблягам на крата и ръцете, защото кожата е изсушена от епилирането

Ами това се сещам засега  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 416
тази аспиринова маска не щипе и не зачервява  ли на кожата? Интересно ми е, защото все пак аспиринът си е салицилова киселина, иначе бих опитала и аз  Simple Smile... Моята освежаваща маска е плод според сезона / пъпеш, праскова, банан, ягода, диня и т. н. /смачкан  или сокът от плода за 20 мин на лицето - разкрасявам се  веднъж седмично, защото все няма време и финанси  Confused За косата - добре ми действа 1 чаша отвара от мащерка след измиването и балсама, не се изплаква  Simple Smile
Моята кожа не е чувствителна и на мен не ми се зачервява или щипе от аспириновата маска. Но ако твоята е чувствителна не знам как ще се отрази Rolling Eyes Но за смесена кожа, както и за мазна и проблемна кожа маската е много добра.

# 27
  • Мнения: 9
благодаря ти, Amra, и моята кожа по-често е мазнееща, отколкото суха, вече не мога да я разбера - много варира, но като се случи в мазна фаза, ще пробвам....Дано да има и при мен добър ефект Simple Smile

# 28
  • Пътят е всичко
  • Мнения: 2
Често си правя различни маски на лицето - любими са ми дълбоко почистващите глинени  Heart Eyes, с хума, минерална кал от мъртво море. Но и всичко друго подхранващо и хидратиращо /кисело мляко, алое вера, мед, зехтин и други масла, авокадо, различни витамини в капсули, плодове, зеленчуци, мая, шоколад, дори с чесън  Laughing/  е добре дошло, единствено не ми понасят различните пилинги и ексфолианти. Нааааай-много веднъж в месеца да се изтъркам с нещо такова.

Другата ми козметична тайна - сапун алепо - идва от Сирия, зрее с години и прави чудеса с кожата  Hug /и на тялото и на лицето, с някои сортове и косата може да се мие/.

Много внимавам как свалям грима си, фен съм на the oil cleansing method.

# 29
  • Мнения: 1 416
благодаря ти, Amra, и моята кожа по-често е мазнееща, отколкото суха, вече не мога да я разбера - много варира, но като се случи в мазна фаза, ще пробвам....Дано да има и при мен добър ефект Simple Smile
Дано останеш доволна Hug

Общи условия

Активация на акаунт