Козметичните ви ритуали

  • 8 703
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 631
Това с аспирина го знам с кисело мляко. 2 аспирина, стрити в малко кисело мляко.  Peace

# 31
  • Мнения: 4 594
много хубава тема може  би и аз ще пробвам с аспирина
 но по принцип  предпочитам в козметичен салон да правя тези неща , че в къщи рядко се наемам и то защото не ми е приятно да се разхождам с маска или ''каска'' на главата
но когато ми се е случвало пишман станах от тази утайка от кафето за пилинг на тяло - такова миене на бянята после не благодаря

# 32
  • Мнения: 1 416
Това за козметичния салон дето казваш, че предпочиташ там да ги правиш тези неща - и на мен понякога ми се приисква да се поглезя в салон да си правя разни процедури, но в повечето пъти оставам доста разочарована все от нещо Confused Последния път като ходих на педикюр лятото за втори път в живота си (първия беше преди сватбата ми Laughing) нито ми направиха ноктите както исках, нито беше приятно самото посещение, за което и не малко допринесе наглото отношение на една от маникюристките и т.н. да не влизам в повече подробности. Накрая си платих 25лв като поп и си тръгнах недоволна! От тогава се зарекох, че само сама ще се занимавам с тези работи, защото сама като си ги правя по-доволна оставам, а и не ми излиза грешни 25лв за един педикюр. 

# 33
  • София
  • Мнения: 1 573
Преди никога не съм се справяла като хората сама с педикюра и маникюра, но откакто се роди малкият не ми остана друго освен да си накупя нужните инструменти, джаджи и т.н и сега след известно тренировки започнах да се справям повече от прекрасно и това ми се превърна в един от ритуалите - веднъж седмично (откакто започнах с тези процедури ми заздравяха ноктите и лака започна да ми издържа по 7-8 дни без да пада  Shocked) си почиствам старият лак, мажа ноктите със заздравител, оправям кожичките и си правя нов декоративен маникюр и педикюр.
Един път в седмицата си правя на лицето пилинг и един път почистваща маска с кал и минерали от мъртво море.
Грижите за косата не са ми ритуали, а досадно задължение защото косата ми е изрусявана и изтощена и без всички процедури по време и след миене няма как да мина.

# 34
  • Мнения: 4 594
Това че ги предпочитам е защото в къщи не мога да се справя напр. с почистване на лице или пък педикюр , но пък напоследък взех все по често да се заглеждам по домашните че нещо много взеха да надуват цените май само в тази област криза няма
Addri не съм проверявала за такива комплекти ли са за педикюр , сподели какво точно се купува

# 35
  • София
  • Мнения: 1 573
yasmina, не ти трябва кой знае какво - нокторезачка, свестна ножичка за кожички, инструментче за избутване на кожичките, пила, полираща пила и пила за стъпала. На мен това ми е напълно достатъчно комбинирано със заздравител за нокти и разтвор за кожички. Всичко друго са тренировки за да започнеш да го правиш сама на себе си.
Днес реших да си направя маската с аспирина и се оказа, че у нас няма никакъв аспирин  #Crazy За сметкас на това имаше мед, зехтин и захар и си направих пилингът спомента на първа страница. Много съм доволна. Смесих съставките съвсем на око, но ефектът наистина беше чудесен Simple Smile

# 36
  • Мнения: 63
Всеки ден - крем за тяло, лице, ръце и крака.
Веднъж в седмицата - маникюр, педикюр, ексфолиране на тялото и лицето с кафе.
Два пъти в месеца - епилация.

# 37
  • Мнения: 2 631
На мен най - голямо удовлоствие ми доставят процедурите по лицето - свалянето на грима, измиването с почистваща пяна, нанасяне на маска и след това на съответните кремове.  Heart Eyes
Обичам и докато гледам телевизия да си мажа тялото с масло за тяло...  Heart Eyes
Иначе се грижа и за косата си - купешки маски, домашни маски, разни стимуланти, масла, ампули...

# 38
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 452
как го правите този пилинг с кафе ?
предварително благодаря

# 39
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
как го правите този пилинг с кафе ?
предварително благодаря
Не е философия някаква. Като си направиш кафе, обираш утайката от джезвето/машината, влизаш в банята и гребваш малко утайка, смесваш я с душгел и търкаш яко.
Не знам какво толкова й се цапа на банята, вярно че хвърчи малко кафе насам-натам, но като полееш изцапаното с душа и отива в канала. За какво търкане говорят, не знам.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 798
Мдааа и аз така мия банята, с подвижния душ където е напръскала утайката и съм готова...

# 41
  • Мнения: 1 885
Понеже стана въпрос за аспирина се заговорих със свеки и тя каза, че след като е родила мъжа ми ( Mr. Green) имала много тъмни петна по лицето. Случайно  се запознали с някакъв билкар-лечител и той И препоръчал следната рецепта:
Счукан аспирин, разбит на сняг белтък, лъжица изцедено кисело мляко и 1-2 стрити хапчета бирена мая. Може да седи 5-6 дни в хладилник. Маже се всеки ден. После няма и следа от петънце.
В последствие я е давала на много жени. Действа безотказно!

# 42
  • Мнения: 167
За почистване на лицето ползвам основно бебешко тоалетно мляко, от време на време разнообразявам и с други марки.
Маска на лицето най-често изцедено кисело мляко, понякога добавям стрит аспирин.
Епилатор веднъж седмично.
Педикюр....винаги при всяко вземане на душ търкам с пила за пети и после намазвам с нещо хидратиращо - нямам никакви натрупвания на мъртва кожа.

# 43
  • Мнения: 5 001
Понеже стана въпрос за аспирина се заговорих със свеки и тя каза, че след като е родила мъжа ми ( Mr. Green) имала много тъмни петна по лицето. Случайно  се запознали с някакъв билкар-лечител и той И препоръчал следната рецепта:
Счукан аспирин, разбит на сняг белтък, лъжица изцедено кисело мляко и 1-2 стрити хапчета бирена мая. Може да седи 5-6 дни в хладилник. Маже се всеки ден. После няма и следа от петънце.
В последствие я е давала на много жени. Действа безотказно!

Това не можа ли да го напишеш по-рано, преди да дам сумати пари за избелваща козметика  Mr. Green
Мерси, ще пробвам рецептата.   bouquet

# 44
  • Мнения: 34
Един път в седмицата си правя на лицето пилинг и един път почистваща маска с кал и минерали от мъртво море.
Addri, каква е тази маска? Чувала съм че козметиката включваща именно минерали или кал от Мъртво море действа много добре на кожата, но никъде не съм виждала (освен Касиопея май) Ти каква марка използваш? Цените какви са?
Ако някой друг е използвал нека сподели   bouquet
Благодаря предварително  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт